1

Temat: ATARI BASIC

Witam, czy ktoś z Was ma może W PDFie lub w jakiejś innej formie elektronicznej książkę Atari Basic lub podobną ??? jeśli tak to czy możecie przesłać mi to na maila ??? poklepał bym sobie a ostatnio się przekonałem, że WSZYTKO prawie zapomniałem....

Pozdrawiam
Bombel Software Limited :P

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

2

Odp: ATARI BASIC

w sumie traktujaca o atari basic:
http://tajemnice.atari8.info/ksiazki/pib/index.html
ale na pewno nie o to ci chozilo  ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: ATARI BASIC

To juz sobie ściągnąłem ... ale dzięki...

Generalnie chodzi mi o coś takiego jak było w książce ATARI BASIC np:

kolory i ich numery
tworzenie dźwięków za pomocą sound xxx,xxx,xxx,xxx
pętle

przykład prostego programiku np:

1 print "czy masz na imie Marta ?"
2 input $S
3 if i=tak then goto 10
4 if <>tak then goto 15
10 print "kolorowy miły napis na kolorowym tle itd"
15 print " kolorowy inny naipis na kolorowym tle itd"
itd... ostatnio chciałem pokazać mojej lubej co robiłem po nocach dobre 15 lat temu i przy tak prostym programi się wyłożyłem tzn. nie akceptuje mi Input  S$ a jak podam S to wyskakuje error 8 at line2 (ten błąd w sumie zrozumiały bo to nie cyfry (poczytałem tajemnice atari tom troszku zmądrzał) hehe)

miesza mi się ATARI BASIC z TURBO BASICEM Na PC

wiec generalnie chodzi mi o opis komend i jakieś tam przykłady ...

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

4

Odp: ATARI BASIC

Poszukaj na AtariArchives, w  Azbestowni, i tym wątku, na pewno coś znajdziesz.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

5

Odp: ATARI BASIC

OK, THX niestety w pracy mam poblokowane wiele stron i niestety te tyż więc po pracy będzie download :P

peace

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

6

Odp: ATARI BASIC

ftp://ftp.atari.art.pl/stuff/collection … c/0029.tif
fogle to moze ktos by z OCRowal ta ksiazeczke?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: ATARI BASIC

Fintik - a nie lepiej od razu pobawić się pod Turbo - Basicem ?? Zalety:

* 100 % składni z AtariBasic poprawnie działa pod TBasic - chyba, że nazwy zmiennych itp. stanowią słowa kluczowe TB (co się raczej często nie zdarzało). Więc dla jakiegokolwiek programu pisanego w AtariBasic pod TB zmiana otoczenia nie stanowi żadnego problemu.

* jest znacznie szybszy i znacznie mniej uciążliwy w użyciu

* posiada prosty w obsłudze kompilator

* posiada biblioteki (poprawka runtime2.exe;) / linker umożliwiający sprowadzić program pisany w TBasic'u do postaci wykonywalnej pod byle dosa.

* Posiada dodatkowych 76 nowych instrukcji, lub dodanych nowych składni (z czego pamiętam)

* RAM - po załadowaniu interpretera (w obecności dosa) - 34021 free

* Turobo Basic jest w postaci plikowej - więc odpada kłopotliwa (w przypadku braku możliwości zakupu - czy użycia emulca) w niektórych przypadkach postać interpretera w postaci cartridge'a. :P

Enjoy!  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: ATARI BASIC

Fintik, w BASIC-u string typu S$ musisz deklarować przed użyciem przez np. DIM S$(3). Potem porównania typu IF S$="TAK" THEN cośtam powinny już działać. To tak tytułem przypomnienia  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: ATARI BASIC

Hej!

Masz gotowca... :D

Ale UWAGA!!! zero optymalizacji ;)

ehh... stare dobre czasy ;) kiedyś się pisało w BASIC'u ;)

pozdrawiam
Seban/SLIGHT

10

Odp: ATARI BASIC

Panowie jesteście WIELCY !!!!

Wielkie dzięki  za wsio :lol:

powalczę trochę i jak juz coś z tego wyjdzie to wrzuce tutaj tak dla śmiechu  :lol:

SEBAN i DRAC030 - B.R.A.W.O. -brawo brawo brawo  :lol: 

POZDRO DLA WSZYSKICH  :twisted:  :twisted:  :twisted:

PS: Taka bzdurka a jak cieszy...

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

11

Odp: ATARI BASIC

to jak bedzie z tym OCRowaniem zeskanerzonych rzeczy np. z azbestowni?

milo by bylo gdyby ktos poszerzyl pixelowe archiwa tajemnice.atari8.info o pare ksiazek (w tym tak podstawowych jak wspomniana o atari basic)
na 100% przydaly by sie q potomnosci w jakichs sensownych formatach (djvu/html)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: ATARI BASIC

ftp://ftp.atari.art.pl/stuff/collection … c/0029.tif
fogle to moze ktos by z OCRowal ta ksiazeczke?

Jeśli się nie mylę, to jest to Atari Basic pana Miguta? Jeśli tak, to ta książka jest od lat zOCRowana (przez Tkacza). Powinna być na płytach Atari Forever Vaska (więc pewnie na ftpie z tą składanką), podsyłałem plik doc różwnież Strykerowi.
A tak w ogóle to na stronie Atar8.Info masz przeszukiwarkę atarowskich FTPów ('XL Search - po prawej stronie').

13

Odp: ATARI BASIC

Ja korzystałem z "Atari Basic -podstawy programowania",o ile pamiętam to były 2 wersje- formatu A4,czytelne duże znaki, i malutka ,formatu "zeszytowego",przedrukowywana lub kserowana ,mało przejrzysta -niestety w chwili obecnej mam tę drugą wersję :cry: więc chyba nie pomogę...... Jednak myslę że fajnie było by jakis konkurs w basicu zorganizować  np 5,10,15 linii,nie każdy zna assembler.... :lol:

14

Odp: ATARI BASIC

No przeciez bylo 5zl compo, to nikt nic nie pisal.... :(

15

Odp: ATARI BASIC

można wznowić, sam chętnie coś spłodzę... :D

I Ty zostaniesz big endianem...