Temat: LOŻA sztdercy ???

Czy to nie dziwne że zasłużony weteran jest w pogardzie a nowy w folii troche niżej ma fatygantów. "Dziwny jest ten świat" , w końcu i tak pracujemy na innych nośnikach. A może się myle, może ten nowy zaczne zapisywać następne dema typu NUMEN . Z tym problemem boryka sie narazie
                                                         RYSIEK_M
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61986220

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: LOŻA sztdercy ???

Hmmm, przeczytalem 4 razy i do końca nie dociera do mnie przesłanie tego posta ;) Jeszcze w połączeniu z odnośnikiem do aukcji 1010... Wypiło się troszkę i chodzi o nostalgię za taśmami? :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2005-08-27 21:33:48)

3

Odp: LOŻA sztdercy ???

może o to, że 1010, jako rzadszy, powinien cieszyć się większym zainteresowaniem... (choć ten-tu, jakby nieco niekompletny IMO)

a co do picia - najlepiej to na party, no ale jeśli ktoś woli do lustra, to nic nie stoi na przeszkodzie. :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: LOŻA sztdercy ???

Rozchodzi się zapewne o to, że nikt nie chce 1010 za 24 złote, a za to XC-12 prosto ze sklepu znalazł chętnego za 15: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61434575

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: LOŻA sztdercy ???

Zawsze dziwiłem się kolekcjonerom... kupują rzeczy, z których nie zrobią praktycznego użytku tylko po to, żeby stało toto na półce i kurzyło się... ciekawe czy ludzie kupowaliby tak zawzięcie np. betoniarki lub glebogryzarki gdyby te posiadały logo ATARI ;)

6

Odp: LOŻA sztdercy ???

Zapewne ;)

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: LOŻA sztdercy ???

podzielam pogląd rodziny :)

Odp: LOŻA sztdercy ???

Chodziło mi o to że wśród naszych kolekcjonerów istnieje moda kupowania sprzętu posiadającego opakowanie w nienagannym stanie ,i takiemu zapotrzebowaniu próbują sprostać sprzedający.Ile to razy czytamy w opisach "stan kolekcjonerski" - bo posiada pudełko i folie ??? Przecież w muzeach nie wystawia się zbiorów w stanie sklepowym tylko mocno wyszczerbinych biegiem czasu.
Pozdrawiam kolekcjonerów i kibiców
                           RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

9

Odp: LOŻA sztdercy ???

może to czas aby "dorobić się" na allegro i zacząć sprzedawać "puste pudełka "...
od sprzętu Atari (!!!)

10

Odp: LOŻA sztdercy ???

W każdej dziedzinie, gdzie się kolekcjonuje stare rzeczy, egzemplarze o idealnej jakości mają zdecydowanie wyższą wartość niż nadgryzione zębem czasu (przy innych cechach takich samych), więc nie ma się czemu dziwić, że ludzie chcą zafoliowane pudełka. A że nie wiedzą, że xc-12 i 1010 różnią się znacznie dostępnością (więc też unikalnością dla kolekcjonera), to już inna bajka.

: 404. Stopka not found

11

Odp: LOŻA sztdercy ???

To dość smutne. Moim zdaniem 1010 i xc-12 dzieli przepść. Niby jeden i drugi to magnetofony do Atari ale porównywanie ich... no cóż. Osobiście chętnie powitałbym w mojej kolekcji 1010 nawet bez pudełka... gdyby to tylko nie groziło rozwodem... ;-)

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

12

Odp: LOŻA sztdercy ???

.. 1010 znaleść nie łatwo, ale się da. Gorzej z np. XC11 - który był zdecydowanie najbardziej udanym modelem magnetofonu. Nienagannie wykonana mechanika, oraz fakt, iż programowo można było bez problemu przyspieszyć transmisje do 900 bodów dla każdego egz., a i tak większość bez problemu dawała sobie rade i z 1200. Mowa tu o czymś, co nazywało się "TURBO 2400" - wynalazek z programu radiowego - "RADIO KOMPUTER"; pamiętacie to jeszcze ?? :):)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: LOŻA sztdercy ???

no bylo jeszcze IRON TURBO :) a tamto nie nazywalo sie TURBO 2600??

Ostatnio edytowany przez elkabato (2005-08-28 22:54:07)

14

Odp: LOŻA sztdercy ???

Było jeszcze coś takiego jak Turbo Tape by KAWON - i dawało speeda do 1400 baud (bez przeróbek magneta).

Paptak: Rozwód??? Moim zdaniem każdy powinien znać swoje miejsce w domu (nie żebym coś sugerował). ;)

Co do IRON TURBO to jakieś zawracanie głowy było chiba...

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: LOŻA sztdercy ???

Radiokomputer lansował "System turbo 2600" firmy SZOK ze Świebodzina, miałem w tym czasie XC-11 który bezproblemowo obsługiwał prędkość 1400 b/sek . Dzisiaj tak dobrych magnetofonów już niema.
RM

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

16

Odp: LOŻA sztdercy ???

XC-11 wogole mial super wyglad I W POROWNANIU Z SERIA 12 WOGOLE WYPADAL SUPER ELEGANCKO :) AH TEN DESIGN ATAROWSKI z paseczkami ;)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

17

Odp: LOŻA sztdercy ???

Ja myślę, że główną rolę odgrywa to, że w czasach popularności atari w polsce większość użytkowników miała XC12 i dlatego kupują to teraz z sentymentu.

18

Odp: LOŻA sztdercy ???

Ryszard Mauersberg napisał/a:

Radiokomputer lansował "System turbo 2600" firmy SZOK ze Świebodzina...

a tak - sorry - 2600. Dawno magneta nie odpalałem;- :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: LOŻA sztdercy ???

IRON TURBO było całkiem niezłym przyspieszeniem. Nie wymagało przeróbek magnetofonu. Turbowany program (tylko file) był o ile się nie mylę kompresowany i wczytywany w jednym bloku poprzedzonym wygenerowanym loaderem. Skrócenie czasu wgrywania było dość znaczące. W przypadku tego "turba" magnetofon musiał być dobrze wyregulowany bo jakiekolwiek przekłamania w czasie odczytu powodowały skaszanienie odpalonej gry (prawdopodobnie brak detekcji błędów transmisji). Mam do dzisiaj ten program jakby ktoś chciał. System Tutbo 2600 też nie był zły. Miał trzy podstawowe prędkości 900,1300 i 2600. W dwóch pierwszych mozna było pracować bez żadnych przeróbek, choć do tej drugiej magnet musiał się dobrze sprawować. Aby osiągnąć 2600 trzeba było dokupić interfejs. Wtedy to już był duży kop i mozna było wgrywać programy wieloblokowe. Dobry był też kopier, którego nazwy dokładnie już nie pamiętam ale standartowo nagrywał w 600, 900 i 1400 bodów (dość długo go używałem - zanim nie weszło TURBO2000). Można było też ustawić dowolną predkość transmisji, ale więcej jak 1400 bodów nieprzerobiony magnet nie wyciągał (ja miałem dobry egzemplarz XC12 i mogłem używać bezproblemowo większości systemów turbo). Ten kopier był jeszcze o tyle dobry, że miał dość duży bufor ok. 47 kilobajtów i wbudowaną przeglądarkę pamięci! Ale wg mnie najlepsze było TURBO 2000 lub pokrewne KSO (inny loader) lub 2000F (modyfikacja softu pozwalająca na zapis bez przerw miedzy blokami), które chodziły na jednej nieskomplikowanej przeróbce magnetu. AST i Blizzardu nie używałem ale pamiętam, że w AST wczytywany program, dzielony był na mnóstwo bloczków co nie bardzo mi się podobało (miałem nagrany program w AST, który mogłem wgrać na mojej przeróbce!). Kiedy kupiłem sobie stację u TOMSÓW to wydębiłem od nich nakładę na dosa, która ustawiała dodatkowy handler T: i pracowała w systemie TURBO 2000, mogłem sobie całe zbiory z kaset przegrać bez problemu na dyskietki a wtedy to już było inne życie!

20

Odp: LOŻA sztdercy ???

I pamiętajmy o kopierze Turbo 3/4 ;)

Sikor umarł...

21

Odp: LOŻA sztdercy ???

... ale i tak chyba najszybszy był BLIZZARD - 9600 bodów - o ile dobrze pamiętam. Problem polega jednakże na tym, że nikt nie posiada schematu tegoż. .. no chyba; że jest inaczej - to chętnie sie załapie :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: LOŻA sztdercy ???

cos mi sie wydaje ze w ktoryms seriousie byl, a jak nie to pewnie Zenon posiada schemat tego turbo

23

Odp: LOŻA sztdercy ???

Pin: nasz krakowski Turbo Rom byl sprzetowo kompatybilny z Blizzardem (przynajmniej z jedna z odmian). Wystarczylo wpiac kartridz z loaderami i smigalo. Sam mam magnet z tym "turbo" i sporo sie tego uzywalo, podejrzewam ze tez gdzies takie ustrosjstwo masz.

24

Odp: LOŻA sztdercy ???

Confirmed, tez mam taki ROM+BLIZZARD.

25

Odp: LOŻA sztdercy ???

elkabato napisał/a:

cos mi sie wydaje ze w ktoryms seriousie byl, a jak nie to pewnie Zenon posiada schemat tego turbo

tak - ale samego carta :) - niestety. A tu jeszcze schemat przeróbki magneta. Xan - zobacz, co tam u ciebie..

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info