Temat: Kto jest chętny :) ??????

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76907629

A tak w ogóle to chyba pomyliłem dział......

Ostatnio edytowany przez Sukkor_benoth (2005-12-11 11:27:37)

2

Odp: Kto jest chętny :) ??????

Może powinien powstać dział "Dla kolekcjonerów" ? :) Bo na cholerę mi kolejny grzyb w pokoju... tylko dlatego, że ma znaczek Atari... ciekawe czy ludzie kupowaliby sedesy ze znaczkiem Atari gdyby takowe istniały ;P

3

Odp: Kto jest chętny :) ??????

Może kibla to nie, ale kubki, koszulki i breloczki do kluczy to ludzie kupują (pewnie żeby się identyfikować).
Tylko nosić grzyba ze sobą wszędzie to trochę ciężka sprawa...

Zauważyłem, że komputer ma zabójczą ilość RAMu. Ktoś go rozbebeszał, czy tak miał?
A może to screen wykonany w środku testu pamięci? Jeśli tak to ile ma tego RAMu?
Nie żebym chciał kupić, ale może taka ilość (288kB) na Allegro odstraszać. Przydałoby się też więcej szczegółów ( HDD, procek, czy "pierwszy właściciel" :D, a może "używany przez kobietę"? ;) )

Ostatnio edytowany przez piotrv (2005-12-11 12:43:02)

I'm not so bad, once you get to know me.

4

Odp: Kto jest chętny :) ??????

piotrv napisał/a:

Zauważyłem, że komputer ma zabójczą ilość RAMu. Ktoś go rozbebeszał, czy tak miał?
A może to screen wykonany w środku testu pamięci? Jeśli tak to ile ma tego RAMu?
Nie żebym chciał kupić, ale może taka ilość (288kB) na Allegro odstraszać. Przydałoby się też więcej szczegółów ( HDD, procek, czy "pierwszy właściciel" :D, a może "używany przez kobietę"? ;) )

Witam
On ma tyle RAM-u i jak jest napisane i widac nikt go nie rozbebeszal, ma plomby. Po tescie pamieci jest przeciez GOOD :)
Mysle ze przy tym procesorze i wieku sprzetu nikogo nie odstraszy taka ilosc RAM-u. Co do procesora to tez widac na jednym ze zdjec - to jest 8088, czyli XT z zewnetrznym 8 bitowym a wewnetrznym 16 bitowym adresowaniem. Mozna w zwiazku z tym domyslac sie ze HDD jaki w nim siedzi to 10 MB. Karta EGA, tez nie za czesto spotykana, w Polsce raczej stare CGA lub najczesciej Hercules-y.
A tak wogule to fajny sprzet.

Ostatnio edytowany przez sq7btu (2005-12-11 13:00:54)

5

Odp: Kto jest chętny :) ??????

sq7btu napisał/a:

A tak wogule to fajny sprzet.

to se kup ;P

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Kto jest chętny :) ??????

sq7btu napisał/a:

to jest 8088, czyli XT z zewnetrznym 8 bitowym a wewnetrznym 16 bitowym adresowaniem.

uscislajac - jest to odpowiednik 8086 z zewnetrzna 8-mio, a wewnetrzna 16 bitowa szyna danych...
przy zew. 8 bit adresowaniu mogl by dobrac sie do osalamiajacej przestrzeni 256 bajtow pamieci...

8088 ma (tak jak i 8086) 20-to bitowa szyne adresowa (mozliwosc zaadresowania do 1MB).

myle sie? na trzezwo to pisze :/

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Kto jest chętny :) ??????

sq7btu napisał/a:

On ma tyle RAM-u (288kB) i jak jest napisane i widac nikt go nie rozbebeszal, ma plomby. Po tescie pamieci jest przeciez GOOD :)
Mysle ze przy tym procesorze i wieku sprzetu nikogo nie odstraszy taka ilosc RAM-u. Co do procesora to tez widac na jednym ze zdjec - to jest 8088, czyli XT z zewnetrznym 8 bitowym a wewnetrznym 16 bitowym adresowaniem. Mozna w zwiazku z tym domyslac sie ze HDD jaki w nim siedzi to 10 MB.

To musi być głęboka fascynacja... Jak dobrze pójdzie, to niedługo będę miał 65XE z lepszą konfiguracją :)

pozdro

I'm not so bad, once you get to know me.

8

Odp: Kto jest chętny :) ??????

Jakbym też miał gdzie go postawić to też bym se spatrzał. Mam sentyment do hebli sprzed ery 386 :) A jak patrzę na to zdjątko z miodowym ekranem to od razu przypomina mi się moj pierwszy AT od Schneidera, szkoda że poszedł do żyda teraz by był fajnym eksponatem w kolekcji.....
A swoją drogą MacGyver napewno ktoś by się znalazł na kupno sedesa ze znaczkiem Atari. Pewno jakiś maniak komodziarz :D.

9

Odp: Kto jest chętny :) ??????

sukkor: ale co zrobić z takim sedesem ? w łazience jako użytkowy nie postawisz, bo to jednak profanacja... w pokoju też nie, bo znajomi będą na Ciebie dziwnie patrzeć (w zasadzie dziwniej niż do tej pory z racji widoku atarynek), w ogrodzie też nie, bo ktoś przy zakrapianym grillu może się pomylić i skorzystać.... same problemy z czymś takim ;)

10

Odp: Kto jest chętny :) ??????

na niemieckim "gey"bay-u AtarowskiWarszawiak qpił cosik takiego za 25ojro....

11

Odp: Kto jest chętny :) ??????

a to 288kB to nie jest pamięć karty graficznej? pc1 miało 512kB.

12

Odp: Kto jest chętny :) ??????

AS - 25ojro + pewnie 40 za transport do Polski. A z tamtad i tak transport najtanszy... Za sprowadzenie tego z UK zaplacilbys min. 100 funtow (2 paczki po 50 min.).

Sedes ze znaczkiem Atari biore od reki! Wstawilbym sobie do pracowni jako nietypowe krzeslo. Tylko ORYGINALNY Atari a nie z nalepka zrobiona a.d. 2005 :)

13

Odp: Kto jest chętny :) ??????

jellonek napisał/a:

uscislajac - jest to odpowiednik 8086 z zewnetrzna 8-mio, a wewnetrzna 16 bitowa szyna danych...

czyli plyta glowna jest 8-bitowa
to czemu znajduje sie to w dziale 16/32 bity zamiast 8-bit :P ?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

14

Odp: Kto jest chętny :) ??????

bo jest to sprzetowy 16-to bitowy emulator 8-mio bitowego srodowiska :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: Kto jest chętny :) ??????

cos a'la 816? :P

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

16

Odp: Kto jest chętny :) ??????

nosty napisał/a:

AS - 25ojro + pewnie 40 za transport do Polski. A z tamtad i tak transport najtanszy... Za sprowadzenie tego z UK zaplacilbys min. 100 funtow (2 paczki po 50 min.).

Sedes ze znaczkiem Atari biore od reki! Wstawilbym sobie do pracowni jako nietypowe krzeslo. Tylko ORYGINALNY Atari a nie z nalepka zrobiona a.d. 2005 :)

Akurat trafił tak że tam go firma wysłała ( ciężkie szkolenie %%% ) koleś co sprzedawał zaczekał niecały miesiąc i za niecałe 100pln ma Atari które wygląda jak stary pecet (!!!)

17

Odp: Kto jest chętny :) ??????

Mnie tam taki RAM już nie zdziwi . Niedawno wyczaiłem że hiszpańska wersja Amstrada CPC 472 (odmiana 464) miała fabrycznie zamontowane 72 kb RAM ?? . Więc czemu ten zabytek nie może miec 288 kb ??

Odp: Kto jest chętny :) ??????

sorry za offtapa... A wiecie ile ramu miał BIT90 (takie coś spekrumopodobne)?...          768 bajtów !
mam takie cudeńko: http://siravo.fabrice.free.fr/bit/bit90.htm

pozdrawiam

19

Odp: Kto jest chętny :) ??????

eh, klawiatura atari bylaby fajna, moznaby podlaczyc pod AKI i miec 'wszystko firmowe'.

wlasnie, czy ktoras klawiatura od duzego atari nie jest przypadkiem pc-kompatible?

swoja droga, zobaczcie TU: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77809936
obok guzika 'kup teraz' powinien byc 'no chyba cie posrało'.

Ostatnio edytowany przez krap (2005-12-17 02:09:05)

--
= krap.pl =

20

Odp: Kto jest chętny :) ??????

Szkoda, że nie pięć milionów.

Co do klawiatury, to Atari ST ma klawiaturę PC/XT, przynajmniej jeśli chodzi o jej zachowanie widoczne w systemie oraz przyjęty system skankodów. Elektrycznie natomiast nie mam pojęcia, czy do siebie pasują.

KMK
? HEX$(6670358)

21

Odp: Kto jest chętny :) ??????

a jakas detaczable klawiatura, nie wiem, od megi? pewnie to samo. trzebaby sprawdzic...

--
= krap.pl =

22

Odp: Kto jest chętny :) ??????

Wszystkie klawiatury od ST/STE działają tak samo: np. Falcon ma klawiaturę w środku Falcona, ale przez proste przylutowanie odpowiedniego wtyku na kabelkach można dopasować klawiaturę od Megi STE czy TT.

Poza tym klawiatura od STE ma tę przewagę nad pecetową, że ma gniazdo na myszkę i to też obsługuje procesor klawiatury ;)

KMK
? HEX$(6670358)

23

Odp: Kto jest chętny :) ??????

Jedno ale: klawiatura od ST/TT/Falcona ma w sobie procesor, od grzyba nie... A z tego co mi wiadomo - można spokojnie ją przystosować do AKI, ale coś więcej na ten temat to chyba Pecuś może powiedzieć, tak mi się wydaje...

Sikor umarł...

24

Odp: Kto jest chętny :) ??????

zgrzybiala klawiatura opiera sie o mikrokontroler 8048 wiec ptaszynko leciućko sie mylisz ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

25

Odp: Kto jest chętny :) ??????

jellonku drogutki, tak, ale 8048 siedzi w PC, a w ST/TT/Falconie kontroler jest wraz z klawiaturką, podając na złącze/kabel już przetworzone sygnałki.

Sikor umarł...