Temat: atari 800 laptop (bylo?)

Roland znalazl i mi podeslal, ja postuje:

http://www.engadget.com/entry/1234000310067951/

2

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

od poniedzialku o tym glosno...
na atar8.info masz i o tym newsa po polszu, a o calosci przeczytasz pod adresem:
http://benheck.com/Games/Atari_800/Atar … ptop_1.htm

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

Ciekawe na ile mu baterie wystarczaja :)

4

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

ups, a ja przeserczowalem tylko atariarea (sorry vasco :P)

5

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

Kurde Panowie, zajebisty device... a może na Atari Forum uruchomić jakiś oddzielny wątek... z Bannerem na 1 stronie... i byśmy zaczeli kombinować jak złożyc takie cacko w polskich warunkach ?. Czyli podzielić zadania kto co umie, i mógłby pomóc od strony montażu, reszta by się zajęła poszukiwaniem np. elementów... gdzie załatwić tego typu klawioature, obudowe, itd... zamawiając kilka elementów można by obnizyc koszty... no i chyba raźniej niż w pojedynke... :)....

Zajec/sword ;)

6

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

Grejt ajdia :) Chętnie pomogę, tylko jak ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

To ja pozwole sobie byc w opozycji, beznadziejny jest ten dizajn, wyglada pedalsko i jego przydatnosc jest zerowa imho. (no poza zabraniem na zlot kolekcjonerski i chwalenie sie jakie to fajne pedalskie pudelko przywiezlismy) ;) A teraz mnie zjedzcie :P

8

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

mikey: leje na wyglad, wazne ze jest to naprawde przenosne uzadzenie...
pedalskie pewnie jest dla ciebie za sprawa wooden cover, ale zawsze mozna to pomalowac
na jakis przyjemny rozowy kolor, albo jakis pastelowy :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

przeciez nikt nikomu nie karze klonowac covera. faktycznie ten egzemplarz wyglada dupiascie. osobiscie chcial bym cos a la carbon design ;-)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

ja bym wolal piekny szary ala xe/st ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

be-żowy ;

12

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

Nie, nie, nie ja chcę obudowę z wielkim ryjkiem pika - chu czy innego poke stwora, od biedy na masce może też być ryjek Goku z DBZ :lol::lol::lol::P

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

13

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

ty to se dalej graj w gejboja i się w tym temacie nie udzielaj... :lol:

A komputerek? taa... raczej bym go widział w kolorystyce XE albo nawet w czarnej, po co komu taki festyn w stylu limuzyny, na którą się głupie panienki łapie, o osiągach raczej miernych...

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

ta. pimp my atari, yo!

15

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

pomysł całkiem fajny!!!

16

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

Co do designu, to fakt - wood to wiocha :) - carbon byłby o wiele ładniejszy... ale design to akurat chyba najmniejszy problem.... gorzej z resztą.... no to co KIEROWNIKU ZAMIESZANIA ? Jakiś banerek ? i panowie... startujmy... mówie poważnie....
zróbmy listę kto się na czym zna... i heja banana :) .... a kto np bedzie szukac gdzie kupic klawiature, u kogo wykonac projekt obudowy, u kogo odlac plastikowa forme.... mysle ze 1500 PLN to maks co takie cacko może kosztować / per sztuka... kwestia tylko ile osób chetnych bedzie na zamawianie poszczegolnych elementow....

Zajec/sword ;)

17

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

ja za 1.5k pln był bym chętny..
tylko 1 warunek kmkide +jakiś dobry frezer ....

18

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

Panowie... zrobienie kubków nie wypaliło, a Wy chcecie laptopa robić ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

i kiero zamiótł.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

20

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

heh, pozostaja koszulki ;)

21

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

dely napisał/a:

Panowie... zrobienie kubków nie wypaliło, a Wy chcecie laptopa robić ;)

buahhahahhahhahahha

mysza ... IMO, p*.* glupoty :D

22

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

To żeby ostudzić zapał i rozjaśnić sytuację.  Podłączenie matrycy LCD to nie jest taka różowa sprawa. Nowoczesne matryce potrzebują szybkich układów do przesyłania danych. Mamy 4-6 bitów na jeden kolor, do tego dochodzą różne inne sygnały. Zbudowanie sterownika to koszt nowego monitora LCD. Jak doliczyć pozostałe elementy, staje sie nie opłacalne. Z tego co dałem radę się dowiedzieć stare matryce (niektóre), mają buforowaną ramkę obrazu i tymi łatwiej sterować. Generalnie to podejrzewam, że koszt 1500zł to bedzie sama matryca LCD+sterownik. Czyli po złożeniu całego komputerka, będzie to cena nowego laptopa. Oczywiście pomijam czas wykonania, gdzie od projektu do ukonczenia budowy może minąc kilka miesięcy.
Autor laptopa, zastosował LCD tuner od 8" TV, może dało by się coś takiego zrobić. Ale gdzie dostać taki TV? Ktoś z większą ilością wolnego czasu, mógłby pokusić sie o znalezienie specyfikacji LCD od Olivetti Philos,  tą matrycą da się sterować, za pomocą karty graficznej z wyjściem Features connection.  Ale tutaj róznież trzeba by zbudować sterownik(interfejs).  Na Allegro sprzedają 8" http://allegro.pl/show_item.php?item=71792986, ale cena jest mało ciekawa do eksperymentów.
To tyle jeśli chodzi o ogólny zarys :). Może ktoś wpadnie na jakiś genialny pomysł, bo tylko smaku sobie narobiliśmy :P

23

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

Ten koles wykorzystal u siebie ten ekran http://www.radioshack.com/product/index … age=family

Wbudowany TV Tuner daje mu mozliwosc bezposredniego podpiecia atarynki do niego, jak do zwyklego telewizora.

Connections         1 x USB, 1 x composite video/audio (input/output)     
Inputs         1 x USB(USB), 3 x RCA(A/V In), 1 x Barrel(DC)

Gdzie obecna cena w RadioShack jest $199 (btw. radioshack to nie jest najtanszy sklep). Czyli przeliczajac to na zlotowki plus marza, to bedzie min ok 800 zl. W sumie to raczej zabawa dla bogatych.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2005-11-18 11:29:02)

24

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

Pozostają jeszcze giełdy elektroniczne, gdzie sprzęt można kupic połowe taniej. Ale i tak wychodzi to dosyć drogo.
Może warto zrobić projekt i kosztorys, zanim zaczniemy szukać częsci, kto się tego podejmie?

25

Odp: atari 800 laptop (bylo?)

zawsze dodatkowo mozna sie podeprzec:
  http://allegro.pl/search.php?string=lcd … ;country=1
tylko przekotna tak mala ze ustrojstwo tylko do grania by sie nadawalo...

btw. autor tamtego rozwiazania linkuje gdzies na stronie do ebaya z wykozystanymi przez niego
telewizorkami/wyswietlaczami i sa one poprostu cholernie tanie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep