1

Temat: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

jak w temacie. Prosze :)-

http://prostata.ath.cx/~pinokio/lynx/Lynx_cart.zip

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

wow, i to tylko tyle? :)
to sie nawet DA ZROBIC :)

ps. czy sa jakies specjalne zalecenia co do stosowanych pamieci? moze byc tam np EEPROM ?

3

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Jeszcze romy potrzeba - ale Kiero nazbierał ich chyba ze 170 sztuk - więc luzik :D:D

.. a jak wiadomo - nie da - to się parasola w dupie rozłożyć, hmm; lecz niektórzy i tak z tym faktem polemizowali - hehehehe :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2005-08-23 10:48:32)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Baf! No to do dziela. Drzyjcie sklepy z epromami, szykuje sie wykupowanie zapasow :D

Hmm... ja slyszalem ze podobno sie NIE DA trzasnac obrotowymi drzwiami?

Ostatnio edytowany przez BeWu (2005-08-23 13:02:23)

5

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Pin napisał/a:

.. a jak wiadomo - nie da - to się parasola w dupie rozłożyć, hmm; lecz niektórzy i tak z tym faktem polemizowali - hehehehe :)

No dokladnie bo japonczycy juz nad tym pracuja ;)

6

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

a ja bym chcial... zrobic sobie ;)

a ktos mi mial dac adres Pasia jezeli dobrze pamietam i bardzo by mnie to ucieszylo. moze byc na priva.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

7

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Pinek - widzę, że masz kontakt z Pasiem - zapytaj się go czy jest szansa na udostępnienie wersji elektronicznej tej płytki (jak mnie pamięc nie myli to zapewne w Protelu) - aby można było zamówić około 50 egzemparzy w jakieś małej firmie elektronicznej, bazując na pdf'ie dorobił bym tylko drugi wariant 512KB (ewentualnie zrobie płytkę z dwoma podstawkami).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Piguła, zrobisz mi?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Piguła/Shpoon tylko mi nie mow ze zaczniesz sprzedaz na allegro ;> ? ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Stryker jedną czy 2 płytki zamawiać mi się nie opłaca -  przy zamówieniu 50 sztuk koszt jednostkowej płytki nie przekroczy 10zeta (jeżeli przekroczy to wykonam sobie płytkę za pomocą folii i lasera dla mnie i co najwyżej paru chętnych znajomych np. Delyego). Chociaż nie ukrywam chciałbym mieć tą przelotkę wykonana naprawdę profesjonalnie tak aby służyła mi bardzo długo.

Wypadałoby poszukać jeszcze tanich epromów (nawet jednokrotnego zapisu) o pojemnośći 256/512. Jeżeli koszt takiego karta zamknie się w kwocie 20zł to zabawa ma sens!.

Konsol trochę krąży - a sam przyznasz, że bulić po 15-20$ za oryginał to troche dużo (nawet jeżeli jest tylko 170-200 pozycji).

Ceny kostek :

256Kb
-------
27c020 - 23zł brutto za sztuke (z okienkiem)
27c020 - jednokrotnego zapisu 13,40zł za sztukę

512Kb (mam słownie 3 Romy na takie kości około 35 na 128Kb a reszta to 256 )
-------
27c040 - 24, 50zł brutto za sztuke (z okienkiem)
27c040 - jednokrotnego zapisu 21,80zł za sztukę

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-08-23 20:05:56)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Za kilka-kilkanaście dni będę miał opanowane naświetlanie płytek - positiv, ultrafiolet i takie tam. Mogę się podjąć zrobić małą serię (chociaż nie mam lynksa :), tylko niestety jeszcze nie teraz, bo uczę się na poprawki na polibudzie. Epromy czasem trafi się tanie na Allegro, a chyba flashe można zastosować (29cxxx). Wydaje mi się, że płytkę z powodzeniem można zrobić jako jednostronną z minimalną ilością zworek. Romy do Lynksa można z powodzeniem ściągnąć - plik spakowany 10MB, ok 200 romów.

Ostatnio edytowany przez monster (2005-08-23 22:23:56)

12

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Wysłałem zapytanie o wycene do Gotronika, zobaczymy co napiszą....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

No ja bym byl chetny. Ale mam pytanko: nie wczytywalem sie bardzo w ta tabelke, ale jakby troche skomplikowac plytke, dodajac jakis ukladzik, ktory by odpowiednio robil myk, ze moznaby miec 3 uklady sciezek dla 3 roznych wielkosci karta. Czy byloby to wykonalne? Moim zdaniem jak juz mamy robic w firmie i ma byc spora seria to warto by bylo taki bajer zrobic.

ps. ...ze nie wspomne o mozliwosci wgrywania ROMow z grzyba ;)

14

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

... a ja skontaktuje sie z Pasiem :) - w takim razie. Bonusowo słyszałem o jakimś "scenowym" przełączniku - zapewne takim; uzywanym w stacjach trafo - na 380V. Sprawdze tę informacje :P

Ostatnio edytowany przez Pin (2005-08-23 23:49:18)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

ze nie wspomne o mozliwosci wgrywania ROMow z grzyba

Właśnie, to by było róló. Jakieś gniazdko możnaby umieścić czy cuś i sprzedawać razem z odpowiednim kabełkiem :)

A docelowo zrobić stację dokującą lub większy cartridge z wyświetlaczem, na którym można by było wybierać gry, a jako pamięć dać którąś (najlepiej najszybszą) z popularnych "flash-ek". To dopiero byśmy mieli wypas10r :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Ja jeszcze Lynxa nie mam, ale jakby co - poproszę dwie płytki (256 i 512)...

Sikor umarł...

17

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

na ja tez sie pisze na plytki.. jest nas coraz wiecej  :-)

Piter

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

18

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

jak ktos bedzie robil plytki to i ja pare wezme...

19

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

.. ja też - już tak dla formalności dodam

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

lewiS napisał/a:

No ja bym byl chetny. Ale mam pytanko: nie wczytywalem sie bardzo w ta tabelke, ale jakby troche skomplikowac plytke, dodajac jakis ukladzik, ktory by odpowiednio robil myk, ze moznaby miec 3 uklady sciezek dla 3 roznych wielkosci karta.

Najprościej zrobić chyba płytkę z 3 podstawkami i za pomoca zworki wybierać rodzaj pamięci (doprowadzając np. napięcie do określonej podstawki) . Nie wiem tylko jak to będzie wyglądać gabarytowo.
Natomiast, zrobienie karty z flashem programowalnym przez kabelek z poziomu PC będzie wymagało juz dodatkowej elektroniki. Ale za to kart będzie bardziej poręczny i bez dodatkowego programatora każdy będzie mógł sobie wrzucać romy - dodatkowo fajnie byłoby napisać sofcik który automatyczne wytnie zbędne bajty z pliku *.lnx.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

21

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

jest plik protelowy - ale zostanie udostępniony wyłącznie JEDNEJ osobie w celach NIE ZAROBKOWYCH - konkurs wygrał Piguła;- :) - (brawo ten pan) - Pasiu się z tobą skontaktuje w celach odbioru nagrody :):):):)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

mi sie wydaje ze robiac wg tego co zapodal Pasi. i lutujac jeszcze eproma bezposrednio w plytke (choc to glopie rozwiazanie, moze sa jakis niskie podstawiki :/ ) daloby sie to wsadzic normalnie w Lynxa (tak mi sie wydaje po ogolnych ogledzinach swojego, choc mam "jedynke") a jak tu sie pisze o dwoch, trzech podstawkach. to wydaje mi sie moze byc ciezko :/ no i ile bedzie taki cart wystawal?

23

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Havoc napisał/a:

...i lutujac jeszcze eproma bezposrednio w plytke (choc to glopie rozwiazanie, moze sa jakis niskie podstawiki :/ )

naturalnie, że to głupie rozwiązanie :) - a coś takiego jak podstawki z programatora epromów/ czy flaszek ?? - wajcha w góre, załuż scalak, wajcha w dół - i do za.. ** można sobie zmieniać epromy/flash'e, a scalaki jakie były - takimi pozostaną i nic im złego się nie stanie. Nie ma więc potrzeby zamawiania takiej ilości płytek - ile docelowo potrzeba kartów :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Havoc napisał/a:

a jak tu sie pisze o dwoch, trzech podstawkach. to wydaje mi sie moze byc ciezko :/ no i ile bedzie taki cart wystawal?

Ja mam Lynx'a 2 jak wrócę z chaty to sie przyjrzę jak w nim jest to rozwiązane w ostateczności przelotka będzie po prostu dłuższa... (podstawka była by jedna obok drugiej). Ponieważ tak jak wspomniałem mam słownie 3 romy o pojemności 512 to tą wersję przejściówki można sobie odpuścić (te trzy karty można po prostu wykonać sobie samemu) a zrobić tylko 128/256 ze względu na dużo większą liczebność romów. No ale to już jak będę miał pliki protelowe się dogra....

Pin napisał/a:

naturalnie, że to głupie rozwiązanie :) - a coś takiego jak podstawki z programatora epromów/ czy flaszek ?? - wajcha w góre, załuż scalak, wajcha w dół - i do za.. ** można sobie zmieniać epromy/flash'e

Kolega ma na myśli podstawkę typu ZIF - tyle tylko że takie cudo to koszt 18-25zł a zwykła podstawka precyzyjna około 50gr-1zł.
Załóżmy, że potrzebujemy takich podstawek sztuk 2 to już robi się nam koszt 50zł +  płytka 10-15zł,

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-08-24 11:33:40)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

25

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Ja mam Lynx'a 2 jak wrócę z chaty to sie przyjrzę jak w nim jest to rozwiązane

ZTCP to w "dwójeczce" jest tak, że cart cały chowa się pod obudowę.

Jak dla mnie to nic nie będzie przeszkadzać, jak Homemade Cart będzie wystawał. Przydałoby się tylko rozejrzeć za jakimiś pudełkami, coby niechcący sobie go nie rozwalić.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.