Temat: css newsow...

takie tycie uwagi co do inline stylesheets w stronce z newsami

1. jesli podaje sie wartosc ktoregos z marginesow rozna od 0
to powinna ona poprzedzac jakas jednostke (np. px)

2. jesli podaje sie nazwe fontu to na koncu tej listy powinien sie znajdowac jeden z domyslnych fontow (Tahoma nie jest ogolnie przyjeta nazwa fontu, pod unix-ami zazwyczaj jej niema)

3. "a.brazowy" wyglada na chetnego do wywalenia...

btw. czego czcionki som ustawione na taaak malutkie? moze w 800x600 to sie i da ogladac, ale przelaczac rozdzialke X-ow tylko dla aa?
btw2. czesto w tresci newsow mozna trafic "font size=1", przez co musze uzywac dla aa wlasnego stylesheet (size=1 jest maaalo czytelne)

[ Dodano: Sro Cze 15, 2005 11:51 ]
btw.
http://tiny.pl/hsnb

[ Dodano: Sro Cze 15, 2005 12:22 ]
do tej tahomy dodajcie chociaz verdane...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

2

Odp: css newsow...

Poprawione.

Czcionki to kwestia gustu. Wg mnie w 1024x768 wcale nie są małe.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: css newsow...

ale dalej zostalo:
  a.brazowy { }
:mrgreen:

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: css newsow...

A mnie wkurza ustawienie stalej szerokosci. W robocie uzywam rozdizelczosci 1600x1200 i AA takie male i samotne po srodku ekranu jest...

(jak testowalem nowy monitor to zapuscilem 2000x1536, tam to AA wogole jak sierota na srodku placu wygladalo ;) )

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: css newsow...

rzeczowa uwaga...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: css newsow...

Skoro już tak się czepiamy, to ja dodam, że wielkość czcionki 9 punktów jest dość kłopotliwa do czytania przy 1024/768 na 17" monitorze. 9 pikseli było by ok, tyle, że przy w/w 1600 na 1200 będzie niewidoczna. :lol:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: css newsow...

Ustawnie sobie w przeglądarce minimalny rozmiar czcionki, albo przeskalujcie stronę.

Widziałem niedawno kompa z netem: 640*480 i 16 kolorów. Wszystkim nie da rady dogodzić.

8

Odp: css newsow...

alez da sie. mozna zastosowac alternatywne stajlszity. Jesli sie stosuje technologie taka jak css to warto zapoznac sie z nia dokladniej :) a nie tylko po lebkach :> (to oczywiscie przytyk do kierownictwa ;P)

9

Odp: css newsow...

No proszę ... znaleźli się reprezentanci wqr....ej części społeczeństawa. Pewnie zaraz ktoś wypowie się o równości kobiet i mężczyzn. Proponuję więc by kierownictwo zadbało o jednakową ilość postów wysyłanych przez kobiety i przez facetów ...

Żyję bo Bóg tak chciał.

10

Odp: css newsow...

No proszę ... znaleźli się reprezentanci wqr....ej części społeczeństawa. Pewnie zaraz ktoś wypowie się o równości kobiet i mężczyzn. Proponuję więc by kierownictwo zadbało o jednakową ilość postów wysyłanych przez kobiety i przez facetów ...

A co Ci chodzi. AA wyglada nieciekawie na niektrorych konfiguracjach i chyba warto to poprawic nie ?  Jesli chodzi o mnie MacOS X  1024x768 safari ok. firefox ok. Linux bez fontow z windows firefox - tragicznie nic sie nie da przeczytac. Amiga OS 3.9 1024x768 AWeb 3.4 - co dziwne w miare niezle. Oczyscie chodzi o strone glowna.

11

Odp: css newsow...

... oraz transwestytów :) - hehe-

A tak apropos; zawsze pozostaje kombinacja CTRL +/- :: oczywiscie pod szanujacymi sie przegladarkami neta. Tak apropos - czy miewacie problemy z polskimi fontami w dziale "SZYBKA ODPOWIEDZ"? - bo ja takowe mam bardzo czesto. a - i nie uzywam windy xp, ani ie :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: css newsow...

ja zadnych z powyzszych problemow nie mialem, a windy uzywam od przypadku, do przypadku...

co do czcionek - poprawka wczoraj naniesiona (dodane fonty)
baaardzo kozystnie wplynela na wyglad strony pod *nix-ami

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: css newsow...

Ja też problemów ze stroną nie mam i sobie CHWALĘ :D

Żyję bo Bóg tak chciał.

14

Odp: css newsow...

Mirus wez nie przesadzaj.
Wszyscy sobie CHWALA, zwrocono jedynie uwage ze strona sie nie waliduje w css.
Jesli uwazasz ze z tego powodu nagle zniknie z internetu bo Dely sie wkurzy itp :) to raczej nie sadze. Generalnie peace and browar sobie wez  :)

PaX (c) Eru :)

15

Odp: css newsow...

1024x768- więcej w pracy moje lcd nie pociągnie - jest Rólu.. ;)

w domciu od jakiegoś czasu mam te same ustawienia .. 8)


I proponuję zostać przy tej rozdziałce.. :D

Podziwiam LUDZI z 2048x1556 ( dobrze napisałem )..

16

Odp: css newsow...

2048x1556 ( dobrze napisałem )..

coz za straszna pomylka, jak tak mozna :?:
to kolega nie zna decymalnego adresu szostej strony pamieci :?:
to wlasnie atari wbija w pamiec tak okragle liczby ja 1536

wstyd  :lol:

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

17

Odp: css newsow...

Jellonek: ASowi chodzilo chyba raczej o slowo 'LUDZI'...

18

Odp: css newsow...

tez moze byci ;)
choc rzeczywiscie zostalem zlapany na glupocie wytykajac glupote  :oops:

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: css newsow...

dokładnie Levis..
:idea: