1

Temat: a8db ? ? ?

tak mnie ostatnio cos tknelo... czyby moze nie stworzyc jakiegos wspolnego, centralnego archiwum programow na atari, cos w stylu ASMA, tylko dla dem, gier, uzytkow, zinow...

- zeby kazdy mogl przez WWW dorzucac wlasne rzeczy (ewentualnie z moderowaniem) ...
- zeby produkty byly opisane (np. autorzy, komentarze, skriny, wydawca, typ, rozne wersje do sciagniecia)
- zeby mozna bylo wyszukiwac ...
- zeby byly tez strony autorow, grup, firm...
- i co kto sobie wymysli :)

takie cos mozna by przygotowac, bylby to spory projekt, bo tabelek byloby duzo i roznych form prezentacji danych tez...
ale kwestia programistyczna to bylby detal...
najwazniejsze byloby zeby ktos tego zaczal uzywac - wrzucac programy, opisywac itp...

np to co zrobil MiLKA jest dobre, ale male... no i wyglada na recznie zrobione...

co o tym sadzicie?
czy to ma sens?
czy to utopia?

chodzi mi o konkretne wypowiedzi... fox twierdzi ze to sie nie przyjmie... podobnie jak do ASMY tylko pare osob cos dorzuca... juz o Vectorq nie wspominajac :)

marzy mi sie cos a'la imdb dla atarynki...

paX
/eru

: 404. Stopka not found

2

Odp: a8db ? ? ?

Ja tam mysle ze to dobry pomysl i mozna by naprawde nad tym pomyslec. Mysle, ze zaprojektowanie odpowiedniej struktury bazy w MySQL i napisanie paru linijek kodu zalatwilo by sprawe.

Ja jestem za, tylko trzeba by zebrac odpowiednia liczbe osob do uaktualniania bazy. Dotychczasowe proby zrobienia takiej bazy wygladaja smiesznie. Np. taki TOSEC, sciagnalem sobie niedawno kolekcje ponazywana wg standardu wymyslonego przez nich i sie zalamalem - wiecej bledow niz poprawnych kategorii, polskie gry zaliczane jako czeskie, QA jako demo itp. Szkoda slow.

Tak wiec zbieramy ekipe ?

ps. Przesunalem ten topic do "Sprawy atari.area"

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: a8db ? ? ?

jak projekt ruszy tzn. pan Dely zrobi baze i formularz do jej uaktualniania to chętnie wrzuce wszystko to co mam w swoich zbiorach (sukcesywnie oczywiście, bo szukanie danych autorów oraz przykładowe fotki zabierają troche czasu ....)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: a8db ? ? ?

A ja na stronie Milki znalazlem fajna gre autorstwa niejakiego Piguła Soft pod malowniczo-poetyckim tytułem Znajdź i Zabij 1 :)

Warto taka baze zrobic, wiele osob nie wie jakie to fajne gry kiedys zostay wydane. Obiecuje poswiecic kilka chwil temu projektowi !

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: a8db ? ? ?

No to fajowo...
Dely, ty mieszkasz w wawie?
moze sie spotkamy na browarek, wezmiemy foxa i moze jeszcze kogos i sie zastanowimy jak powinna wygladac struktura tego cacka...

Ja tam mysle ze to dobry pomysl i mozna by naprawde nad tym pomyslec. Mysle, ze zaprojektowanie odpowiedniej struktury bazy w MySQL i napisanie paru linijek kodu zalatwilo by sprawe.

'pare linijek' to niestety za malo...
jezeli to ma byc porzadny projekt, trzeba to zrobic porzadnie, usiasc zrobic dobre style, wygodne wrzucanie itp...


Ja jestem za, tylko trzeba by zebrac odpowiednia liczbe osob do uaktualniania bazy. Dotychczasowe proby zrobienia takiej bazy wygladaja smiesznie. Np. taki TOSEC, sciagnalem sobie niedawno kolekcje ponazywana wg standardu wymyslonego przez nich i sie zalamalem - wiecej bledow niz poprawnych kategorii, polskie gry zaliczane jako czeskie, QA jako demo itp. Szkoda slow.

Nie wiem co to TOSEC ale sie przyjrze...

To co, ja po weekendzie wracam do wawy i mozemy sie nad tym zastanowic :)

paX
/eru

: 404. Stopka not found

6

Odp: a8db ? ? ?

No to fajowo...
Dely, ty mieszkasz w wawie?
moze sie spotkamy na browarek, wezmiemy foxa i moze jeszcze kogos i sie zastanowimy jak powinna wygladac struktura tego cacka...

Niestety nie mieszkam juz w Wu-wa-a, ale mozna sie zgadac, usiasc i podyskutowac.

'pare linijek' to niestety za malo...
jezeli to ma byc porzadny projekt, trzeba to zrobic porzadnie, usiasc zrobic dobre style, wygodne wrzucanie itp...

"pare linijek" to byla oczywiscie przenosnia :) Zreszta co tu sie duzo zastanawiac nad stylami, wiadomo, ze musi pasowac do a.a i tyle (joke). Wygodne wrzucanie mysle, ze powinno polegac na formularzu akceptujacym powiedzmy nie wiecej niz 180 KB na plik .atr i powidzmy 60 na .xex, oraz akceptujacy screeny we wczesniej podanym rozmiarze (standardowy "mały" zrzut z A800Win ???).

Nalezy rowniez rozwazyc czy wszyscy beda mogli wrzucac i powiedzmy administratorzy beda akceptowac / odrzucac, czy zrobic na login / pass dla "załogi" oraz konto guest dla tłumu (dodania moderowane).

To co, ja po weekendzie wracam do wawy i mozemy sie nad tym zastanowic :)

Szkoda, ze po weekendzie  :? Bo jest wielce prawdopodobne ze przez kika godzin bede w ten weekend w Warszawie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: a8db ? ? ?

A ja na stronie Milki znalazlem fajna gre autorstwa niejakiego Piguła Soft pod malowniczo-poetyckim tytułem Znajdź i Zabij 1 :)

Dely proszę ciiiiiiii przecież aż wstyd do czegoś takiego się przyznać ;))

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: a8db ? ? ?

Ja jestem ZA... Bardzo chętnię wrzucę cosik od siebie... Np. na kasetach mam kilka gier i progów nagranych z Radiokomputera...

9

Odp: a8db ? ? ?

BTW: Piguła, nie wiedziałem, że gry pisujesz... ;)  ;)

10

Odp: a8db ? ? ?

BTW: Piguła, nie wiedziałem, że gry pisujesz... ;)  ;)

i to jakie!  :D  :D

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

11

Odp: a8db ? ? ?

tego nie można nazwać grą !!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: a8db ? ? ?

pomysl jest super.   tylko moim zdaniem trza zrobic wszystko w jednym.  Giery, dema, intra, muzy (w orginale i sapy), GFX! tego jeszcze nie bylo!, uzytki, używki itp itd.    hmmm troche z innej beki ale podobnej.   moze ktorys z mozgow by pomyslal coby zrobic do AA cos jak pixel w scene.pl i loop loader. (sap loader) nie daloby cos takiego ???

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

13

Odp: a8db ? ? ?

Jesli chodzi o pixel to nie widze problemu, natomiast sap loader mi sie akurat mniej podoba bo np. ja nie lubie jak cos tam popierduje podczas przegladania stron. Ja mam zazwyczaj wlaczonego Winampa albo SAP Playera i jak nagle mi sie cos zaczyna mixowac to przewaznie wylaczam strone.

Poza tym sap plugin do przegladarki jest raczej tylko dla Netszkapy, ktorej chyba nikt nie uzywa  :twisted:

Kolejna sprawa jest taka, ze jesli kolejna rzecz bede musial robic SAM to mowie z gory - NIE MA SZANS.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: a8db ? ? ?

To tak...
Moja propozycja...
Nie spieszmy sie z w/w projektem...
Proponuje nastepujace kroki:
- stworzenie core-teamu (proponuje siebie i dely'ego, moze arsa?)
- stworzenie zarysu funkcjonalnosci projektu (co i jak ma byc, wstepne tabelki itp) przy ew. pomocy ludzi z zewnatrz (x-ray, fox, pigula, kto tam  bedzie pod reka)
- opublikowanie tego na www i rozpoczecie (jak najkrotszej) publicznej dyskusji nt tego czy spelniac to bedzie oczekiwania wszyskich zainteresowanych
- rozpoczecie prac (kodowanie)

zaznaczam: kodowanie jako 4ty krok :) a nie jako 1szy ;)

skontaktuje sie z delym osobiscie soon i zobaczymy

paX
/eru

: 404. Stopka not found

15

Odp: a8db ? ? ?

pixel, tak, tak!
Dracon, słyszysz?? :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

16

Odp: a8db ? ? ?

Obejrzalem tosec ...
maja imponujaca liczbe romow, natomiast informacje nt poszczegolnych sa znikome...
nie wiem... moze to jest lepsza droga...
duzo ROMow, malo tresci...
czyli tzw. mieso :)
bo fakt ze TOSEC istnieje i ma ca 100.000 plikow (w cholere platform) rowniez na a8 (ca 1000) swiadczy ze ktos by moze tego jednak uzywal...
wiec sie pojawia pytanie, czy chcemy zrobic po prostu archiwum romow do sciagniecia czy bardziej baze danych o romach...
jak sadzicie?

poza tym, bardzo mi sie podoba idea sciagniecia pelnego archiwum w jakims formacie i ogladanie tego na domowym komputerku przy uzyciu jakiegos programiku... trzeba o tym ew. pomyslec :)

takze, jak widac, pytan jest duzo...
Ale najwazniejsze - czy to wogole ma sens? czy warto zaczynac?

paX
/eru

: 404. Stopka not found

17

Odp: a8db ? ? ?

Wydaje mi sie ze jest sens. Wiem to po sobie. Ostatnio zapragnalem poogladac gierki zrobione przez "ludzi polskiej sceny" no i sie zaczelo ... pol biedy w szukaniu bo mam taki podkatalog w grach - polskie. Ale jak juz chcialem obejrzec produkcje konkretnej osoby to juz musialem po kolei uruchamiac wszystko :( (Przy okazji natrafilem na takie Koncerny jak np. Seban LTD, Pigula-Soft itp  8O )

Tak wiec z mojej strony bede optowal za dodaniem do bazy pol, KOD, GRAFIK, MUZYK, WYDAWCA, WER_JEZYK.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: a8db ? ? ?

Zgadzam się z Delym napewno jest to dobry pomysł, ponieważ wiele progów nie można znaleźć w sieci... a co nie którzy mają je po dyskach tak więc mogliby je wrzucić...

19

Odp: a8db ? ? ?

A tak przy okazji to ostatnio wpadło mi w łapy jakieś 250 dyskow do atarki to bede mogł porobić ATR'y jak tylko mi ktoś powie dlaczego ProSystem nie chce zobaczyć mojej stacji.  :) .

Nie wiem jaką masz stację bo prosystem obsługuje tylko 1050 i do tego trzeba zrobić sobie specjalną wersję kabelka SIO2PC (w doc'u przy ape jest schemacik jak połączyć odpowiednio piny układu 1489)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

20

Odp: a8db ? ? ?

Strodd!!! :)))
Niesamowite, co ty tu misiu robisz :)

co do programiku, to przydalby sie nie tylko coby ogladac rzeczy z sieci, ale rowniez coby sobie wygodnie update'owac bazke... tzn sciagamy program, program sobie sciaga bazke, dodajemy cos, zmieniamy cos, klikamy zsynchronizuj i ziu ;)

strodd, a moglbys podeslac mi ta bazke do DVD - moze by sie dalo na to spojrzec i cos sciagnac od nich?

kurcze, to sie robi spory projekt... multiplatformowy programik tego typu moze zajac ciut czasu (interfejs graficzny potrzebny, moze Qt? oni w koncu daja licencje pod winde free chyba?)... no nie wiem...

na szczescie nie trzeba robic wszystkiego od razu, mozna  zaczac od podstawowej funkcjonalnosci (www) a potem to rozbudowywac...

hihihihi... wiem co to mi przypomina - koncert zyczen :)

Tak wiec z mojej strony bede optowal za dodaniem do bazy pol, KOD, GRAFIK, MUZYK, WYDAWCA, WER_JEZYK.

oj dely, dely... nie...
Wlasnie nie chce tak ograniczonego podejscia :)))
jak to pole KOD - a jak jest wielu koderow?

kurcze, szkoda ze ta dyskusja akurat teraz sie rozpoczela, dzis moja sister bierze slub, i przez jeszcze pare dni bede zalatany...
takze nie moge skrobnoc pierwszej wersji ERDa... tzn. tabelek :)
pod koniec tygodnia opublikuje gdzies toto i sie zobaczy...
bo jak wiadomo - trzeba sie np zastanowic czy zwiazek Produkt-Grupa ma byc N-1 czy N-M, tzn czy jeden produkt firmuje 1 grupa czy moze wiecej... to nie takie oczywiste :)

obaczy siem.
paX
/eru

: 404. Stopka not found

21

Odp: a8db ? ? ?

Zrobcie mi grafe, dajcie konto na jakims duzym servie (tam, dzie ma lezec archiwum) to zrobie to. Akurat ostatnio sporo w pehapie pisze (strona sc z 8k linii kodu).

Wiec jak... startujemy z tym ?

22

Odp: a8db ? ? ?

:D widze ze nie przecyztalem all postow, cos juz jest robione. zglaszam sie na łochotnika. moge zrobic szkielet www + pisac popdroocki w pehapie itd. bla,bla,bla ^_-.

23

Odp: a8db ? ? ?

Zrobcie mi grafe, dajcie konto na jakims duzym servie (tam, dzie ma lezec archiwum) to zrobie to. Akurat ostatnio sporo w pehapie pisze (strona sc z 8k linii kodu).

Wiec jak... startujemy z tym ?

no solo...
spokojnie...
znowu ktos chce sie zapalic i napisac :)
jak chcesz mozesz pisac... ale najpierw daj szanse wymyslic co to mialoby dokladnie byc :)
/eru
PS. co to 'strona sc'?
PPS. a ze dostawalem w 'SoulCalibura' od Justy to ofkorz dawalem kobiecie wygrac jako niepoprawny dzentelmen ;)))

: 404. Stopka not found

24

Odp: a8db ? ? ?

Strona SC, to jak mniemam strona o Starcrafcie...

25

Odp: a8db ? ? ?

Hmm w nowym APE nie ma zadnej dokumentacji, ale znalazlem juz.
To sobie zlutuje ten kabelek, jeszcze mam 1489 na jakiejs starej karcie I/O. Czy zadziala z gola 1050 czy z HAPPY tez ?

Czy z Happy to nie wiem na gołej na pewno powinno ruszyć ... dzięki temu kabelkowi zrobisz pliki *.pro (jeżeli zależy Ci na atr'ach to proponuje zrzucić to przy pomocy zwykłek stacji z pomijaniem błednych sektorów i podesłać je do Mr Bacardiego (on na 95% zrobi w pełni działające pliki .....) lub możesz sam spróbować zmodyfikować obrazy
opis jest na stronie :
http://people.freenet.de/mrbacardi/

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim