Temat: Koniec świata.....

....albo przesadzam.

Przypadkowo dostałem w swoje ręce folder Komputronika. Niby nic szczególnego.... ale zauważyłem że mają tam w ofercie sprzęt Apple'a. No i co czytam ? Nowy iBook (ble ble ble) wyposażony w rewelacyjny (!) procesor Intel cośtam cośtam (i dalej ble ble ble). To tak jakby do Golfa wsadzać silnik od Fiata. (przynjamniej ja mam takie odczucie). Jeszcze niech napiszą że na nowym Imac'u można odpalić Windows. Dobrze że SUN montuje jeszcze SPARC'i w swoich sprzętach, a ja nie muszę na co dzień pracować z komputerem :).

2

Odp: Koniec świata.....

Ale w czym rzecz? Apple od roku trąbił, że rezygnuje z motoroli na rzecz intela przecież...?

Sikor umarł...

3

Odp: Koniec świata.....

na nowym imacu można odpalić windowsa... jesteś chopie nie na bieżąco :)
a Core Duo rzeczywiście jest całkiem niezłe...

: 404. Stopka not found

4

Odp: Koniec świata.....

Tylko czekamy na nową reklamę Maców:

Lektor zza ekranu: "Some people think that the G4 is the fastest microprocessor in the world". Muzyczka, środkiem ekranu z lewej na prawo wraca ślimak z przyklejonym do skorupy G4. Zmiana sceny, w środek obrazu wjeżdża najnowszy komputer Apple. Lektor: "The Intel [... tu nazwa ...] microprocessor found in every new Apple Macintosh is upto twice as fast". Kurtyna, brawa.

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Koniec świata.....

SFiat sie zmienia...

No i z tego co mowia to dokladnie wlasnie tak! CoreDuo is upto twice as fast as G5 nie przypadkiem ?

Co wcale nie zmienia faktu ze do tej pory Powery byly wydajniejsze...

Sukkor: a jakby ci bylo niedobrze to wiedz ze Microsoft wylozyl kase na iMaca bo inaczej Apple moze by nie stanelo na nogi...


ps. czyz bym sie mylil czy wiekszosc jesli ne wszyscy forumowicze (atariareaowicze) uzywaja od conajmniej 10 lat PCtow wlasnie z Intelami, tudziez AMDkami, a ponad wszystko z znienawidzonym MS ?

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-03-27 18:00:29)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

6

Odp: Koniec świata.....

Przecież świetnie wiesz, że nie wszyscy. :P

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Koniec świata.....

Kurde no, ja tak srednio jestem w temacie prockow, ale wydawalo mi sie ze CYRIXy juz dawno padly :P

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

8

Odp: Koniec świata.....

Sikor napisał/a:

Ale w czym rzecz? Apple od roku trąbił, że rezygnuje z motoroli na rzecz intela przecież...?

mozesz mi drogi sikorku wytlumaczyc niby jak od roku apple rezygnuje z motorolki?
z motorolki zrezygnowali w momecie stawiania na powerpc - dla twojej wiadomosci - to nie jest "motorolka"

ten procesor opracowywany byl wspolnie poprzez apple+motorola+ibm, przy czym motorola moza przyjac ze poszla w swiat embedded (hhc-ki, telefony, sieci), a apple zaprzestalo samemu rozwijac procki na rzecz stania sie klientem ibm-a, od ktorego "mysli technicznej" uzaleznili sie... to wlasnie (ze byli olewani przez ibm-a) stalo sie przyczyna ich odejscia od powerpc (nastepcy x86 poprostu dynamiczniej sie rozwijaja, a ibm skupia sie prockach do serwerow o cenach znacznie powyzej aspiracji apple workstation)

btw. analogicznie moglbym sie zalozyc, ze znajda sie na tym forum ludzie ktorzy beda twierdzili ze procesor z malego atari to tez motorolka...

jak to mawia mikey - biomasa :/

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-03-27 18:43:30)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Koniec świata.....

Jako Mac'owiec z przekonania i wyboru (choć w pracy i tak muszę używać Windows :) ) muszę bronić Apple - bo niby co Apple miało zrobić kiedy IBM - producent procesorów PowerPC (G5 ostatnio) nie umiał produkować procesorów ani szybszych ani więcej.
Przejscie na Intela to była nie jako konieczność, gdy IBM wypiął się na Maczki.

Trzeba jednak przyznać że CoreDuo są rewelacyjne - widziałem ostatnio MacBooka z CoreDuo 1.83 i nową wersją Tigera - komputer i system marzenie - mimo że daje się na tym pono uruchomić Windę - to nie uruchomiłbym nawet gdyby mi dopłacali :)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

10

Odp: Koniec świata.....

Ja tylko powiem: czym sie rozni teraz Apple od powiedzmy takiego Della? A juz wiem, maja swoja dystrybucje Linuxa...

11

Odp: Koniec świata.....

jesli moge do aluzji do fiata 1.3MJ 95 KM to mistrzostwo świata....VW nie ma takich silnikow.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Koniec świata.....

przecież w volkswagenach były też silniki 1.2 64KM ;)

13

Odp: Koniec świata.....

jellonek napisał/a:
Sikor napisał/a:

Ale w czym rzecz? Apple od roku trąbił, że rezygnuje z motoroli na rzecz intela przecież...?

mozesz mi drogi sikorku wytlumaczyc niby jak od roku apple rezygnuje z motorolki?
z motorolki zrezygnowali w momecie stawiania na powerpc - dla twojej wiadomosci - to nie jest "motorolka"

ten procesor opracowywany byl wspolnie poprzez apple+motorola+ibm...

Właśnie to, że częścią zespołu opracowującego była Motorola. A że wyszło jak wyszło - tak bywa.

Sikor umarł...

14

Odp: Koniec świata.....

lewiS napisał/a:

Ja tylko powiem: czym sie rozni teraz Apple od powiedzmy takiego Della? A juz wiem, maja swoja dystrybucje Linuxa...

Użyj OSX będziesz wiedział :>

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

15

Odp: Koniec świata.....

ja za to nie rozumiem, jak mozna uzywac myszki z jednym przyciskiem ...

poza tym nie kumam wogle co kto chce od intela, czy microsoftu ??
osobiscie uwazam, ze dla przecietnego kowalskiego windows jest najbardziej przyjaznym i najwygodniejszym systemem.
i wcale nie az taki drogim.

poza tym np na widne mam wszystkie narzędzia potrzebne mi do pracy,  na linuxa, czy macosa niestety musialbym chyba sam sobie je napisac. (a nie umiem)
a jak pomysle, zeby podpiąc glupi naped do linuxa to trzeba poematy wypisywac to az mi sie odechciewa. i nie rozumiem czemu nie moznaby tego uprościć ... phi... to caly czas jest system dla grzebaczy.
od kad mam winxp nawet nie pamietam kiedy mi sie ostatni raz powiesil system. Nie wiem skąd takie wizje konców świata. i ogólne psioczenie (to chyba jakis taki glupi bunt przeciwko moznym potentatom) osobiscie nie powiem złego słowa na winxp. Na intela tez nie.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

16

Odp: Koniec świata.....

E tam, na OSX nic nie trzeba wklepywać, wsio działa samo.
Myszka z jednym przyciskiem wbrew pozorom jest wygodniejsza niż n-przyciskowe w PC, a jak ktoś jest bardzo zakochany w PC to może podpiąć dowolną USB - system to obsłuży.
Ja sam używam Jaguara (OSX 10.2) bo taki kupiłem a na nowszy żal mi na razie pieniędzy (bo i tak mam za słabego Maca)
WinXP też używam - nawet teraz w nim piszę - ale to nie jest system który używam z przyjemnością, za dużo tu lubi się psuć, za dużo trzeba myśleć itd.
OSX jest dużo przyjemniejszy i łatwiejszy w obsłudze - i tyle

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

17

Odp: Koniec świata.....

X: tu bardziej chodzi o podejscie religijne... nie pamietasz swietych wojen w stylu xl/xe<->c64, st<->amiga?
wszedzie gdzie wkracza religia - zycie staje sie popieprzone...

G'Kar: dokladnie przytoczyles ten wlasciwy argument: IBM - producent procesorów PowerPC (G5 ostatnio) nie umiał produkować procesorów ani szybszych ani więcej.

ale (czytaj wyzej) widac u ciebie "religijne" podejscie :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Koniec świata.....

faktycznie IBM dal dupy ,
choc super procek " Cell " ktory jest sercem PS3 jest dzielem IBM

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

19

Odp: Koniec świata.....

xray napisał/a:

ja za to nie rozumiem, jak mozna uzywac myszki z jednym przyciskiem ...

HAHAHA - emulacje myszy od Maca mamy w TRS Desktop. Oczywiscie natywny tryb MS - tez :) - ale nie mamy dwumlasku - chcielismy tym samym uniknac procesu sądowego.

Zespół: "TRS Desktop" :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: Koniec świata.....

macgyver napisał/a:

przecież w volkswagenach były też silniki 1.2 64KM ;)

ale nie disla. 1.3 z wielopunktowym wtryskiem commona rail z turbina ze zmienna geometria. jedynie 2.0 toyoty 170KM bije powertraina w stosunku pojemnosc/moc/spalanie

a sa juz wersje 1.3 110 KM :-)

np. GPunto zabilo mnie swoja dynamika, aczkolwiek ma sporo dziure do ok 2.5 tys obr.

Ostatnio edytowany przez alp (2006-03-27 20:58:04)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

21

Odp: Koniec świata.....

jellonek napisał/a:

ale (czytaj wyzej) widac u ciebie "religijne" podejscie :P

Och, źle mnie zrozumiałeś - ja używam OSX bo uważam go za lepszy system, po prostu ten system urzeka mnie prostotą i wygodą, ale nikomu go nie narzucam. Co więcej niechcę wywoływać "świętych" wojenek :)
Argument dotyczący wyboru procesorów Intela jest doskonale znany, i był prezentowany przez Apple.
Szkoda że IBM wybrał taką polityką, bo osobiście uważam że procesory serii G, były lepsze od Intelowskich odpowiedników pod względem architektury, jednak IBM został daleko w tyle jeżeli idzie o technologię (miniaturyzację) i możliwości produkcyjne (a te są istotne bo Apple bardzo zwiększył produkcję)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

22

Odp: Koniec świata.....

G'Kar napisał/a:

Użyj OSX będziesz wiedział :>

Alez ja nie mam tu na mysli absolutnie porownywania MACOSX z Windowsami pod wzgledem wygody pracy. Chodzi mi o to, ze MACOSX stal sie po prostu kolejnym systemem operacyjnym alternatywnym dla Windows. Nie ma juz innego komputera... Bo czymze sie rozni produkowanie wlasnych plyt pod x86 przez Della i Appla? IMHO niczym.

23

Odp: Koniec świata.....

Makowiec: Czego nie można zrobić na Maku, co można zrobić na PC.
Pecetowiec: Right Click

Co do procków i IBM, to oczywiście, że IBM potrafi zrobić szybsze procki. Oczywiście, że potrafi zrobić ich więcej, ale ma to w dupie skoro Apple to sprzęt niszowy i wrzód dla takiego IBM na DUPIE! Ile tych Maków się sprzeda? Milion? 2 miliony? SUX. IBM woli robić Cell dla Sony, bo wie, że takich PS3 sprzeda się 10 milionów!

I nie rozśmieszajcie mnie tu, że G5 są szybsze od Inteli / AMD, no chyba, że od P2. Wpiszcie sobie w Google "porównanie g5 intel".

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Koniec świata.....

te nowe jabłka są fane, kumple sobie pokupowali te najlepsze, wczesniej mieli powerbooki i do wiekszosci rzeczy byly zajebiste, do tego ekran to poziom jakosci sam w sobie gigantyczny, przy bardzo duzych projektach graficznych przecietne powerbooki sie niestety troche mulily i zwalalo sie wtedy te rzeczy na pecety, ktore majac porownywalna konfiguracje (pamiec, dysk) dawaly sobie rade nieco lepiej, ale tak jak mowie, do prostych mniejszych rzeczy to nadaja sie rewelacyjnie, do tego system jest dosc przyjemny, wodotryskowy, pierwsze podejscie wywolalo u mnie opad szczeki itp. oczywiscie kazdy normalny bardzo szybko wylacza wszystkie te rzeczy, aczkolwiek przy prezentacji projektow u klienta wlaczalo sie to z powrotem, bo wrazenie naprawde niezle

25

Odp: Koniec świata.....

lewiS: tym sie beda roznily te plyty ze na applowej uruchomisz MAC OS X, a na delyowej - niet.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep