26

Odp: STE w FPGA

drac030 napisał/a:

Może i macie rację. Ale żeby nie było, że nie kręcę nosem - szkoda, że to ST, a nie co najmniej TT (żeby o Falconie nie wspomnieć).

Heh zobaczcie sobie to Panowie, "nieco" mocniejsze od minimiga http://www.ppa.pl/natami..specyfikacja, … nosci.html

27

Odp: STE w FPGA

Widzieli. I tak nic z tego nie będzie :) Gdzie Dragon ? Gdzie Shark ? :P

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

28

Odp: STE w FPGA

Minimig wyszedl, dragona widzialem na majowce na wlasne slepia w Krakowie, pozatym jest jeszcze efika do kupienia, a Natami bedzie na bank, kwestia czasu:)

29

Odp: STE w FPGA

Grunt to wiara :) Jak będzie to też kupię, dlaczego nie. blizarda 1260 też bym kupił.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

30

Odp: STE w FPGA

Ciezko kupic jakakolwiek 060, ale calkiem sporo ludzi robi sobie upgrady apollakow do 060. Zmieniasz napiecie na 3,3v, procesor i wio:). Ja swoje 060 do ppc kupilem w chinach:). Apollo ma ta przewage nad blizzem ze sporo szybciej pamieci chodza wiec i cala karta jest sporo szybsza.

Ostatnio edytowany przez fazior (2008-05-19 13:06:29)

31

Odp: STE w FPGA

ale się sypie... miałem apollo 040 i mediatora sypało się jak amiga.. a tyle było rulezowania, że pecet niestabilny :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

32

Odp: STE w FPGA

To cos cienki jestes:), ja mialem apollo i medka do tego, stabilne jak skala bylo. A ze latany os 3x bez ochrony pamieci z milionem latek lubi sie wiechnac to juz inna para kaloszy, od czego jest snoopdos:). Pouzywaj dobrze skonfigurowanej amigi to nie bedziesz plakal ze sie kladzie;).

Ostatnio edytowany przez fazior (2008-05-19 14:02:11)

33

Odp: STE w FPGA

Nie wiem dlaczego uważasz, że potrafisz lepiej skonfigurować amigę odemnie ? :P

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

34

Odp: STE w FPGA

Bo sie nia od 92 roku bawie:). A tak powaznie, jezeli chodzi o klasyka to naprawde najlepiej(jezeli chodzi o stabilnosc) wspominam konfig apollo + mediator. Trzeba tez pamietac ze ten sprzet najnowszy nie jest. Karty z 10 reki po zabawach z podkrecaniem, z rozchelstanymi zlaczami nie gwarantuja raczej stabilnego dzialania.

35

Odp: STE w FPGA

dla mnie ten projekt jest bez sensu, szczegolnie zwazywszy na cene, gdyby kosztowal 200 dolarow to moze

po 1, brak portu cartridge, wyklucza to zastosowanie tego w charakterze wygodnego seqwencera (z hd, z uniwersalnym wyjsciem vga) bo klucze i rozszerzenia midi sa w cartridgach
po 2 cena

przeciez taki sam system mozemy zbudowac na platformie atom mini itx, zaladowac emulator na linuxie na stale
i niczym sie to nie bedzie roznilo poza tym ze bedzie tansze i juz w ladnej obudowie

http://www.mini-itx.com/store/?c=53

plytka mini itx ma 17cm, wiec nawet mniej niz suska
tez nie ma zadnych wentylatorow

do seriala bezposrednio podlaczamy midi, kosztuje to mniej niz 1000zl
Joja oryginalnego nie podlaczymy, ale mozna sie zadowlic pecetowym :)


z reszta na tym mozemy zbudowac co chcemy, amige 500 czy 1200, falcona  (bo juz jest emulator) itd

Ostatnio edytowany przez Dr. Max (2010-02-17 18:04:02)

36

Odp: STE w FPGA

Dr. Max napisał/a:

falcona  (bo juz jest emulator) itd

Powodzenia - szczególnie z pełną emulacją falcona na atomie. No, chyba że zadowoli Cię jakieś 30% osiągów i praktycznie brak obsługi DSP...

Sikor umarł...

37

Odp: STE w FPGA

no dobra, to skresl dsp falcona z listy :)
ale normalny soft tosowy w duzej rozdzielczosci i kolorach na tym idzie

to jest dual autom 330 i sie kreci do prawie 2ghz (z 1.6)

atari st, czy tt, jak i amiga 1200 to spokojnie na tym idzie

Ostatnio edytowany przez Dr. Max (2010-02-17 19:50:51)

38

Odp: STE w FPGA

To jeszcze przytnij sobie dźwięk i effy w niektórych demach i masz obraz emulacji falcona (gołego). Co do amigi - nie wiem, nie znam się. Co do ST - tak, emulatory są wystarczające. Co do TT-ki - i tak wolę oryginał ;)
Poza tym - skąd wyciągnąłeś wątek sprzed 1,5 roku przeszło ;)

Sikor umarł...

39

Odp: STE w FPGA

ten watek wisial 4,5 lini pod ostatnim :)

nie wydawal sie stary

40

Odp: STE w FPGA

Emulator falcona jest jeszcze w powijakach, myśle, że bez problemu późniejsze wersje będą wyciągać 100% na byle jakim nowoczesnym procku.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

41

Odp: STE w FPGA

Hatari całkiem dobrze radzi sobie z emulacją Falcona. trzeba tylko miec co najmniej 2 rdzeniowa 2GHz maszyne

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

42

Odp: STE w FPGA

A dla leniwych (jak ja) polecam coś takiego: http://aranym.sourceforge.net/livecd.html

43

Odp: STE w FPGA

ten LiveCD jest spoko ale niestety przestarzały - v 0.8.12
Aktualny ARAnyM to v0.9.9

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org