Temat: Generator kodów

Pamiętam, że dawno dawno temu w Bajtku lub w prasie ościennej był generator kodów napisany w Basicu. Jeśli ktoś go ma w pliku, wie gdzie ewentualnie można go ściągnąć lub przynajmniej może zrobić z tego scan to bardzo się ucieszę. Chcę jednak uprzedzić że o generatorze kodów z drugiego numeru Tajemnic Atari wiem doskonale i wiem że jest lepsiejszy ale naprawdę szukam tego drugiego

Ostatnio edytowany przez mirusvf (2005-09-06 09:47:06)

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: Generator kodów

Hmm czy Zgrywus to nie byl co innego niz Generator Kodow Kontrolnych? To tylko taka dygresja, bo poszukowanego programu nie mam. (najlepsiejszy program byl i tak Atari Magazynie  - kod kontrolny nie zmienial sie nawet gdy uzywalo sie skrotow komend!)

Ostatnio edytowany przez grubshy (2005-09-06 09:22:56)

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

3

Odp: Generator kodów

Tak oczywiście grubshy masz rację i zgrywus i generator kodów były w TA nr 2 i to dwie różne rzeczy!!! To mój błąd ja poszukuje generatora kodów. Sorrki za error. Już to poprawiłem w pierwszym poście

Ostatnio edytowany przez mirusvf (2005-09-06 09:46:14)

Żyję bo Bóg tak chciał.

4

Odp: Generator kodów

Generator z bajtka jest np z tyłu książki "Poradnik programisty Atari". Poza tym był w każdym numerze "Moje atari". Jak chcesz to może zrobię fotkę i umieszczę tutaj.

5

Odp: Generator kodów

mirus: bys odpowiedzial, jak kiedys pisalem. :)
btw: mam w oryginale, jak chcesz, to sie odezwij.

Odp: Generator kodów

Zgrywus powinien byc na dyskietkach TA: http://tajemnice.atari8.info

7

Odp: Generator kodów

Swoją drogą generatory sum kontrolnych były publikowane w bajtku dla róznych komputerów - atari, spectrum amstrad, nie pamiętam czy c64, ale tylko dział atari naprawdę z tego korzystał.

Pozdrawiam
DarkDK

8

Odp: Generator kodów

... oraz w publikacjach p. Wojtka Zientary :) - przeważnie pod koniec.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Generator kodów

ten z mojego atari to o ile pamientam jakis przedruk (piracony ;) ) z jakiejs angielskiej gazety...
program sie nazywal TYPE II czy jakos tak? w tajemnicach atari o nim wspominali...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: Generator kodów

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Dzięki też za uwagę wskazującą że w wydawnictwach SOETO dotyczącego języków programowania to cóś było. Fajnie odkurzyłem parę ciekawych książek.

Ps. Bober a my na piwie we wrześniu się jeszcze spotkamy !!!

Żyję bo Bóg tak chciał.