1

Temat: Top Secret - poszukuje

Szukam gry pod wspomnianym tytulem, dzialajacej pod emulem.
Ma ktos gre / URL ? :?:

2

Odp: Top Secret - poszukuje

Szukam gry pod wspomnianym tytulem, dzialajacej pod emulem.
Ma ktos gre / URL ? :?:

Gierkę posiadam, niestety tylko na dyskietce 5.25 i nie jestem jej w stanie przegrać - gdyż jest zabezpieczona i podejrzewam że z tego powodu nie ma jej nigdzie w sieci ;(

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: Top Secret - poszukuje

Mam pewien pomysł jak sytuację rozwiązać - posłuchajcie. Skoro kolega Piguła/Shpoon ma gierkę zabezpieczoną, a kolega IRCer wersję niesprawną - a przynajmiej taką się wydaje - to może warto dostarczyć je człowiekowi, który także ją szuka, a zajmuje się łamaniem zabezpieczeń dla przyjemności? O kim mówię? Przeczytajcie: http://atari.crolink.cz/forum/viewthread.php?topic=40. Kontakt z Mr.Bacardi'm możliwy jest przez adres e-mail'owy zamieszczony na jego stronie, którą fanom gier wypada odwiedzać z tego powodu, że wciąż strona wzbogaca się o nowe tytuły. Namiary na stronę: http://people.freenet.de/mrbacardi/.
Jeszcze wypowiem się odnośnie faktu, że grę nie mozna w prosty sposób skopiować. Cóż pewnie nie jest to proste dla przeciętnego użytkownika atari, ani nawet dla bardziej wtajemniczonego, ale - jak słyszałem z dobrych źródeł - z odpowiednim sprzętem i wiedzą popartą praktyką w tej materii - niektórzy potrafią sobie ze wszystkim dać radę. Słyszałem, że takim podstawowym atrybutem sprzętowym hackera jest codde freezer - ale to w zasadzie wszystko co mogę powiedzieć na temat: jak się za to zabrać. Uważam skądinąd, że dobrym wyjściem byłoby wykonanie kopii gry w kraju (ktoś fachowy musiałby chcieć pomóc), a najlepiej na miejscu, bez narażania dyskietki na ewentualne uszkodzenie wynikające z podróży pocztą na tak długim dystansie - chyba nie warto ryzykować. Kopia powinna trafić do Mr.Bacardiego, a on już, na pewno, da sobie radę z samym programem. Przy okazji zyskacie jego wdzięcznośc, a to chyba bezcenna zdobycz i kto wie jakie może przynieść profity w przyszłości. Taki więc mam ogólnie pomysł na temat dostarczenia gry szerszemu gronu użytkowników emulatorów i nie tylko. Mam nadzieje, że moje długie wywody przydadzą się w rozwiązaniu tej kwestii.

4

Odp: Top Secret - poszukuje

Naj prostsza metoda jest zwalenie na dysk całej pamieci za pomoca freezera (ostatnio niestety pozbylem sie Atarki z freezerem na rzecz Nir Dary'ego, ale wiem, ze np. Pecus ma freezera, do tego Monsoft kiedys mial....) i spakowanie jakims Code3 Cruncherem (metoda czesto stosowana przez Mikera ;))

5

Odp: Top Secret - poszukuje

Przeciez w QMEGu 4.04 jest tez freezer, Pigulasty powinien go miec wiec niech zwali gre do ramdysku a potem na dysk  :twisted:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Top Secret - poszukuje

Racja, racja. Ale ja walczylem z tym i dupa. Tzn. na ramdysk OK, ale jak zgralem na dysk to po ponownym odczytaniu nie dzialalo. Widocznie nie zgrywa rejstrow. Nie wiem, bo nie bawilem sie tym dlugo...  :?

7

Odp: Top Secret - poszukuje

Racja, racja. Ale ja walczylem z tym i dupa. Tzn. na ramdysk OK, ale jak zgralem na dysk to po ponownym odczytaniu nie dzialalo. Widocznie nie zgrywa rejstrow. Nie wiem, bo nie bawilem sie tym dlugo...  :?

Qmega 4.4 mam ale jeszcze nie na epromie - choc to nie problem - bo moge go miec juz nawet dzisiaj w compie - rzecz w tym ze gre Top Secret i mase innych (których nie ma w sieci) mam na dyskach ktorych moj Toms 720 nie jest w stanie poprawnie przegrac bo sa zabezpieczone - moge je pozrzucac do plikow atr a w plikach txt zaznaczyc ktore sektory na oryginale sa walniete i moze ktos sobie z tym poradzi ....

ps. np. Robo Konstruktora i Tekblasta mam 3 egzemplarze wiec moge komus wyslac sprawna wersje (tylko kto teraz ma jeszcze freezera !!! zeby zrobic z tego wersje plikową ???  (Monsoft sprzedal swoja Atarkę ...)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Top Secret - poszukuje

Rozmawialem z Mr.Bacardi, rzeczywiscie jest zainteresowany niezlamana wersja gry Top Secret i Pong - zeby zrobic poprawnie dzialajaca.

Co mu potrzeba? Kopii zrobionej normalnym kopierem, sektor po sektorze, z ignorowanymi wszystkimi zlymi (zabezpieczonymi) sektorami. Tak mi przynajmniej napisal.

Ja mu wyslalem oryginalny dysk Ponga, kto podejmie sie tego z Top Secret? Albo wykonania kopii, o ktorej mowa? Pigula?

Kaz/Rohar

9

Odp: Top Secret - poszukuje

Rozmawialem z Mr.Bacardi, rzeczywiscie jest zainteresowany niezlamana wersja gry Top Secret i Pong - zeby zrobic poprawnie dzialajaca.

Co mu potrzeba? Kopii zrobionej normalnym kopierem, sektor po sektorze, z ignorowanymi wszystkimi zlymi (zabezpieczonymi) sektorami. Tak mi przynajmniej napisal.

Ja mu wyslalem oryginalny dysk Ponga, kto podejmie sie tego z Top Secret? Albo wykonania kopii, o ktorej mowa? Pigula?

Kaz/Rohar

Jutro z rana uppps to już dzisiaj czym prędzęj to uczynię i mu wyślę mailem :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Top Secret - poszukuje

No i super Pigula!
Ciekawe, ile czasu teraz uplynie, zanim zobaczymy nowa wersje TS, cracked by Mr.Bacardi?

Kaz/Rohar

11

Odp: Top Secret - poszukuje

No wlaśnie, Pong jest już do ściągniecia ze srony Mr.Bacardiego.
http://rawthings.com/8b/mrbacardi/Mirage/Pong.zip

... dziękujemy Mr.Bacardi & KAZ

W sprawie Top Secret autor strony na razie milczy...

12

Odp: Top Secret - poszukuje

Szukam gry pod wspomnianym tytulem, dzialajacej pod emulem.
Ma ktos gre / URL ? :?:

cóż gre zrzuciłem do atr, pominołem zabezpieczone sektorki i pliczek poszedl juz do mr bacardiego ..... teraz trzeba juz tylko czekac i miec nadzieje ze i tym razem uda mu sie ja zlamac .... ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: Top Secret - poszukuje

Szukam gry pod wspomnianym tytulem, dzialajacej pod emulem.
Ma ktos gre / URL ? :?:

No i się doczekaliście - działający plik Atr dostępny w dziale games - mirage na stronie Mr Bacardiego :
                 
                      http://people.freenet.de/mrbacardi/

miłego giercowania w Top Secret

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

14

Odp: Top Secret - poszukuje

ale ten Mr Bacardi to cwany chlopak ;) w tak szybkim czasie crackuje gry :)

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

15

Odp: Top Secret - poszukuje

ale ten Mr Bacardi to cwany chlopak ;) w tak szybkim czasie crackuje gry :)

ano bo to po prostu zdolny chłopak jest ;) i widać że ma to we krwi ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: Top Secret - poszukuje

Hie, hie powiem Wam bardzo zabawna rzecz.
Ponga nie bylo w sieci i dlatego wszyscy sie zasugerowalismy, ze jest tak dobrze zabezpieczony, ze tylko fachowiec moze zlamac gre.
A prawda okazala sie smieszna - Pong nie mial ZADNYCH zabezpieczen, Mr. Bacardi powiedzial, ze po prostu zczytal dysk i zrobil ATR-a!

Top Secret to inna bajka.

Kaz/Rohar

17

Odp: Top Secret - poszukuje

Hie, hie powiem Wam bardzo zabawna rzecz.
Pong nie mial ZADNYCH zabezpieczen, Mr. Bacardi powiedzial, ze po prostu zczytal dysk i zrobil ATR-a!

Top Secret to inna bajka.

Kaz/Rohar

top secret mial je na 100% a ponga nie mialem w swoich dyskowych zbiorach bo na kasecie gdzies pewnie lezy wiec nie wiem czy rzeczywiscie nie mial zabezpieczen powiem tylko jedno wyslalem kolejne gry do pana Mr Bacardiego m.in Gabi i Kuadryka (1990 Spectra) i te gry sa naprawde niezle zabezpieczone co gorsza jezeli zle je przegrasz chodzic beda ale dosc szybko sie zawiesi comp .... ciekawe czy z tymi sobie poradzi

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

18

Odp: Top Secret - poszukuje

Na stronie Mr. Bacardi'ego pojawiła się informacja, że gra Top Secret znalazła się w archiwum gier strony. Ciekawe, że nastąpiło to już 17 kwietnia, a więc równo z datą pojawienia się ostatniego postu w tej sprawie. Nikt się tego chyba z nas nie spodziewał...
Na koniec link: http://rawthings.com/8b/mrbacardi/Mirage/Top_Secret.zip

19

Odp: Top Secret - poszukuje

Na stronie Mr. Bacardi'ego pojawiła się informacja, że gra Top Secret znalazła się w archiwum gier strony. Ciekawe, że nastąpiło to już 17 kwietnia, a więc równo z datą pojawienia się ostatniego postu w tej sprawie. Nikt się tego chyba z nas nie spodziewał...

No ja sam byłem w szoku tym bardziej że obraz wysłałem mu o 1 nad ranem a już w południe dostałem mail'a że sprawny działający obraz gry jest już na www. Niestety moja wersja nie jest oryginalna tzn. (jest to kopia wykonana za pomocą Toms'a Multi) wiec nie miałem Cover'a jeżeli ktoś czymś takim dysponuje to niech go podrzuci do Mr Bacardiego bo ja mam tylko oryginalna tasmę ;))

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

20

Odp: Top Secret - poszukuje

jest prawie tak dobry jak zbik/mac...he he he,te jego intra...do dzisiaj nie spie po nocach bo mi dck wryl sie w pamiec.

gep/lamers^dial