Temat: Interfejs KMK by Pasiu

Miło mi poinformować, że trwają już prace nad wersją interfesju KMK w wersji lekko udoskonalonej - nad projektem pracuje niezmordowany elektronik na naszej scenie czyli Pasiu.

Myślę, że do końca przyszłego tygodnia dostanę wersję elektroniczną (pliki protelowe) udoskonalonego rozwiązania. Zamiast epromu układ będzie zawierał pamięc typu flash. A cała zabawka będzie zaprojektowana tak, aby można ją było uruchomić w 2 wersjach jako moduł wewnętrzny lub zewnętrzny.

W ciągu 2 tygodni od otrzymania dokumentacji, powinienen otrzymać gotowe płytki. Kolejny tydzień zapewne zleci mi na odpalaniu wersji prototypowej.

Myślę, że cena samej płytki nie przekroczy 8-10zł brutto to informacja dla osób którą zechcą pobawić się same lutownicą i układ zmontować samemu.

Gotowe interfejsy nie powinny przekroczyć kwoty 150zł brutto (w tej cenie powinienem się zmieścić z wliczoną opłatą dla autorów Jacka oraz Pasia).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

No to bardzo fajno. Powodzenia w pracy.

grzybson/SSG^NG

3

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Piguła/Shpoon napisał/a:

Gotowe interfejsy nie powinny przekroczyć kwoty 150zł brutto (w tej cenie powinienem się zmieścić z wliczoną opłatą dla autorów Jacka oraz Pasia).

Będą bez oprogramowania? :P

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

czyli Pasiu skonczyl juz dopalke 14MHz i teraz z nudow zajmuje sie KMK ?

a pozatym jakies dodatkowe udoskonalenia, bedzie mozna podlaczac dyski Serial ATA ?;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Draco - mam nadzieje, że będą z oprogramowaniem :) Bo mając na myśli Jacka brałe też pod uwagę Ciebie. Zresztą postaram się uchwycić Ciebie na ircu bo chcę porozmawiać z Tobą na ten temat.

Tebe - nie wiem jak mają się prace nad dopałką 14MHz. Pasiu wyraźnie informował wszystkich o premierze na wiosnę. KMK unowocześnione powstało już jakiś czas temu - ma je przecież Pinokio w swoim compie. Ja poprosiłem Go tylko o wersję elektroniczną tego rozwiązania (potrzebną do zrealizowania zamówienia płytek), z lekką modyfikacją (zastąpienie eprom'u innym rodzajem pamięci, oraz dodatkowym wyprowadzeniem potrzebnych sygnałów (dla montażu wewnętrznego). Wiem, że wersja Pasia nie posiada też pamięci SRAM (6116 - z którą Duddie ma problemy - chociaż o dziwo w moim rejonie jest ogólnie dostępna w cenie 3-7zł za sztukę...) Ogólny powód tego projektu jest taki że sam chcę zafundować sobie (oraz paru znajomym) tak zachwalane KMK. A dostępność tego rozwiązania w chwili obecnej jest praktycznie zerowa.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

siem może skuszem na polutowanie :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

7

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Zgadza się, dopałka będzie gotowa na wiosnę (mam nadzieję :) ). Co do interfejsu HDD to będzie miał pamięć statyczną (jako że bedzie też pracował zewnętrznie). U Pinka (jak i u Krapa) zamontowałem mocno zmodyfikowaną wersję interfejsu bez pamięci 6116. W ich XEGSkach trzeba było wyrzucić oryginalne MMU (nie ma sygnału MPD), więc przy okazji montowania nowego MMU zastosowałem małą sztuczę. Jak wiadomo w obszarze $d000-d7ff zawsze siedzą rejestry sprzętowe, ale poprzez kilka modyfikacji można zmapować niewykorzystywaną pamięć ram pod tymi rejestrami w adresy np. $d800-dfff. Interfejs HDD potrzebuje tylko 512b pamięci więc jest zmapowane tylko tyle... Oczywiśnie kiedy to robiłem nie było perspektyw na nowe wersje biosu interfejsu, więc nie było też układu przełączania banków. Co innego teraz - będzie to uwzględnione.

8

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

no to ja dołączam do listy zamawiających gołe płyteczki. jak mają być takie tanie, to może ze dwie.
pasiu: dostałeś np i rp/avp? bo nie doczekałem się odpowiedzi...

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Hmm, to może i ja... Najwyżej będę z rok lutował... ;)

Sikor umarł...

10

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Jeżeli to wypali, również deklaruję chęć zakupu 2 sztuk PCB.

pomidor

11

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Piguła jeśli można zapytać to  jakiej firmie zleciłeś wykonanie płytek?
Bo 10zł za dwustronną płytkę z metalzacją otworów i soldermaską to całkiem niedużo.

12

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

jeszcze nie zleciłem, jak dostanę projekt to bede mial wycene z firmy wtedy podam rzeczywiste koszty (te były podane tak orientacyjnie mam nadzieje, że dużo się nie pomyliłem) - na pewno sama klisza to koszt 130zl netto przy dwustronnej płytce... (jednostronna 80zeta)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

mam pytania:
1. złącze zewnętrzne będzie z gatunku ECI (130XE) czy PBI (800XL) ?
2. jak ECI to czy będzie można podpiąć kartridż przelotowo ?
3. czy nr urządzenia będzie na stałe 1 czy go będzie można ustawić ?
4. jakie będą rozmiary płytki cirka about ?

14

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

ad.1
Sam interfejs bedzie mial mozliwosc wlutowania gniazda krawedziowego by podlaczyc go do kompow XL. Zamiast gniazda bedzie mozna wlutowac listwe goldpinow by podlaczyc interfejs wewnatrz kompa lub do kompow XE poprzez tasiemke i odpowiednia przejsciowke co ma swoje zalety: gniazda w kompie nie sa obciazone ciezarem interfejsu, no i samych interfejsow bedzie mozna podlaczyc kilka :). Czyli interfejs bedzie mial gniazdo standard PBI.

ad.2
Wspomniana przejsciowka bedzie zamieniac zlacza cart+exp -> PBI+cart.

ad.3
Bedzie mozna go zmieniac zworka.

ad.4
Okolo 4.7"x3.6", czyli prawie tyle samo co standardowy interfejs KMK/JZ

15

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Prace projektu mają sie już na ukończeniu - aby narobić smaczku :


http://83.16.164.130/~pigula/idea.jpg

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

a gdzie znajede zawartosc tych gal'i ? :>

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

u pasia na twardzielu ;)

18

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Pasiu czy toto się dogada z CF na przejściówce??

19

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Myślę, że z większością kart CF nie powinno być problemu.

20

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Pasiu: co tam będzie w tym wielkim flashu ? kilka wersji BIOSu ? ;)
Piguła: będziesz tez zamawiał tę zrobienie przejściówki. o której Pasiu mówi?

21

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Piguła prosił o fleszke, więc ma. Oczywiście zamiast niej będzie można dać zwykły Eprom (np. 27c64) i tyż będzie pasował. :)

22

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Tak prosiłem o Flesha bo epromy mnie wkur.. nie chce mi sie kupowac lampki kwarcowej/ lub ultrafioletowej do kasowania pamięci.
A zamawiał będę pełen komplet pcb razem z przejściówką i tak będzie na pewno rozprowadzany. A większa pojemność flesh'a to ukłon w strone Draco - mam nadzieje, że będzie dalej rozwijał Rom KMK.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

23

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

tak apropo plytek...

moj znajomy sie w to bawi... ma sprzet, itd. z tego co z nim rozmawialem robil plytki jedno/dwustronne. jezeli checie namiar to zapraszam na priv (slawek at scene.pl) ja sie na tym zupelnie nie znam ;) a moze znajdziecie jeszcze jedna alternatywe :)

s.

24

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Wycena (ceny netto) :

Koszt dokumentacji może być troszkę wyższy ( 130 - 140zł ) bo kliszę muszą
mieć trochę większą powierzchnię

Ceny płytek:
1. 80.70mm x 63.50mm ----------------------  5,70 zł/szt
2. 119.63mm x 91.44mm ---------------------  12zł/szt.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-10-12 09:19:39)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

25

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

czym się różni płytka mała od dużej poza ceną i oczywiście wymiarami?
może np. mała jest na smd?

Ostatnio edytowany przez epi (2005-10-17 16:50:27)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.