26

Odp: Demko Muaddip

@Dracon:

No wiesz, fajnie mieć freezera w dzissiejszych czasach. Moja atarka z tym cudem pewnie leży gdzieś teraz w kawałkach u Marcysia za szafą, a poza tym nikt tego od paru ładnych lat nie montuje (bo i po co - nie ma już raczej czego "odbezpieczać"). Także zapewne teraz tylko Ty oraz paru ludzi ze SLIGHT/TIGHT macie freezera w swoich atarkach.

A co do Hurka, to ja wiem że "wtedy" EORowanie się z połową ROMu było na topie, ponieważ każdy starał się ukryć swój WSPANIAŁY kod (ach te superszybkie scrolle i podskakujące bary :D) a na pewno cały text zawarty w demach. Tyle, że np. taki Magnus potrafił to napisać tak (vide Revenge of Magnus), że chodziło i na moim XEGSie z najnowszym ROMem, natomiast Hurkowi za Muad`Dib-a należy się solidny kop w zad:
a) za to, że demo działa na czym działa
b) że poEORował je, a tam nie ma praktycznie NIC.

I tyla.

Ostatnio edytowany przez miker (2006-01-02 11:06:17)

I Ty zostaniesz big endianem...

27

Odp: Demko Muaddip

Dracon zrobił coś pozytywnego i chwała mu za to... przynajmniej sobie w ogóle obejrzałem to demko ;)

A po co kopać Hurka ? Przecież miał prawo pisać co mu się podobało, pisał oprogramowanie dla zabawy, nikt nie musiał tego oglądać itp - to tak samo jakby potępiać kolegów z grupy Slight, że wymagają egzotycznej kombinacji klawiszy aby przejść do drugiej podczęści w demku Bonanza ;)

28

Odp: Demko Muaddip

miker napisał/a:

a poza tym nikt tego od paru ładnych lat nie montuje

Jesteś pewien??   a miała powstać przecież 'odnowiona' wersja freezera z ABBUCA (TURBO-FREEZER XL/XE 2005) - info gdzieś było tu na forum nawet; moze nawet juz to tam opublikowali...  :P

http://www.strotmann.de/twiki/bin/view/ … boFreezer4
http://www.horus.com/~hias/freezer/TBFr … eitung.pdf


miker napisał/a:

(bo i po co - nie ma już raczej czego "odbezpieczać").

Czyżby freezer kojarzył Ci się tylko z narzędziem pomocnym w pirackim łamaniu programów? ;))
Wbrew pozorom przydać się może też np. koderowi w analizie własnego, uruchomionego programu (takie 'debugowanie'), moża to używać do wyszukiwania i robienia sobie "nieśmiertelności" w grach oraz... do skutecznego wycinania muzyczek do SAPów (szcz. dwa ostatnie zastosowanie są dobre dla przeciwników emulatora, hehe). Poza tym fajna rzecz jest w freezerze Tight'u - pseudo-mulitasking, można było w dodatkowej pamięci trzymać kilka różnych przerwanych programów i przełączać się między nimi, oczywiście zostawało też miejsce na RAM-dysk w DOS. :)

miker napisał/a:

Także zapewne teraz tylko Ty oraz paru ludzi ze SLIGHT/TIGHT macie freezera w swoich atarkach.

Na Zachodzie tez gdzie troche ludzi to ma - z Holandii, Niemiec i (może) Czech... generalnie na Atari jest to niestety mało rozpowszechnione urządzenie (w porównaniu z C64)... ;)

-----

Tak poza tym, to czekam na info od "prowodyra" tego wątku czyli Piguły.


Acha, przydałoby się jakieś sensowne narzędzie do "fajlowania" do emulatora - byłoby wygodniej robić takie akcje jak ta z MUADEM... Ja sobie tego nie napiszę, bo nie umiem... :-/

29

Odp: Demko Muaddip

Draco - powiem krótko masz u mnie na pewno jakiegoś browara - soft działa! Teraz na każdej z moich atarek - wcześniej tylko i wyłącznie na sprzęcie bez extension. Także problem został prawie rozwiązany. Bo ucieło część muzaków. Normalnie muzyczki są pod klawiszami 1-9 oraz 0 (w tej wersji tylko 1-3 oraz 8,9,0). Naciśnięcie klawisza 4-7 kończy się graniem muzoli i brakiem możliwości przejścia do innej części za pomocą SPACE BAR.
Także jak mogę prosić to odpal jeszcze raz demo odpal każdą muzyczkę, przerzuć space barem po wszystkich partiach dema i dopiero wtedy zrzuć zawartość do pliku za pomocą freezera.

Druga sprawa - ten turbo freezer ciekawa zabawka - tylko nie znalazłem tam żadnego schematu... szkoda bo można by się było zrzucić na produkcje pcb (bazując na skromnym obrazku - 2 scalaki i parę zworek) całość wpinana w slot carta i extension - prostota konstrukcji (w przeciwieństwie do code 3 freezera) gwarantuje dużą popularność.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-01-03 20:23:54)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

30

Odp: Demko Muaddip

Piguła/Shpoon napisał/a:

Draco - powiem krótko masz u mnie na pewno jakiegoś browara - soft działa!

:)  Jednakze to akurat nie Draco zrobil... ;) wiec jak bedziesz w przyszlosci przydzielal te piwna nagrode to sie nie pomyl... :lol:


Piguła/Shpoon napisał/a:

Teraz na każdej z moich atarek - wcześniej tylko i wyłącznie na sprzęcie bez extension. Także problem został prawie rozwiązany. Bo ucieło część muzaków.

fakt, ze jakos nie chce grac, ale nie mam pojecia dlaczego... :O  Dodatkowo pod emulem wcisniecie "G" powoduje jego 'zwieche'... :O  Moze by tak teraz jakis dociekliwy koder pogrzebal w tym cudzie i to ewentualnie naprawil, ku chwale sceny Atari????  ;]

Piguła/Shpoon napisał/a:

Także jak mogę prosić to odpal jeszcze raz demo odpal każdą muzyczkę, przerzuć space barem po wszystkich partiach dema i dopiero wtedy zrzuć zawartość do pliku za pomocą freezera.

sorry, ale nie mam teraz czasu na to, poza tym efekt bylby raczej gorszy - nie zobaczylibysmy tego zacnego fullscreenu z poczatku (i ladowania) demosa, czyli bodajze obrazka z gry "TRANTOR" (C64), no i takie "zamrozenie" po okresie pewnego dzialania, w srodku trwania, poza w/w strata takze moze nie gwarantowac stabilnego dzialania dema... :-/

Piguła/Shpoon napisał/a:

Druga sprawa - ten turbo freezer ciekawa zabawka - tylko nie znalazłem tam żadnego schematu...

mi to wyglada po prostu na nieco rozwinieta (obsluga extra-RAM, rozbudowany help, itp.) wersje HAPPY-FREEZERA/CODE3 Freezera, skoro nawet prog "FreezerFiller" dziala OK z TighT-Freezerem... ;)
Ja nie mam zamiaru pozbywac sie mojej ataryny z freezerem i innymi dodatkami, a jako ze do kompa wstawial mi to Gumi/TighT, to mysle, ze *JEGO* nalezaloby prosic o niezbedne schematy czy wskazowki...

Ciekawe jaka bedzie ta nowa niemiecka wersja Happy Freezera (link jest u gory) ;)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2006-01-04 19:45:53)

31

Odp: Demko Muaddip

alp napisał/a:

HURKA jeszcze kojarze z karta do blizard tturbo. i wogole chyba jest z Piekar- sasiad Paskuda...ale moge sie mylic.

Nie mylisz się.

Pozdr.

32

Odp: Demko Muaddip

Dracon napisał :

--- MUADDIB-freezed.zip
--- Link do pliku: http://voila.pl/xiiwj/?1

czy byłbyśtak dobry i posłał mi owe demo przerobione np na maila ? mkarnecki(a)gmail.com  lub umieścił jescze raz na serwerze ?  bo ten link już nie działa... a ja od lat :p walczę żeby zobaczyć to demo... ostatni raz widziałem je jakieś 20 lat temu ...

uruchamiam z emulatora. .ale wszystkie ogólnie dostępne wersje dema w formacie .atr nie działają :(
_________________________________________________________

Już nieaktualny problem, pomógł mi Piguła/Shpoon - dzięki !
_________________________________________________________

Ostatnio edytowany przez Birbageus (2006-01-24 20:47:03)

33

Odp: Demko Muaddip

Piguła/Shpoon napisał/a:

Lewis kto jeszcze ma freezera?!!! Ja mam carta Ham-Packa i od prawie 2 lat nie mogę nikogo się doprosić o maly hacking.... jego zwartości...

Ja mam. Nawet czasem dziala.

34

Odp: Demko Muaddip

Well,
can someone e-mail this fixed version of Muad Dib (or the new loader) to me ?!? The given URL does not seem to exist (anymore)...   greetings and thanks - Andreas Magenheimer.

P.S.: My e-mail is:    amp@abbuc.de

35

Odp: Demko Muaddip

Komu tam jeszcze nie działa to może spróbować ściągnąć sobie stąd.
Nie obiecuję trzymać tego przez wieczność, ale w najbliższym czasie pewnie
nie będę zmuszony kasować tych 60k z braku miejsca :P. Jak coś to można przerzucić
w jakieś bardziej "atarowską" lokalizację do pobrania.

Ostatnio edytowany przez Sc0rpi0 (2006-03-12 08:37:29)

---==<<Sc0rpi0>>==---