1

Temat: TIP- pomocy!!!!!!!!!!!!!

Czy mogly mi ktos wyjasnic jak mam przygotowac obrazek?

Chodzi mi o to ze jak mam obrazek 160x118 w greyscale to  jak wczytuje go color editora  wyskakuje tekst ze obrazek ma za duzo odcieni i pyta sie czy go konwertowac.
Jak zrobic zeby nic nie konwertowal???????????

2

Odp: TIP- pomocy!!!!!!!!!!!!!

Mozliwosc 1: Przeczytac instrukcje i skoncentrowac uwage na fragmencie dot. maksymalnej liczby odcieni.

Mozliwosc 2: Napisac lepszy tryb graficzny TIP-TOP, ktory nie bedzie mial ograniczen wprowadzonych przez TIP :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: TIP- pomocy!!!!!!!!!!!!!

instrukcje przeczytalem chyba ze 100 razy :)
i z odcieniami tez sie bawilem. nawet jak bralem czarny ekran i 1kolor to zawsze chcial konwertowac.

4

Odp: TIP- pomocy!!!!!!!!!!!!!

Chodzi mi o to ze jak mam obrazek 160x118 w greyscale to  jak wczytuje go color editora  wyskakuje tekst ze obrazek ma za duzo odcieni i pyta sie czy go konwertowac.
Jak zrobic zeby nic nie konwertowal???????????

No ja nie rozumiem, obrazek ma >16 odcieni, program grzecznie go skonwertuje na 16 i tylko się o to pyta.
Czy powinien konwertować bez pytania czy wyświetlać komunikat "spadaj gościu, nie podoba mi się twój obrazek" ????????? :D  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

5

Odp: TIP- pomocy!!!!!!!!!!!!!

No ja nie rozumiem, obrazek ma >16 odcieni, program grzecznie go skonwertuje na 16 i tylko się o to pyta.
Czy powinien konwertować bez pytania czy wyświetlać komunikat "spadaj gościu, nie podoba mi się twój obrazek" ????????? :D  ;)

Wszystko sie zgadza. Jak obrazek ma >16 to jest w porządku, ale dlaczego mi konwertuje jak obrazek ma <16 odcieni?.
Zrobilem tak: czarne tlo, 1 pixel na srodku   i tez mi go konwertowal. Fox co ty na to?

6

Odp: TIP- pomocy!!!!!!!!!!!!!

No ja nie rozumiem, obrazek ma >16 odcieni, program grzecznie go skonwertuje na 16 i tylko się o to pyta.
Czy powinien konwertować bez pytania czy wyświetlać komunikat "spadaj gościu, nie podoba mi się twój obrazek" ????????? :D  ;)

Wszystko sie zgadza. Jak obrazek ma >16 to jest w porządku, ale dlaczego mi konwertuje jak obrazek ma <16 odcieni?.
Zrobilem tak: czarne tlo, 1 pixel na srodku   i tez mi go konwertowal. Fox co ty na to?

Vidol! kiedy idziemy pic? :)

7

Odp: TIP- pomocy!!!!!!!!!!!!!

Bo nie jest wszystko jedno, jakie to sa odcienie. Z 256-poziomowej skali szarosci mozna wybrac np. 14 odcieni bialego no i jak to wyswietlic na Atari?
Ma byc 16 odcieni i musza to byc odcienie 0,16,32,64,96,...240.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

8

Odp: TIP- pomocy!!!!!!!!!!!!!

Slaves w kazdej chwili. :D

Bo nie jest wszystko jedno, jakie to sa odcienie. Z 256-poziomowej skali szarosci mozna wybrac np. 14 odcieni bialego no i jak to wyswietlic na Atari?
Ma byc 16 odcieni i musza to byc odcienie 0,16,32,64,96,...240.

no i o to mi chodzilo. szkoda ze zabraklo tej informacji w instrukcji :) a swoja droga nie dalo by sie tak zrobic zeby z palety 256 brac  pod uwage tylko pierwszych 16 a reszte olac i nie zwarzac jakie maja odcienie?  bylo by tak 0 -czarny, 16 najjasniejszy. jedynie grafik musialby sie troche pobawic :)

9

Odp: TIP- pomocy!!!!!!!!!!!!!

a swoja droga nie dalo by sie tak zrobic zeby z palety 256 brac  pod uwage tylko pierwszych 16 a reszte olac i nie zwarzac jakie maja odcienie?  bylo by tak 0 -czarny, 16 najjasniejszy. jedynie grafik musialby sie troche pobawic :)

Daloby sie.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

10

Odp: TIP- pomocy!!!!!!!!!!!!!

fox jak  by sie dalo to moglbys prowoadzic taka opcje  :D