Temat: Male Atari i klawiatura od Mega ST

Czy jest mozliwe podlaczenie klawiatury od Mega ST do malego Atari ?

pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

2

Odp: Male Atari i klawiatura od Mega ST

Jest mozliwe, ale:
- albo bedzie wymagala drivera i nie bedzie potrzebowala sprzetu (tyle ze wtedy tylko uzytki i to nie wszystkie),
- albo bedzie wymagala dodatkowego sprzetu (jak AKI).

W obu przypadkach nalezy napisac oprogramowanie obslugujace transmisje z klawiatura ST (dosc prosty jest protokol). W przypadku pierwszym na 6502, a w drugim na PICa np.
Czesci softu wysylajaca informacje do POKEya (w przypadku programowania PICa), mozna wyciagnac z AKI, ale i tak w dalszym ciagu pozostaje programowanie komunikacji z klawiatura ST.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

Odp: Male Atari i klawiatura od Mega ST

Woyy ,
To dosc skomplikowana sprawa , przynajmniej dla mnie .
Mjalem zamiar wsadzic atarynke do obudowy od Mega ST ale widze ze nic
z tego chyba nie bedzie .

pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

4

Odp: Male Atari i klawiatura od Mega ST

Włożyć sobie zawsze możesz, ale  klawiatury od MEgi tak latwo nie podlaczysz. Mozna wykorzystac klawiature od PC i przejsciowke AKI. Wiecej infa na ten temat masz tu http://www.atari.cuprum.com.pl/aki.htm , http://www.atari.cuprum.com.pl/akitech.htm

Odp: Male Atari i klawiatura od Mega ST

Dzieki za info Monsoft

pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

Odp: Male Atari i klawiatura od Mega ST

No jest jeszcze jedno rozwiazanie ,
klawiatura od XE Game system.

Co o tym myslicie ?

pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

7

Odp: Male Atari i klawiatura od Mega ST

Włożyć sobie zawsze możesz, ale  klawiatury od MEgi tak latwo nie podlaczysz. Mozna wykorzystac klawiature od PC i przejsciowke AKI.

Hmm co ciekawe robiłem tą przejściówkę i G... wyszło a o dziwno Pecuciowi łazi ..... cały czas o niej myślę i zastanawiam się gdzie jest haczyk ..... jedno jest pewne - dokumentacja jest straszna !
Co innego na schemacie a co innego na płytce ..... (a teraz zajrzałem jeszcze na stronkę AKI i okazuje się że panowie opracowali jeszcze jedną płytkę ehhhhh .... paranoja )

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Male Atari i klawiatura od Mega ST

Ja robilem wg. pierwszego rysunku plytki, w sprawach problematycznych poslugujac sie schematem (ten eeprom na schemacie jest opcjonalny i nieuwzglendiony na plytce).
Moze trzebaby zeby zrobil to ktos trzeci. Bo teraz jest pol na pol (u mnie dziala u Ciebie nie) :)
A moze zabierz sie do tego raz jeszcze, pradopodobnie jakis "glupi blad". Nie widze innych mozliwosci.

A jak przyjemnie z Pirxem grac w Hammurabiego na dwie klawiatury ;) .

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: Male Atari i klawiatura od Mega ST

Pecuś robiłem to już 3 razy - schemat znam już chyba na pamięc ;( a to ustrojstwo nie chce działać - sprawdziłem wszystkie połączenia miernikiem żadnych zimnych lutów .... i ustrojstwo nie chodzi .....
(pierwsze 2 wersje na płytce, trzecia to już pająk) nie mam więcej koncepcji co może być nie tak :((( ani ochoty nad tym dużej siedzieć - jedyne co może być walnięte to zawartość Pic'a - choć w to raczej wątpie - programowałem kostke przy użyciu JDM'a (opgrogramowanie  IC-Prog 1.05) weryfikacja potwierdza poprawność zawartości ... choć jak zrzucam zawartość do Hex'a to plik ma inną objętość od tego na stronie ...

(a wszystkie pozostałe elementy pomierzyłem i sprawdziłem - każdy jest sprawny na 100%).

Ps. powiedz mi czym ty programowałeś pic'a i jakim programatorem

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Male Atari i klawiatura od Mega ST

Ps. powiedz mi czym ty programowałeś pic'a i jakim programatorem

Jako ze nie mialem programatora, skoczylem do kumpla z firmy Elmark  i zaprogramowalem na jakims programatorze z ALL-11 (taki profesjonalny), cena tego ustrojstwa niestety zaporowa, kolo 5000zl. Moze w tym problem..... ale watpie, ostatnio zlozylem sobie JDMa i zaprogramowalem juz nim ze 4 PICe (do innych celow) - wszystko dziala...

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.