1

Temat: Nowe archiwum ASMA

Czy jest ktoś zainteresowany rozbudową archiwum SAPów ? Szukam ludzi do nowego projektu ASMA. Niestety istniejące archiwum ASMA chyba już nie będzie rozbudowane, bo gościu nie ma już zapału do jego prowadzenia. Tym sposobem chce przejąć całe archiwum, poprawić błędy w creditsach, wrzucić muzę do odpowiednich katalogów. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy w dużym stopniu rozbudować to archiwum. Muzyczek jest pod dostakiem. Wystarczy poszukać w starym produktach.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

2

Odp: Nowe archiwum ASMA

no co Ty, wszystkie msx z Atari 8bit zostaly juz tam umieszczone

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Nowe archiwum ASMA

Niestety nie. Znalałem ponad tysiąc muzyczek z różnych produktów co nie ma w ASMA np. zak Pajero.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

4

Odp: Nowe archiwum ASMA

wątpię, nie ma tam np. moich msx.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

5

Odp: Nowe archiwum ASMA

Słuchaj Sun mógłbyś mi podesłąć swoje muzy, chętnie dam do nowego archiwum. Wyślij na ramosc64@o2.pl

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

6

Odp: Nowe archiwum ASMA

Zgloscie sie do Wilsona, on tez swoich tam nie umiescil ;) Kto wie, ten wie co mam na mysli... :)

A tak na serio: pomysl bardzo zacny, ale moze troche pomyslec nad struktura calej kolekcji? Chodzi mi o to, ze zawsze musze sobie przypominac kto sie jak nazwa, zeby posluchac danej muzy. Wiem, ze stosowne infa sa w DOCach, ale moze np. zmienic nazwiska na ksywy, ewentualnie podzielic jeszcze katalog 'various' na dzialy: scena, oldschool, niezalezni (np. jacys czlonkowie ABBUCa, co sie do sceny nie przyznaja). To jest tylko jakies moje biadolenie, ale przed ruszeniem tego warto moze przedyskutowac taka kwestie. Jesli bredze - powiedzcie.

7

Odp: Nowe archiwum ASMA

Nowa Asma ma się pokazac na dniach - przed wypadem na forevera PG - dostal ode mnie okolo 20 muzakow do Asmy wiem ze uzbierala sie juz ladna paczka i mial na dniach puscic update...

ps mam 2 dyskietki DD muzoli Fatmana ale niestety trzeba nad nimi duuuuzooo popracowac aby pojawily sie w Asmie (podorabiac zapetlenia itp...) bo pisane a raczej komponowane byly pod mpt99 i dopiero nowy sap maker sobie z nimi radzi....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Nowe archiwum ASMA

Słuchaj Sun mógłbyś mi podesłąć swoje muzy, chętnie dam do nowego archiwum. Wyślij na ramosc64@o2.pl

jasne, jak tylko je znajdę. generalnie mam sporo dysków 5'25 a nie mam flopa do tego. może ktoś chętny zrobi z tego użytek. co do muzy jeszcze, może Jager ma coś z moich wypocin - yo, Jager!

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

Odp: Nowe archiwum ASMA

... a ja właśnie porządkuję powoli *moje* archiwa i znalazłem ok. 30 utworów (głównie starych jak świat...) których nie ma w ASMIe. Głównie dlatego, że nie miałem umiejętności albo raczej chęci zrobienia z nich SAPów - to są w 90% moduły pod "DMC" jeśli ktoś pamięta co to ;-) Poza tym chyba mam jeszcze kilka utworków zrobionych w Future Composer - któż jest w stanie zrobić z tego SAPa? ;-) No i nowe TMC... też jakoś w mnogości wersji mam kilka utworków nie-z-sap-owanych. To, czego mi brakuje to dobrego banku playerów i procedur wywołania - "klocków" do zrobienia SAPa. Leniwy jestem już za bardzo, ale może nasz natchniony kolega byłby zainteresowany także zebraniem "do kupy" wszystkich procedur i playerów, może jakimś FAQ jak zrobić SAPy z poszczególnych formatów?

Ale trochę zdziwiłem się, że PG nie ma motywacji...

10

Odp: Nowe archiwum ASMA

czesc GreG :-)

moze poprostu nie ma czasu, jest starszy, zycie itp;)

11

Odp: Nowe archiwum ASMA

Co z tego, że nowe archiwum się ukaże i znowu trzeba czekać kilknaście miesięcy na nowe update. Napisałem w tej sprawie do PG jeśli projektem byłby zainteresowany to powstanie grupa ASMA Crew zajmująca się rozbudowa archiwum muzycznego atari. W przypadku odmowy to powstanie nowe archiwum, serwer już mam.

To fakt wiele osób pisało mi, że w ASMA katalogi muzyków są żle zrobione. Czy pamiętamy jak jakiś muzyk się nazywa ? Znamy zazwyczaj tylko ksywe danego gościa. Całe istnijące archiwum ASMA zostanie zmienione po nowemu. Zamierzam też stworzyć kilka użytków pomocnych w tworzeniu SAPów, ale poszukuje do tego jakiegoś kodera. Sam mam na dykach mnóstwo nie publikowanych muzyczek.

Jeśli macie jakieś muzyczki nie publikowane, albo jakieś kawałki nie skończone, które i tak już nie będziecie kończyć to podeślijcie mi, a ja pomęcze się i zrobie SAPy. Greg możesz słać swoje muzy do mnie.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

Odp: Nowe archiwum ASMA

czesc GreG :-)
moze poprostu nie ma czasu, jest starszy, zycie itp;)

Zapewne... :-) ale ja nie lubię tego typu "wymówek" ;-). Sam zalegam z archiwum ponad rok (sorry Stryjku...). Dlatego też być może rzeczywiście rozsądniej jest powierzyć ASMĘ komuś, kto ma więcej wolnego czasu... No ale to decyzja PG powinna być. Realizm życia czasami jest przytłaczający ;-)

13

Odp: Nowe archiwum ASMA

Napisałem w tej sprawie do PG jeśli projektem byłby zainteresowany to powstanie grupa ASMA Crew zajmująca się rozbudowa archiwum muzycznego atari. W przypadku odmowy to powstanie nowe archiwum

Napiszcie do Premiera to może stworzy od razu odpowiednie Ministerstwo. Bez przesady Panowie. Grupę tworzyć od razu, żeby posegregować od nowa muzyczki? Chyba to armata na wróbla.

Ja tam nie jestem za nowym archiwum, a jeśli chodzi o nazwiska vs ksywy to przecież można zrobić tak: Ksywa (Nazwisko), np. Bulbulator (Jacek Bulbulatorowicz) i koniec.

Archiwum należy kontynuować, a nie robić od nowa. Później się znudzi Ramosowi, przyjdzie inna osoba i powie, że jemu się nie podoba i stworzy kolejne archiwum. Opamiętania!

serwer już mam.

Nie chwal się ;) Oczywiście mirror chyba zostanie na AA?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Nowe archiwum ASMA

Nie chwal się ;)

Chyba chciales powiedziec "Nie lansuj sie".... ;)

W sumie Dely tez ma troche racji. Ja piszac powyzej tez mialem na mysli taka modyfikacje jak zaproponowal kierownik. No i takie FAQ o robieniu SAPow by bylo przydatne.

15

Odp: Nowe archiwum ASMA

robie nowa wersje aa. serwer juz mam.
zastapimy kierownika auto-botem. moderka dla kazdego, opki za free :)
wchodzicie?

:) :) :)

16

Odp: Nowe archiwum ASMA

Pytanie po co zakładać grupę ? Po pierwsze więcej ludzi zaangażowanych w ten projekt tym większa jest jego żywotność. WPo drugie w grupie robi się rażniej niż samemu, a poza tym bardziej ludzie są zaangażowani w danym projekcie. Zoabczymy co z tego wyniknie, narazie trochę osób jest tym projektem zainteresowana.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

Odp: Nowe archiwum ASMA

...a z mojego 12-letniego scenowego doświadczenia wynika że im więcej jest osób w grupie tym gorzej ona funkcjonuje ;-) Skąd ja to znam ;-) ...I popieram przedmówców - nie ma co wywarzać otwartych drzwi i robić "konkurencję". Jestem za kontynuacją/modyfikacją.

18

Odp: Nowe archiwum ASMA

heh ;-) jestem za poprawieniem lub stworzeniem nowej asmy ;-)
jakby co moge pomoc w wyciaganiu pliczkow od ludzi(muzykow) z ich dyskow, kaset ;-)....jako takie doswiadczenie w tym mam (trujac dupe koderom ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: Nowe archiwum ASMA

Poza tym chyba mam jeszcze kilka utworków zrobionych w Future Composer - któż jest w stanie zrobić z tego SAPa?

Pewnie, ze jest w stanie, to banalne (o ile nie chcialo Ci sie bawic w robienie kilku muzyczek w obrebie jednego songu - wiecej z tym zabawy, tak jak to mialem w muzyczce z FLINSTONES). Trzeba to po prostu skompilowac pod jakis adres i w playerze odwolywac sie do dwoch adresow (bylo troche o FC na forum juz).... :)

...a z mojego 12-letniego scenowego doświadczenia wynika że im więcej jest osób w grupie tym gorzej ona funkcjonuje.

hehe... chyba taka pierwsza grupa 'nowej ery' (po roku '90) byla zapewne  D E N O M I A    :lol:  Moze by tak ktos cos o niej napisal w Atariki ???

20

Odp: Nowe archiwum ASMA

jesli gosciu chce zalozyc strone z atarowska muza to dlaczego nie? czy tylko jedna strona jest z archiwami gier na atari8?

no ale ... jesli chce rozwijac/modyfikowac juz istniejaca asme powinien skontaktowac sie z czlowiekiem odpowiedzialnym za asme i zapytac. w przeciwnym wypadku nowy projekt nie powinien nazywac sie asma.

tak czy siak jestem za.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

21

Odp: Nowe archiwum ASMA

Jeśli PG nie będzie zainteresowany moim projektem to powstanie nowe archiwów SApów. Do pomocy w tym projekcie zgłosiło chęć kilka osób. Będzie też dobry SAPmaker i nowy lepszy plajer, ale na 100% nie obiecuje. Mamy już sporo niepublikowanej , której nie ma w ASMA. Dzięki większej pomocy ludzi ze sceny powstanie porządne archiwum muzy atarowskiej.
Mam do was kilka pytań. Napiszcie mi jakie jeszcze edytory muzyczne powieniń wykrywać SAPmaker i tworzyc z nich SAPa.
Co powiecie na nowego SAPa czyli muzyka napisana w BASICu Atari ? Jeśli macie jakieś takie muzy to podeślijcie mi.
Czekam na wasze uwagi co do nowego plajera SAPow, co powinien mieć ?

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

Odp: Nowe archiwum ASMA

Ja dodam kilka egzotycznych, z którymi mam problemy jako leniuch i laik, bo o "normalnych" to chyba nie warto wspominać...  Future Composer, modyfikacja CMC -> DMC - czyli pliki z rozszerzeniem .DMC (ech... to takie egoistyczne podejście...), modyfikacja Rzoga CMC (wymuszana).

Dracon: ;-) tak naprawdę to miałem na myśli Taquart ;-)

23

Odp: Nowe archiwum ASMA

Dracon:  tak naprawdę to miałem na myśli Taquart

hehe.... domyslilem sie od razu... Ale chcialem zaznaczyc, ze taka liste mega-grup otwiera wlasnie DENOMIA...  :lol:
Pozniej byles tez w A.I.D.S.ie - to tez byla dosc liczna grupka, tak mysle. ;)

tego FC mozesz sprobowac mi podeslac (najlepiej jako pliki zrodlowe), moze cos sie z tym uda zrobic...   :rolleyes:

24

Odp: Nowe archiwum ASMA

No ja przed AIDS wymienilbym Apocalypse Raiders.... :)

25

Odp: Nowe archiwum ASMA

> Co powiecie na nowego SAPa czyli muzyka napisana w BASICu Atari ?

w soundmachine tez bylo kilka fajnych muzyczek ...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.