51

Odp: AY-2-POKEY

Player się urodził. Wymagania: stereo Pokey + wiadro RAM-u. Mile widziana SpartaDOS X (ale pod MyDOS-em powinno też chodzić). Mile widziane 65C816, pamięć liniowa, HDD (bo pliki PSG długie są).

Pod innymi DOS-ami niż SDX program oczywiście nadpisze cały RAM-dysk, pod SDX użyje tylko tych banków, które nie są na nic zajęte. Żeby dane załadowało do High-RAM-u 65C816, trzeba włączyć DracOS.

Player nie jest najszybszy, co widać gołym okiem, ale wygląda, jakby spokojnie działał nawet na 6502/1,77 MHz. Pliki PSG muszą być z ZX Spectrum, czyli pod zegar 1,77 MHz dla AY-greka.

W paczce są trzy przykładowe pliki PSG, dwa wyciąłem skądś sam, jeden dostałem od mariuszaw.

Wesołych Świąt.

Post's attachments

bpsg.tar.gz 117.12 kb, liczba pobrań: 11 (od 2017-12-23) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

52

Odp: AY-2-POKEY

No ładnie. Obsłuchamy.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

53

Odp: AY-2-POKEY

Wszystko fajnie, nawet odpala!

Tylko mam 2 zastrzeżenia:

- Obwiednia głośności emulatorka nawet nie próbuje się pokrywać z obwiednią AYgreka
http://0x0.st/s8GN.png

- Emulacja kombinacji tonu i obwiedni leży i kwiczy :D (ale widać że próbuje po rejestrach POKEYa)

discord: Mr. Mary#1679

54

Odp: AY-2-POKEY

Zlew napisał/a:

Tylko mam 2 zastrzeżenia:

- Obwiednia głośności emulatorka nawet nie próbuje się pokrywać z obwiednią AYgreka

To prawda. Po paru eksperymentach, żeby ją oddać bardziej dokładnie, a które okazały się nieudane (część instrumentów za cicha) po prostu to olałem.

Zlew napisał/a:

Emulacja kombinacji tonu i obwiedni leży i kwiczy :D (ale widać że próbuje po rejestrach POKEYa)

Bo to w zasadzie nie jest emulator, tylko player do odgrywania plików PSG na Pokeyu, napisany mniej więcej wg założeń z postu nr 40. Jak wiadomo, w Pokeyu obwiedni nie ma, więc utwory przywiązujące do nich dużą wagę będą brzmiały przynajmniej dziwnie (a w skrajnym wypadku nie będą brzmiały wcale, tylko np. buczały, charczały albo zgoła fałszowały). Sorry, taki mamy klimat :)

Ogólnie plików PSG mam około pięćdziesięciu, z tego zupełną porażką są ze dwa, może trzy. Więc nie jest tak źle. Ale chętnie przyjmę dalsze.

KMK
? HEX$(6670358)

55

Odp: AY-2-POKEY

Poprawiłem różne duperelia, coś tam dodałem, zmieniłem nazwę, krótko mówiąc, jest wersja 1.1.

Poprzednio zapomniałem napisać, że jeśli ktoś ma Evie, można na programie wymusić skorzystanie z tamtejszego AY-greka. Trzeba tylko trzymać Select przy uruchamianiu.

Maksymalne memlo to $2800.

Szczęśliwego Nowego Roku.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2017-12-31 14:53:03)

Post's attachments

bpsg11.arc 5.51 kb, liczba pobrań: 5 (od 2017-12-31) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)