26

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Obudowe również się dobierze, tak aby całość wyglądała ładnie i estetycznie! Na giełdach elektronicznych jest tego cała masa (oczywiście nową plastikową).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

27

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

ja tez sie pisze na taki interes :D

28

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

poza tym - jest jeszcze jedna koncepcja - co do użycia romów 128/256k - z czego mi wiadomo, można rom 128k wrzucić do 256 i uzyskać zgodność z trybem 256 odpowiednio preparując rom 128. Takie info dostałem - nie sprawdzałem tego. Idąc dalej tą drogą - można by napisać utilz do przerabiania 128 na 256 - i pozostaje już jeden rodzaj, oraz mniej skomplikowany układ - a jeśli 512 są tylko 3 sztuki; to nie warto być może się tym przejmować. :).

Piguła - jakoś jestem bardziej za opcją zapłacenia większej kwoty za dobre gniazdo "ZIF" - bo przynajmniej nie pourywam nóżek w scalakach :) - ale to i tak zapewne będzie opcja CUSTOM - dla każdego zamawiającego, więc problem żaden :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2005-08-24 18:47:40)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

29

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Pin napisał/a:

poza tym - jest jeszcze jedna koncepcja - co do użycia romów 128/256k - z czego mi wiadomo, można rom 128k wrzucić do 256 i uzyskać zgodność z trybem 256 odpowiednio preparując rom 128. Takie info dostałem

a) Tak idąc za instrukcją z pliku pdf (który jest już w obiegu) jakiś miły koder musiałby napisać sofcik (tak jak wcześniej napisałem) wywalający zbędne bajty z nagłówka romów oraz odpowiedniego przerabiając wszystko 128Kb na 256. Rozwiązanie rewelacyjne gdyż w takiej wersji płytka nie ulega w ogóle modyfikacji.

b) kwestia 512 (nie pamiętam ile pinów jest inaczej podpiętych pod gniazdo przyjmijmy że około 6). Po zamówieniu płytek pod 256 - wystarczyłoby przeciąć tylko te ścieżki i elegancko przy pomocy srebrzanki odpowiednio je podpiąć pod podstawkę (bardziej wymagające osoby zamawiają sobie 4 płytki (chyba, że mają już jakaś z tych pozycji w swoich zbiorach) i robią sobie po prostu 3 karty, czwarty używają jako uniwersalnego.

Ponieważ jak widzę na forum są różnice pomiędzy wersjami konsoli (Lynx 1 /2) warto sprawdzić jak głęboko wchodzi kart do gniazd konsol (tak aby w naszej przelotce pamięć eprom znalazła się poza gniazdem bez względu na wersję konsoli czyli poprostu trzeba ewentualnie wydłużyć tylko trochę płytkę i przesunąć miejsce montażu podstawki. Najlepiej niech podstawka odstaje od konsoli o parę milimetrów aby można było ją jeszcze zabudować jakąś obudową. Kwestie wyboru podstawki pozostawiam już konkretnym osobą, ktoś chce normalną to wlutuje się normalną, inna bardziej majętna osoba zażyczy sobie ZIF'a to dostanie ZIFa.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

30

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Zasadniczo rzecz biorąc to kol. Piguła został wybrany jednogłośnie Wielkim Producentem Cartów do Lynxa. Jak tylko będziesz znał koszty produkcji to dawaj znać. Myślę, że kilkadziesiąt sztuk zejdzie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

31

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Piguła: to ja poproszę nie 2, a trzy płytki, bez podstawek - zobaczę jak będzie z kasą, a podstawki sobie sam mogę wlutować, jakbyu co. Co do obudowy - jak jakąś wykukasz, to chętnie wezmę płytki z obudową... ;)

Sikor umarł...

32

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Spokojnie najpierw muszę dostać jeszcze plik protelowy... (jak tylko będę w jego posiadaniu - wyślę zapytanie do paru firm zajmujących się produkcją płytek). Wybierze sie tą której oferta będzie najkorzystniejsza.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-08-30 15:30:30)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

33

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Odpisał mi Gotronic u nich wykonanie kliszy koszt jakieś 80zł netto plus przy 50 egzemplarzach płytki cena za sztukę 3zł netto
z wysyłką zamknę się więc w kwocie 290-300zł brutto.

Czyli płytka będzie kosztowała 6zł-7zł plus koszty wysyłki.

ps. Odezwał się też Pasiu (pliki protelowe są już gotowe czekam tylko teraz na mejla) i myślę, że najpóźniej pojutrze złoże zamówienie .... czas realizacji 7-14dni

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-08-30 15:43:31)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

34

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

A ile kosztuje eprom? 128/256/512?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

35

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Ceny masz na pierwszej stronie tego wątku!!! Sam podawałem. Nie wiem tylko czy Pasiu nie przerobił tej płytki pod kontem jakiegoś flash'a
jeżeli tak (a to będę wiedział jak zobacze plik protela) to podam nowe ceny

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

36

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Własnie dostałem pliki protela od Pasia! Zabieram się za sprawdzenie profilaktycznie wszystkich połączeń i jeżeli nie znajdę żadnego błędu (co jest praktycznie pewne na 99.9%) zamawiam płytki w gotroniku.. Czas realizacji 7-14dni.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

37

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

oki - podtrzymuję, biorę 3. Jeśli brak Ci zamówień -  w razie małej ilości zamówień - nawet 4. Podesłać Ci kaskę, czy jak będziesz miał...?

Sikor umarł...

38

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Spoko planuję pierwszym rzutem zamówić 50-70 sztuk także dla nikogo nie zabraknie... jak tylko dostanę płytki dam znać na forum (myślę, że zapłata będzie odbywała się przelewem, płytki wysyłał będę poleconym w kopercie z bąbelkami).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

39

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

dobra dostałem odpowiedź od gotronic'a dotyczącą płytki Pasia (bo wysłałem do nich pliki protelowe)
Oto cycytat z poczty:

Możemy wykonać płytkę na laminacie o grubości 2.50 mm.

Cena plytki :
dwustronna z metalizacją :  4.50zł/szt. + 130 zł za klisze

Ale przeglądając projekt płytki to wydaje mi się że można ją wykonac jako
jednostronną i wykonac tylko  " mostki " zamiast ścieżek po drugiej stronie.

Cena płytki jednostronnej : 1,20 zł/szt + 80 zł klisze

Jak widać różnica w cenie jest zasadnicza?!!
(Obie ceny podane są netto) Wiec rzeczywiście trzeba będzie pobawić się w mostkowanie (to raptem 10 zworek)
a cena płytki o niebo leci w dół!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

40

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

No leci, tylko zeby te zwory sie nie urywaly przy wyjmowaniu i wkladaniu karta do Lynxa. Jakby co, ja nadal jestem chetny. Wezme wersje, ktora lud wybierze. Moze jakis wstepny koszt calosci? Jesli moge to poprosze o zestawienie:
- cena plytki jednostronnej na osobe (przy zalozeniu np. 10, 20, 30 chetnych [chyba wiecej nie bedzie])
- cena plytki dwustronnej na osobe (przy powyzszych zalozeniach)
- cena zmontowanego karta przy plytce dwustronnej i jednostronnej
- moze pomyslec o wersji z podstawka z zatrzaskiem, takiej od programatora epromow?

41

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Dobra zamówiłem wersję z laminatem jednostronnym, zworki porobię przy użyciu srebrzanki więc będzie solidnie i pewnie (i tak większość z nich będzie pod podstawką pod eproma wiec na pewno się nie pourywają. Z rozmów z Pasiem wiem że Ziff raczej ze względu na swoje gabaryty nie wchodzi w grę - pozostaje więc podstawka precyzyjna... zresztą wyjdzie to wpraniu - koszty są niewielkie więc w ostateczności z płytek porobię carty...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

42

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

O.K. ---> 3 lub 4 dla Sikora ;)

Sikor umarł...

43

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Piguła/Shpoon napisał/a:

...zworki porobię przy użyciu srebrzanki więc będzie solidnie i pewnie (i tak większość z nich będzie pod podstawką pod eproma wiec na pewno się nie pourywają.

Pozostaje mi życzyć powodzenia przy lutowaniu. Tylko pamiętaj, że końcówki lutowanych zworek jak i pinów podstawki, czy też eproma nie mogą wystawać za dużo (chyba, że ktoś będzie chciał mieć porysowaną obudowę Lynxa przy gnieździe karta...). Przy laminacie dwustronnym by się tego uniknelo.

44

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

to sie jakas tasma izolacyjna zabezpieczy ladnie przed rysowaniem, nie?
ja sie na jakas sztuke profilaktycznie tez pisze - moze sie do lynxa przekonam kiedys...

45

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

pasiu napisał/a:

Tylko pamiętaj, że końcówki lutowanych zworek jak i pinów podstawki, czy też eproma nie mogą wystawać za dużo (chyba, że ktoś będzie chciał mieć porysowaną obudowę Lynxa przy gnieździe karta...). Przy laminacie dwustronnym by się tego uniknelo.

Będę testował na swojej konsoli, mogę zalakierować całą płytkę po montażu lakierem bezbarwnym aby nie było żadnych ostrych miejsc -  koszt 500ml w spray'u to zaledwie 16zł (ps. jak ktoś z Was drukuje etykiety na płyty bądź same płyty przy użyciu drukarek atramentowych - gorąco polecam jako zabezpieczenie samej etykiety przed wilgocią itp.)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

46

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

I jak, i jak? Jak postępy? Fajnie by było pomyśleć nad jakimiś pudełkami na te płytki, głupio trochę że GOŁY cart będzie na nas świecił ścieżkami :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

47

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Dely jak dostanę płytki do dam znać - chwilowo czekam - robią mi 2 projekty jednocześnie termin realizacji miał się zamknąć w 14 dniach... tydzień już minął...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

48

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

No i co w temacie słychać...?

Sikor umarł...

49

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Płytki dostałem - dzisiaj odebrałem z poczty....
poniższa fotka ilustruje jak cała zabawka wygląda w konsoli....


http://83.16.164.130/~pigula/lynx.jpg

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-09-30 18:37:20)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

50

Odp: Atari LYNX;- schemat karta uniwersalnego

Hmm, to kiedy mamy się szykować na wpłaty...?

Sikor umarł...