Temat: Tworzenie sapa z cmc + digi

Na chwilę obecną żaden z programów pomocnych przy Tworzeniu sap'ów nie ma takiej opcji. Czy ktoś może podsunąć mi w miarę czytelny sposób tworzenia sapa z muzyczki cmc i sampli?!

I druga sprawa, czy ktoś posiada może util pchełkę który zrzuca cała zawartość ramu do pliku? Zależy mi na tym aby sam program był jak najmniejszy.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

atari800?

f8 -> write 0 $ffff nazwa.pliq

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

piguła: a była w ogóle jakaś standaryzacja dodawania sampli w CMC ? bo jak każdy robił to "po swojemu" to do każdego przypadku musisz podchodzić indywidualnie, poza tym liczba takich utworów jest chyba porównywalna z liczbą palców słynnego drwala ;) najwięcej to chyba Daxey tego spłodził a było tego raptem z 5 sztuk ;) Stąd ręczna przerzucenie może zająć mniej czasu niz napisanie konwertera, który niewiadomo czy sprawdzi się w każdym przypadku.

4

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

No, było jeszcze intro do Barahira, cover utworu "Do you see the light", oraz Game Over z gry pt. Zumbaja.

Edited: A nie lepiej dłubnąć w już istniejącym sapie i podmienić muże oraz sample???

Ostatnio edytowany przez miker (2006-01-02 10:30:19)

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

ZTCP w TA był patch playera CMC. Kto go znajdzie?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

6

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

ale to chyba była wersja dla basu 16bit only (Lorieni się w to bawili IIRC).

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

jeszcze jedna muza CMC+digi jest na drugiej stronie dema Happy Demo/Madteam/1995

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

fox: chozi ci o to: http://tajemnice.atari8.info/9_92/9_92_cmc_lata.html

bo raczej nie to: http://tajemnice.atari8.info/5_93/5_93_cmcplus.html

aaaa, znalazlo sie, pewnie chozi o to: http://tajemnice.atari8.info/6-7_93/6-7_93_digicmc.html

jak widac po pijaq czlowiek rozne rzeczy znajduje ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

CMC nie ma kopiowania instrumentów...

Widać, że kolega Mathnoid nie kupił oryginału ;]

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

Kolejnym wykrytym brakiem jest niemożliwość tworzenia własnych bibliotek instrumentów. Chodzi tu o brak zapisu instrumentów na nośniku zewnętrznym. Smutne stało się również wykorzystywanie jedynie instrumentów standardowych tylko z tego względu, iż inny sposób tekstowego przekazania muzyki był niemożliwy. Postanowiłem obie wady wyeliminować, w efekcie czego powstał LinkCMC. Jest to program, który należy zgrać Zgrywusem+ i dołączyć do CMC programem Append z TA 5/91 (najpierw CMC, potem LinkCMC).

    -->Odtąd<---, będąc w oknie INSTR, możemy korzystać z trzech nowych funkcji:

# CTRL C - kopiowanie instrumentu

miker - nie pij tyle co ja, to moze bedziesz wiedzial co czytasz ;)

hint - przeczytaj raz jeszcze ;)

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-01-03 00:23:32)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

Ej, w CMC mozna bylo od razu kopiowac instrumenty (nie nagrywac!). Potem ktos sie nabijal, ze ktos zrobil poprawke do CMC, ktora zawierala to co juz bylo :)

12

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

No to mówię, że było -> smajla nie dodałem i już jeleń nie łapie (a gostek miał pewnie pirata i dlatego).

A CMC-ka używałem przez parę ładnych lat i powiem, że ma jeszcze parę innych ficzerów, których nowsze programy muzyczne nie mają, ale to już zupełnie inna bajka.

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

po pijaq pisalem to i czajencjowanie szwankowalo ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

jellonek napisał/a:

aaaa, znalazlo sie, pewnie chozi o to: http://tajemnice.atari8.info/6-7_93/6-7_93_digicmc.html

Właśnie.

Było jeszcze jakieś "CMC Digi Demo" czy jakoś tak. To już chyba nie w TA.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

15

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

Fox - dokładnie CMC Digi Demo oraz CMC DIGI Demo 2.

Myślę że spokojnie uzbiera się około 20 muzaków w tym formacie,a może nawet więcej... 

Nie wiem czy akurat jest sens tworzenia tej opcji w sap makerze - ale swojego czasu rzucił mi się w oczy soft bodajże Monsofta który dotyczył tego zagadnienia.. może komuś na dysku ocał player w asmie do tego rozwiązania - wówczas można było by dorzucić do Asmy te brakujące kawałki.

Vasco/Tristesse napisał/a:

Ej, w CMC mozna bylo od razu kopiowac instrumenty (nie nagrywac!). Potem ktos sie nabijal, ze ktos zrobil poprawke do CMC, ktora zawierala to co juz bylo :)

Vasco była dodana poprawka do zapisywania samych instrumentów - takiej opcji w oryginale nie było - a przynajmniej nie w mojej wersji!!!

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-01-03 18:36:52)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

No tak, pamietam siedzialem troche nad tym, to bylo dawno temu. Sama procedurka do odtwarzania sampli (po stosownych modyfikacjach) pochodzi z niemieckiego dema das omen ;) Potem jeszcze w barahirze w intrze wykorzystalem to rozwiazanie.

17

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

a w najnowszej ASMIE jest ta muzyka BEZ sampli, o :/

I Ty zostaniesz big endianem...

18

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

Miker - sam widzisz jest o co walczyć ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: Tworzenie sapa z cmc + digi

w Happy Demo był msx CMC + DIGI (druga strona dyskietki, animacja Wilkołaka)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C