Temat: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Cześć jestem wielkim fanem komputerów Amiga, ale to nie znaczy jednocześnie, że nie lubię Atari.
Nie lubię tylko Monopolistycznego Systemu, który zaśmieca twarde dyski na tym świecie.
Jeśli znajdzie się ktoś kto mi poda linki do obrazków AtariOS, będe bardzo wdzięczny, ponieważ interesuję się wszystkimi systemami oprócz tego gówna które nazywają windą.

2

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

jeśli nie lubisz łindołsa - to polecam to: http://atari8.info/trsdesktop.php

... na razie obrazki, premiera około 17. 03. 2006 :P:)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

muahahaha
pin - punkt dla Ciebie za humor ;)

sam sie jednak zastanawiam co moze przedstawiac obrazek AtariOS... self-test?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

np GEM z atari st. szkoda że zapominacie o "dużym" Atari.

5

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

cemelek, nie dziw się że dostałeś takie odpowiedzi. nie przeczytałeś FAQ (link na górze strony).

---
... bo rozumiem, że chodzi ci o "obrazki" ROM??

Ostatnio edytowany przez piotrv (2006-01-13 13:43:36)

I'm not so bad, once you get to know me.

6

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

camelek napisał/a:

(...)ponieważ interesuję się wszystkimi systemami oprócz tego gówna które nazywają windą.

Moja babcia też nie lubi windy, bo jak się zatnie to trzeba lecieć po gospodarza, bo to jedyna osoba w klatce, która może pomóc ci się wydostać z zaciętej windy.

7

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

raczej chodzilo mu o obrazki/ekrany z ktorych moglby zobaczyc jak wyglada to w pracy... ale fakt - sam tez myslalem na poczatku ze chodzi o obrazy romow, puki nie natknalem sie na slowo "obrazki" i nie skojarzylem tego ze kolo swierzotki...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Panowie tak nie mozna... przychodzi amigowiec a wy go tu błotem... tak nie mozna trza od razu młotem ;)

Tak na poważnie: pare screenów z dużego atari: http://xaaes.atariforge.net/screenshots.php

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Adam, przecież on wyraźnie chciał AtariOS.
A pokazujesz mu MINTa, czy innego XaAESa.

Może sam zainteresowany się wypowie o jaką maszyne mu chodzi, 8-bit czy seria ST/TT/inne?

I'm not so bad, once you get to know me.

10

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Pin napisał/a:

jeśli nie lubisz łindołsa - to polecam to: http://atari8.info/trsdesktop.php

... na razie obrazki, premiera około 17. 03. 2006 :P:)

Pinek, no co ty, zmontowane w fotoszopie grafy mu pokazujesz? hehe

ale tak naprawde to jest naprawde cacy, respekt!

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

potrv: na dobra sprawe nie ma takiego czegos jak AtariOS, a z postu camelka wyraznie zrozumialem ze chcial zobaczyc jak wygladaja dzis atarowskie desktopy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

12

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Adamk: http://atariki.krap.pl/index.php/Atari_OS

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

jakies tam 8bit ;)

Amiga bardziej kojazy sie z ST i mysle ze o to raczej chodzilo...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

14

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Jakieś tam ST :P Sami nawet nie potraficie o to zadbać (zob. stan Atariki w tej kwestii), to i nie dziwota, że "Atari OS" jest w świecie bardziej znany niż jakiś tam "TOS" :P

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Potraficie? Jak dobrze pamietam popelniles troche kodu pod TOSa, pozatym coz - 8bit bylo bardziej popularne i znane, szczegolnie w polsce.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

16

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Tak, popełniłem coś tam. Rzecz w tym, że z tego co widzę, polska scena 8-bit umie o siebie zadbać, a scena ST tylko siedzi i czeka, aż przyjedzie mesjasz.

KMK
? HEX$(6670358)

17

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Draco:

Mesjasz!? Raczej Godot, nawet raczej na pewno!

To bardzo przykre ze dopiero teraz to zauwazyles, wspolczujemy razem z toba :D
TOS NIEZYJE, MINT DOGORYWA... A Magica nigdy nie bylo ;)

A co do Amigowca ktory rozpetal ta wojenke to doslownie: "...ponieważ interesuję się wszystkimi systemami oprócz tego gówna które nazywają windą."

czy to jest nie po polsku!!!!?

Wiec nawet jesli chodzilo mu tutaj dokladnie o OSa z malej atarki(stawiam inteligencje Andrzeja Leppera ze nie!) to przepraszam ale nie ma sie co oburzac ze Adam wspomina o czyms co sie nazywa TOS, MINIT, XAAES... sam dorzuce tutaj MAGICa i JINNEE nawet gdyby niewiem jak sie komus nie podobal, byl taki system jest i tyle...

Szory, ale twoje ANTYduzoATAROWSKIE podejscie jest tylko potwierdzeniem twoich wlasnych slow, dla mnie to wyglada na cos zupelnie innego, tylko ty nie chcesz tego nazwac po imieniu... a swoja droga dobrze wiesz o czym i my wiemy...

powodzenia na 8-bitach

pograzeni w smutku i rozpaczy duzioatarowcy (narod wybrany ;)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

18

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Wiesz Vulgar, ja tam jestem jak najbardziej za, że Adam wspomina TOS, MiNT itp. Tylko - co poza tym? Gdzie są polskie programy na Falcona? Jedno demo czy coś tam? No sorry. Już nawet nie wspominając o programach - WAS (tak właśnie: WAS) SIĘ NAWET NIE MOŻNA DOPROSIĆ, ZEBYŚCIE OPRACOWALI PORZĄDNIE HASŁA W ATARIKI POŚWIĘCONE ST. No to czego się spodziewasz?

KMK
? HEX$(6670358)

19

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Ale ja sie zupelnie zgadzam z Toba na tej plaszczyznie!

Przeciez napisalem, tylko ty zdaje sie wlasnie tego nie chcesz przyjac do wiadomosci... nie chce nieporozumien i stosowania zabiegow erystyczno-jakichstam... czemu piszesz WY!? Dobrze wiesz dlaczego pytam, bo w ten sposob chcesz przekreslic sam siebie! myslisz ze przekreslisz swoj czas, pieniadze i pasje ktore spedziles przy/dla duzego atari? schizofremia kontrolowana, ok, twoja sprawa ale nie wymagaj od nas (duzoatarowcow) zebysmy mysleli tak jak Ty chcesz zeby myslalo sie...

poza tym, to jest zachowanie czysto nie dorosle, pewnie ze masz do niego prawo, tylko zastanow sie co to daje(>>>?) Wydaje mi sie jednak ze mimo wszystko zabawa w male atari jest o tyle o ile gra warta tego samego co w duze, wiec gdzie tu logika i zasadnosc? nie ma jej bo jest miejsce na emocje, pewnie to tez jest do zrozumienia, ale poza wszystkim ja nadal czerpie przyjemnosc i satysfakcje w atarowaniu na duzym atari wiec zwyczajnie z mojej strony odczuwam atak i jak czytam cos takiego to normalnie... juz kiedys slyszalem taka gadke...

a ze jeden program czy dwa na falcona to coz szkoda, co zrobic, poki co cos jeszcze ktos robi...

Twoj sprzeciw jest czystym dopelnieniem twojego niezadowolenia, zawodu i rozczarowania, tylko ze chyba dawno juz nie czas na to...

I tak juz po prawdzie mysle sobie ze najlepiej byloby gdybys albo calkiem wywalil w cholere te swoje duze atari... zreszta sierote 060 z checia przygarne, nawet moge pogotowie opiekuncze otworzyc i przyjac cala gromade ;)

Albo stawil temu czola i dalej robil cos na niej pozytecznego i nie koniecznie tylko dla innych, ale tez dla siebie, bo chyba sie nie myle ale jakos tam masz i sentyment i jakas przyjemnosc z duzoatarowania...

Tak dla statystyki i czystej fizyki, ilu c64owcow przeesiadlo sie na AMIGI, a ilu Xlkowcow na STka?
To po czesci jest odpowiedz, bo ja rozumiem ze warto bylo czekac na WINDE XP, ale ja mimo wszystko i tak wole chodzic w butach za 600 PLN ktore sa zajebiscie wygodne, ktore musze wyszukac po sklepach mimo kiepskich sklepow i wyboru, niz co 3 miesiace kupowac jakies gowno za 100PLN obcierac sobie nogi i produkowac platfusa... wybacz ze taki jestem...

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

20

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Vulgar, nie zawracaj głowy. Ok, piszę "wy" prowokacyjnie. Cholera mnie po prostu bierze, jak patrzę na marazm, który panuje u polskiego ST i spółki.

Sam musisz sobie zdawać sprawę z tego, że różnica pomiedzy małym Atari a dużym to jest jak pomiedyz akwarium trzymanym dla przyjemności, a stawem z karpiami. Albo przynajmniej *powinno* tak być. Klasa sprzętu nazywana ST/TT/Falcon (ST to chyba tylko z kurtuazji się tu znajduje) pretenduje do tego, żeby w zastosowaniach użytkowych konkurować z pecetami.

No fajnie - tylko gdzie jest oprogramowanie użytkowe? Spadnie z nieba? Kto ma przeportować GIMP-a czy OpenOffice? Ja? A - przepraszam za intymne pytanie - dlaczego k***a ja mam znowu coś za kogoś robić? Czy ty nie rozumiesz, że używanie komputera, przy którym użytkownik, jeśli chce mieć cokolwiek, to musi sam robić wszystko, z poprawianiem systemu operacyjnego na czele, tak że mu juz czasu brakuje na cokolwiek innego - może z biegiem czasu przynosić zmęczenie?

Zwłaszcza, że oprócz poprawiania systemu operacyjnego i pisania samemu wszelakiego potrzebnego sobie oprogramowania użytkowego, *oraz* używania go - trzeba jeszcze kiedyś normalnie żyć, jeść, spać, uprawiać rozrywki? Po prostu od pewnego momentu zaczyna brakować na to czasu. A jedną z przyczyn jest to, że nie ma się wsparcia ze strony innych uzytkowników tego samego komputera - jest za mało programistów = nie ma nowego softu ani nawet ulepszeń starego. A weź "napisz se" edytor tekstu w rodzaju OpenOffice - pięć lat nad tym spędzisz, zamiast nad tym, co miałeś pod tym edytorem napisać!

KMK
? HEX$(6670358)

21

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

vulgar: myślę, że lepiej jak wrócisz do tematu poruszonego na początku lub/i przelejesz energię, którą przeznaczasz tu na swoje wywody na rzecz pobazgrania w Atariki czegoś w temacie JIL 16/32bit (taka mała sugestia).

I Ty zostaniesz big endianem...

22

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Jasne oczywiscie i bez prowokacji: ZGAAAAAAAAAAAAAAADZAM SIE !!! Dlatego o tym pisze... ale skoro jest tak zle to po co jeszcze sobie dorzucac i to w dodatku przy innych... tylko Fenix odradza sie co 500 lat (ostatnio pozyl niedlugo ;)

zastanawia mnie czy przy pomocy XLki korzystasz z OPEN OFFICEa? (lekko prowokacyjne)

Dobrze rozumiem twoje dyslematy...  sam cos probuje robic/probowalem/.
Jak wpadlem na pomysl ATARI FANa to wyobraz sobie ze Amigowcy zaraz podchwycili pomysl, byli straszliwie zajarani, bo co skoro dla Atari powstaje FANZIN (!?), to my nie mozemy miec? i zaraaz powstal AMIGA MINUS... potem jeszcze ATARYNKA...

\Coz nalezy tylko ubolewac nad zaistniala sytuacja, platforma atari 16/32 bit u nas w kraju zawsze byla w zlej sytuacji wot i wsio...

Ale przeciez juz o tym wiemy od dawna, a z kolei jesli mowisz mi o marazmie itd. to "Takie mamy elyty jak dzieciorow chowanie", trzeba bylo walczyc z naczelnymi i mieszaczami za czasow ATARI MAGAZYNU, wtedy kiedy sluchac jeszcze chcieli...

No i co zrobimy ze Tramielowie byli tak dennie glupi zeby udupic tak fajny sprzet/system jak TOS, jak dla mnie to bylo tak genialne proste w uzyciu i tanie ze o 5 niebow lepsze od PCta, 3 nieba lepsze od AMIGI i 2 nieba lepsze + pieklo od MACa... ale coz rozne sa sciezki...
zawsze mialem i mam ambiwalentny stosunek do hebrajczykow... :D

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

23

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Miker: to sie akurat narzuca samo przez sie, ale moge powiedziec tak samo jak Draco, ze "zrobicie to WY", a moje alibi mam, jestem mejkerem od ATARI FANa wiec swoje zajecie mam!

No i spychologia stosowana jest praktyczna :D

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

24

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

Wiecie właściwie ten system operacyjny TOS to ja już widziałem(zrzuty ekranu), właściwie chciałem zobaczyć jak wygląda nowe Atari, a później jak jest zbudowane.
Pamiętam dość dawno temu, grałem z bratem w grę, która strzasznie klatkowała(na tamte czasy), później usłyszałem, że Atari stworzyło nowy komputer. A gra w którą grałem była stworzona właśnie przez Atari, szybko połączyłem te fakty i wyszło mi, że jest to demo promujące Atari i że dla niego nie stanowi to problemu.

Pozatym uważam, że konflikt Atari-Amiga przeszedł do historii i należy połączyć siły w walce przeciwko nowemu rodzajowi ataków :
Monopolistycznego Systemu w nasze prywatne życie (szkoła, urzędy, banki itd.)

Czemu mam wrażenie, że ten konflikt jest ciągle aktualny...

PS. Na Atari natknąłem się w filmiku o Amidze - Virtual Dimension i tam człowiek robił coś na Atarynce, co bardzo przypominało Amigę.

25

Odp: Chcę zobaczyć jak wygląda Atari OS!

camelek: bo atari lezy i kwiczy od dawna, a wszelkie proby reaktywacji spalily na panewce, amiga natomiast szykuje sie do AMIGA OSu 4, chociaz tez w sumie kwiczy, tyle ze glosniej ;)

a sprawa ST/FALCONA w POLSCE to juz wogole inna bajka, i jesli chodzi o mnie to nie mam nic do amigi, nawet lubie, np. scene za produkcje, mialem tez a1200 swego czasu...

natomiast jesli chodzi o ludzi to jestem zly, zniesmaczony i wkurwiony, bo lezacego sie nie kopie, a swego czasu ze strony amigowcow kopy byly srogie...

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///