1

Temat: Jaka paleta w emulatorze

Jaka palete kolorow byscie polecili badz jaka uzywacie ale taka, ktora w miare realnie oddaje oryginal. Obecnie uzywam palety z programu g2f ale wydaje mi sie, ze jest ciut za ciemna. Wkurza mnie rozjasnianie monitora za kazdym razem gdy chce odpalic emula. Sprawdzalem palety dostepne w pakiecie z a800win ale nie zdaly egzaminu. Albo ciemno albo jaskrawo. Kto ma dobrze niech sie pochawali i pomoze.

2

Odp: Jaka paleta w emulatorze

ja mam real.act ze starej wersji atari800
ztcp laoo zrobil bardzo wierna paletke ... ale ja gdzies zgubilem :S

3

Odp: Jaka paleta w emulatorze

Przydała by się taka paletka kolorów.
jak coś rysuje w g2f to staram się tak dobierać kolorki
aby w miarę wyglądały na palecie  "Jakub" i "Real"
niestety moje prawdziwe Atari wciąz "w drodze." (ale już nie długo)

4

Odp: Jaka paleta w emulatorze

To co Laoo, udostepnisz?

5

Odp: Jaka paleta w emulatorze

Mialem w miedzy czasie pad HDD i juz sie balem ze stracilem, ale naszczescie zrobilem swojego czasu backup katalogu atari :D

Paletke zrobilem odpalajac na prawdziwym atari ten programik, zrzucajac ten obrazek na mojej (mam nadzieje dobrze skalibrowanej) karcie TV, mocno blurujac i wyciagajac kolorki ze srodka kazdego kwadracika :)

Paletka jest tu

Polecam odpalic sobie programik na emulatorze z roznymi paletkami i porownac wyniki. Moze jak ktos ma prawdziwe atari podlaczone do jakiegos dobrego monitora to niech podzieli sie swoimi spostrzezeniami.

Poprosze o komentarze :) Mazy mi sie aby znalazla sie w standardowym pakiecie atari800win :cool:

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2006-03-02 17:28:38)

6

Odp: Jaka paleta w emulatorze

Kurcze Laoo ciemno jak w d... Jeszcze ciemniej jak palecie z g2f. Chyba bede musial sam pokombinowac z jasnoscia.

7

Odp: Jaka paleta w emulatorze

to nie moja wina ze masz ciemny monitor :>
u mnie jest ok :]

A poza tym tylko u mnie w Palette Options jest ramka Adjustment ?

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2006-03-02 19:07:19)

8

Odp: Jaka paleta w emulatorze

Mazi ustaw w monitorze jasnosc 60, kontrast 70

w emulatorze Palette Options: zaznacz Use external palette, odznacz Apply adjustment

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C