1

Temat: Vulgar Factory

No ja wlasnie walcze z roznymi rozszerzeniami do ST/E/MEGA/TT/FALCON.

Nie sa to moje projekty ale jako ze zamierzam przy okazji robienia dla siebie zrobic tego wiecej no to macie:

EtherneC - interfejs do podlaczenia karty sieciowej do ATARi

Eiffel - interfejs urzadzen w standardzie PS/2 czyli klawiatury, myszki itp. od PCta

IDE kontroler wewnetrzny do ST/E/MEGA(TT?)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

2

Odp: Vulgar Factory

Jak będziesz robił ethernec - to piszę się na jakieś 2 (jak dasz dobrą cenę) ;)

Sikor umarł...

3

Odp: Vulgar Factory

nawet ja sie pisze na sztuke - jeśli cena mnie nie powali i bedzie to dzialac z STE :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Vulgar Factory

noo jesli to bedzie dzialas z STE i cena mnie nie powali to nawet ja pisze sie na sztuke tez

5

Odp: Vulgar Factory

no tylko piszcie co was interesuje? ethernec?

na QUASCIE powinienem miec juz kilka sztuk, troche mi to zajmie zeby przetestowac, no i jeszce chetnych prosilbym o info ew. czy chca wersje w zewnetrzna w obudowie czy np. wewnetrzna do obudowy TOWER.
albo np. do TT.

A co do ceny no to bedzie oczywiscie atrakcyjna, szczegolnie w stosunku do cen angielskich i amerykanskich (u nich nawet do 100$)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

6

Odp: Vulgar Factory

vulgar miejwiecej ile bys za to chcial?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: Vulgar Factory

Jestem zainteresewany kontrolerem IDE. :D
RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: Vulgar Factory

1 do TTki, drugi do Falcona/STE...

Sikor umarł...

9

Odp: Vulgar Factory

Pisze sie na jedna sztuke etherneca wrzucanego do towerka.

Ktora wersje eiffla bedziesz robil? Z wyjsciami na joye czy standardowa na klawe i mysz?

ślamk!

10

Odp: Vulgar Factory

A ja bym byl chetny na Eiffel'a i pewnie tez na ten kontroler IDE

11

Odp: Vulgar Factory

No wiec, jesli chodzi o ceny to zarowno EIFFEL jak ETHERNEC kolo stufki, ze wskazaniem na Etherneca ze powyzej stufki, a eiffel ponizej.
Ale jeszcze dokladnie wszystkiego nie mam policzonego(koszta) wiec w tej to chwili nie potrafie powieziec dokladnie, rozumiem ze kazdy chcialby jak najtaniej :)

Kontroler IDE wcale na razie ni umiem powiedziec, ale mysle ze powinnien byc taniej z tym ze tu akurat bedzie wchodzil motyw INSTALACJI, dosc upierdliwy niestety albo ew. podstawki na procesory ale to podraza koszty. Z IDE jestem narazie daleko w polu wiec jeszcze o tym napisze.

Co do Eiffla to bedzie z portami JOYow, ale byc ich nie musi, i moze to byc wersja taka na sledzia, zyli do towera ale nie tylko, a moze to byc wersja z opcja ze porty JOYow na tasiemkach, wtedy mozna sobie je zamontowac gdzie sie chce.


BTW. Jesli ktos by chcial to robie tez JTAGi do CT60 (to chyba zainteresi DRACONa :)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

12

Odp: Vulgar Factory

Ten Ehternet to do jakiego slotu jest podłączany i jaki soft to obsługuje i czy to działa z Falconem ?

13

Odp: Vulgar Factory

Wg autora projektu ( Lyndon Amsdon ) Ethernec dziala z ST, TT, Falcon. Nie wiem jak z innymi ale w ST podlacza sie go do wejscia  cartridge. A soft go obslugujacy to Sting, MagicNet, MintNet. A najlepiej ze strony http://home.arcor.de/thomas.redelberger … /index.htm sciagnij plik etherne.zip, tam jest wszystko!

14

Odp: Vulgar Factory

dziala z kazdym atarakiem ze zlaczem ROM PORT, wersja ETHERNEC,
no i w szczegolnosci jest odpowiednia dla Falcona, bo..
jest jeszcze wersja ETHERNEA ktora dziala z atarakami wyposazonymi w zlacze DMA inaczej ACSI. Ta druga opcja bardziej komplikwana ale np. w przypadku MEGA ST/STE jest mozliwosc zrobienia wersji WEWNETRZNEJ ii to juz duzo lepiej.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

15

Odp: Vulgar Factory

Eiffel - interfejs urzadzen w standardzie PS/2 czyli klawiatury, myszki itp. od PCta

bedzie tez LCD ? ( http://perso.wanadoo.fr/didierm/eiffel-e.htm ) :> bo tu widzialem tanie ;-) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53059126
a takze Clock i Temperaturka ? :>

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: Vulgar Factory

Czy jeszcze można się zapisać ? :) na EtherneC-a. Byłbym zainteresowany.

Było miło :) Do widzenia.

17

Odp: Vulgar Factory

oczywiscie, obecnie prace zawieszone, mam nadzieje ze jeszcze w tym roku zakonczymy przynajmniej kwestie ETHERNEoow :) Bedzie of korz info na forum.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

18

Odp: Vulgar Factory

A dostępne są może inne "akcesoria" do ST - dokładniej MegaSTE. :)

Było miło :) Do widzenia.

19

Odp: Vulgar Factory

A co by Cie interesowalo dokladnie? Ja mysle zabierac sie za IDE do MEGI tez ale to dopiero po ST, a pozatym to zarowno EIFFEL jak i ETHERNEC do MEGI PAASUJA :)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

20

Odp: Vulgar Factory

a czy jest jakaś szansa na "bezinwazyjny" kontroler IDE - coś a'la PASKUDny? :)

("inwazyjny" też wchodzi w grę, jeśli jego instalacja nie wymaga nie wiadomo ile czasu i miszmaszu w środku kompa)

Bo jeśli tak, to bym się chętnie pisał. Mam 1040 STE.

Ostatnio edytowany przez miker (2005-10-10 16:59:57)

I Ty zostaniesz big endianem...

21

Odp: Vulgar Factory

Najbardziej to by mnie interesowała karta graficzna VGA :-) Chodzi mi o tę przeróbkę która pozwala na podłączenie karty VGA ISA bodaj ET4000.

Było miło :) Do widzenia.

22

Odp: Vulgar Factory

prawdoposddobnie zaczynamy na dniach Eiffle wypuszcza, jesli ktos reflektuje reflektorami prosze o refleks ;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

23

Odp: Vulgar Factory

Ja bym się pisał !

Było miło :) Do widzenia.

24

Odp: Vulgar Factory

No to stalo sie, trwalo to troche ale zawsze lepiej pozno niz wcale. Przyjmuje zamowienia na Eiffle:


do wyboru wersje:

1. Eiffel TOWER

a) pasuje do kazdego ST/E/FALCONa

b) wersja z LCD

2. Eiffel RJ

a) dla Mega ST/E/TT  - z przelacznikiem miedzy klawiaturami oryginalna i PS2/mouse

b) wersja z LCD

wszystko zamkniete w lasdnej obudowie

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

25

Odp: Vulgar Factory

A jak z cenami i montażem...?

Sikor umarł...