1

Temat: Radyjko netowe

Jest 2:26 i wlasnie kończę nadawać, ci którzy mnie słuchali, wiedzą o co biega, ci którzy nie sluchali to zapraszam niebawem.

chcialbym powiedziec tylko, ze aby sluchac mojego atarowego radyja trzeba sobie sciagnac oprogramowanie ze strony www.peercast.org

jesli macie jakies pomysly na rozwiniecie tego radyjka to walcie.

sorki, za malowyczerpujący post ale juz nie jestem w stanie tego watku teraz rozwinąć,  dopisze cos niebawem.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

2

Odp: Radyjko netowe

jakie oprogramowanie ? ja tylko zapodalem sobie linka do winampa i dziabało :) wiec nic nie trzeba :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Radyjko netowe

jakiś link? bo mi coś umknęło.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

4

Odp: Radyjko netowe

mozee, pare slow na trzeźwo.
A więc jako,  Tak sobie wymyśłiłem, żeby zrobić takie netowe radyjko o charakterze scenowo atarowym i nie tylko.
Mam zamiar ustalić jakieś konkretne godziny i nadawać audycje cyklicznie.
w ostatni piatek / sobote i zahaczając o niedziele, robiłem takie audycje testowe.  Coponiektórzy mieli okazję nie usłyszeć, a nawety porozmawiać telefonicznie, na antenie. Oczywiście chciałbym aby audycje były ciekawe (nie tylko puszczanie muzyki) i zamierzam zapraszać do "studia" różnych ciekawych gości.  Liczę także na wasze pomysły.  Póki co projekt jest jeszcze w powijakach, bowiem musze zgromadzić trochę dobrze przygotowanego materiału muzycznego, porobić jingle i inne techniczno organizacyjne sprawy.
A teraz pare słów dlaczego peercast.  Ano dlatego, ze wykorzystuje to cudo sieć p2p i dzieki temu nie trzeba wykupować drogiego streamhostuingu. Tu słuchacz jest jednocześnie i nadajnikiem.
po więcej szczegułów zapraszam na www.peercast.org
Link będzie, myślę że zrobi się i jakąś stronkę (mam nadzieje, ze Dely lub Wasco dadzą kawałeczek przestrzeni dyskowej i jakąś domenke)

Tymczasem jak macie jakieś propozycje to piszcie.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

5

Odp: Radyjko netowe

No pewniczkem X-rayku, że damy kawałeczek przestrzeńki dyszczkowej. I domenkę też.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Radyjko netowe

Posłuchałem sobie audycji niedzielnej i stwierdzam, co następuje: r0X0r2!
Ewentualnymi pomysłami sypnę jak będę w lepszej kondycji psychofizycznej.
Pinokiowi gratulujemy zmywarki, a X-Razowi radyjka! ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: Radyjko netowe

radio.atari8.info? ;) Dely sie juz deklarowal, ale jakby co, to tez jestem chetny.

Jesli moge cos zasugerowac, to czy jest mozliwy pozniejszy download audycji?

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2006-02-27 01:24:54)

8

Odp: Radyjko netowe

hej, ciesze, sie, ze sie podoba ;).  Co do domenki, to chwileczke bym sie wstrzymal dopoki nie wymysle (wymyslimy) jakiejś nazwy Radia (moze Ataradio?).  A co do poźniejszego downloadu to mysle, ze da sie zrobic. sprobuje to od razu zgrywac, a wy tez mozecie przeciez rypnąć strumien ;))

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

9

Odp: Radyjko netowe

X-sie, więc tak:
Pomysł i wykonanie - róló!!!
Co do tematyki - jakieś wywiadziki, pogawędki, wspomnienia informacje na temat zlotów - jak najbardziej na miejscu (może jakiś materialik na foreverze zrobicie? Mnie niestety nie będzie... ;( ).
Co do muzyki - proszę o więcej klasyki zwiazanej z Atari i sceną...
Ppoza tym - spox!!! Pozdrawiam!!!

Sikor umarł...

10

Odp: Radyjko netowe

RADIO RÓLÓ !!!!!

co do rypania - moze w przyszlym tyg sie za to wezme... (ten łikęd przegapilem)
ale jedna sprawa - NIE SCHODZ PONIZEJ 96kbps - strasznie kompresja chrzani utwory...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Radyjko netowe

jellonek: nie tyle sama kompresja, co wymuszony bitratem "naszybkosciowy" downsampling do 22kHz. ale dało się słuchać. i na 96k jednak cięło bardziej. czego nie rozumiem, bo łącze spokojnie wyrabia koło megabita w tych godzinach...

Radio MaPokeya ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

12

Odp: Radyjko netowe

Epi: megabit w obie strony ... ?  nie zapomnij, ze w tym wypadku duzo istotniejszy jest upload.   Generalnie mi tam wszystko jedno, moge nadawac i 128kbps, ale jak bedziedzie marudzić, że tnie to na wlasne życzenie. Popatrze moze uda mi sie znaleźć coś coby puszczać strumien jako ogg. moze byloby lepiej ...(?)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

13

Odp: Radyjko netowe

x-ray: może http://www.icecast.org/ - testowałem kiedyś, śmigało na neostradzie 512/128, czyli download 128 :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

14

Odp: Radyjko netowe

Sun: Icecast (coprawda niewiele o nim wiem) ale chyba nie opiera sie na sieci p2p więc... wszystko bedzie ok, ale jak beda sluchaly 1-2 osoby, a pozniej zaczna sie schody. Przy peercascie kazdy sluchający przekazuje strumien innym sluchaczom i dzieki temu nie potrzeba do nadawania kosmicznej przepustowości.  Wczoraj testowalem Oddcasta kompresja ogg (http://www.oddsock.org/) w połączeniu z peercastem. i wygląda, na to, ze to zadziała (nie testowałem tego jeszcze na sluchających ale to moze dzisiaj popołudniu sprawdzim)

Ostatnio edytowany przez xray (2006-02-28 08:06:31)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

15

Odp: Radyjko netowe

A czy może zadziałał by aacPlus - mam w domu łącze dobre inaczej i tylko aacPlus v2 brzmi mi dobrze. A dźwięk jest moim zdaniem lepszy przy 24Kbps niż mp3 64Kbps.

http://www.5oft.pl/

16

Odp: Radyjko netowe

z AAC+ nie bedzie problemu. 
w kazdym razie z mp3 rezygnujemy, Zdecydujcie tylko co lepsze AAC+ czy OGG.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

17

Odp: Radyjko netowe

plus dla AAC+

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: Radyjko netowe

Zdecydowany plus za AAC+, któregoś dnia odpaliłem stację nadającą w tym formacie i byłem w szoku jak świetnie może grać przy 48kbps.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Radyjko netowe

nektaryna od paru miesiecy nadaje w aac+
Na sdi slucham sobie strima 24k i nie slysze roznicy pomiedzy nim a starym strimem 64k ogg / 128k mp3

20

Odp: Radyjko netowe

To ja z lamerska zapytam, na czym odtwarzać AAC+, przy założeniu, że nie zamierzam używać winampa >=3.
Rzeczowa odpowiedź będzie skutkować poparciem AAC+. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: Radyjko netowe

videolan client (vlc)

22

Odp: Radyjko netowe

narazie po dlugich bojach zostajemy przy ogg, niestety poki co Peercast nei wspiera AAC+ natomiast moze jak wyjdzie kolejna versja peercasta to sie moze doczekamy.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

23

Odp: Radyjko netowe

Hej wszystkim!
Mam przeyjemność poinformować, że następna audycja będzie nadawana, w najbliższą niedzielę (05.03.2006r.) w godzinach 20:00 - 24:00
linka zapodam w tym temacie i  na stronie jeśli takowa powstanie do niedzieli.
Wszystkich chetnych słuchaczy proszę o pobranie odpowiedniego oprogramowania: http://www.peercast.org i o upewnienie się czy macie odblokowane porty (7144, 7145)
Proszę też upewnić się czy macie zainstalowany codeck ogg - http://www.vorbis.com
Audycję bede nadawał najprawdopodobniej z jakośćią ogg 48kbps i ustawioną liczbą użytkowników direct (tacy co to tylko ciągną nie przekazując dalej strumienia.)) na 2 więc zadbajcie o innych i poluzujcie porty ;P
O wszelkich ew. zmianach poinformuje w tym wątku.
Jeśli macie jakieś propozycje co do najbliższej audycji to walcie!

Pozdro!

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

24

Odp: Radyjko netowe

no to sobie zrobie na routerze kolejne przekierowanie portow ;)
konfiguracja sie rozrasta :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep