Temat: Ram extension by Pasiu...

Miałem chwilę wolnego czasu i praktycznie już skończyłem projekt... jak dobrze pójdzie pcb będzie dostępne w ciągu miesiąca (czekam na dopływ gotówki...)

http://83.16.164.130/~pigula/allegro/simm_ext.jpg

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Ram extension by Pasiu...

moje uwagi :

- gniazda simm za raczej podwojne
- sygnaly do PIA sa nie po kolei  - nie bedzie mozna zastosowac prostej fajnej tasiemki
- czemu takie duze... mozna przeciez przy druku dwustronnym gala i 175 i 157 w jednym rzadku ustawic..
- gdzie  by to mialo byc w atarce bo ksztaltem nie potrafie sobie tego dopasowac..

poza tym respect za checi


ps. koncze w sobote SDX
ps. od kiedy na freddym na nozkach 32-26 sa a0-a7 ?

Ostatnio edytowany przez alp (2006-03-31 08:35:23)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Ram extension by Pasiu...

Spoko dorzuce drugi rządek na pcb aby można było wlutować gniazdo podwójne... (tu jest pojedyńczę, gdyż o takowe pod protelem prosiłem Pasia).

- zerknę na rozpiskę pia i poprawię kolejność pinów
- wygląd pcb jest w powiększeniu w rzeczywistości pcb jest mniejsza - jak dopieszczę ją do końca i wydrukuję w skali 1:1 to ewentualnie skoryguję jeszcze delikatnie wielkość pcb pod kątem płyty głównej Atari (chociaż i tak zawsze znajdzie się jakiś model w którym elementy są inaczej rozmieszczone...)
- oznaczenia A0-A7 znajdują się na schemacie dlatego takie samo oznaczenie zostało naniesione na pcb, zebym nie musiał potem wysyłać setki emaili z wyjaśnieniami...).

Druga płytka tym razem TTP

http://83.16.164.130/~pigula/allegro/ttp_pcb.jpg

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Ram extension by Pasiu...

jak dla mnie to na schemacie sa sygnaly sa0-sa7, a nie a0-a7 i sa np. na odpowiednich nozkach freda ;-)

a co ttp - widze tu tylko wiecej roboty - pzreciez nalutowani eproma na os jest latwiejsze niz ciagniecie 20 kabli.....

Ostatnio edytowany przez alp (2006-03-31 09:55:48)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: Ram extension by Pasiu...

Piguła: jaki przewidujesz koszt z montażem? Pisałbym się na jedną... Aha, jeszcze jedno: możliwe jest zastosowanie podwójnego rozszeżenia: 320Kb i 1Mb, przełączanego? I jakby to podrożyło koszty?

Sikor umarł...

6

Odp: Ram extension by Pasiu...

alp napisał/a:

jak dla mnie to na schemacie sa sygnaly sa0-sa7, a nie a0-a7 i sa np. na odpowiednich nozkach freda ;-)

Sprawdze (cóż człowiek się starzeje, wzrok juź nie ten).

alp napisał/a:

a co ttp - widze tu tylko wiecej roboty - pzreciez nalutowani eproma na os jest latwiejsze niz ciagniecie 20 kabli.....

Ale montaż na niej można wykonać tak, że płytka będzie nasadzana w podstawkę nalutowaną na oryginalnego os'a (lub lepiej na eprom 27512 z 4 os'ami).

Sikor napisał/a:

Piguła: jaki przewidujesz koszt z montażem? Pisałbym się na jedną... Aha, jeszcze jedno: możliwe jest zastosowanie podwójnego rozszeżenia: 320Kb i 1Mb, przełączanego? I jakby to podrożyło koszty?

Kosztów jeszcze nie znam, jak już będę miał pcb w dłoni, oraz przynajmniej jeden egzemplarz zmontowany to dam znać...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-03-31 11:09:21)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: Ram extension by Pasiu...

Pigula - jak chcesz podstawke o pzrelotke na eproma to musisz pzrewidzec po 2 rzedy nozek, czy z nie ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Ram extension by Pasiu...

mozna to zrobić bez konieczności 2 rzędów nóżek i będzie równie estetyczne... kwestia chęci ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Ram extension by Pasiu...

fajne, piszę się na sztukę.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: Ram extension by Pasiu...

Sikor - a nie lepiej przełącznik na 3 tryby:

* 1088kB
* 576kB (zgodne z Atari 130XE)
* 64kB - no ext ram.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Ram extension by Pasiu...

Pin: to nie jest zły pomysł... Piguła, da się? Nadal się piszę na rozszeżenie...

Sikor umarł...

12

Odp: Ram extension by Pasiu...

przeciez pasiowe simmexp zaklada wlasnie prace 3 trybach.nie trzba zadncyh specjalnych zabiegow. Na plytce widac odp. sciezki. mozna z trybu 576 kb zrezygnowac, pomijajc pare podlaczen. BTW: nie spotkalem jeszce niczego co by nie poszlo na atarce z 1mb na stale.

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-05 11:40:34)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

13

Odp: Ram extension by Pasiu...

Jesli dalej aktualne, to pisze sie na plytki do SDX i RAM.

14

Odp: Ram extension by Pasiu...

Alp - wlaśnie tak mi to Pasiu zrobił :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Ram extension by Pasiu...

jeszcze sie robia..... może w weekend uda mi się je dopieścić...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: Ram extension by Pasiu...

i co jest ready ???

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

17

Odp: Ram extension by Pasiu...

Właśnie, jak prace postępują?

Pozdrawiam,
Andy

Odp: Ram extension by Pasiu...

Pigula moze cos pierniesz " za przeproszeniem " ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

19

Odp: Ram extension by Pasiu...

Czekam na wypłate...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: Ram extension by Pasiu...

acha czyli bedzie lada dzien , fajnie

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

21

Odp: Ram extension by Pasiu...

a termin wykonania pcb 14dni

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

22

Odp: Ram extension by Pasiu...

mamy rok 2007, i jak udało sie :) ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

23

Odp: Ram extension by Pasiu...

tebe napisał/a:

mamy rok 2007, i jak udało sie :) ?

TEBE stos płytek leży u mnie na półce - nie mam czasu ich sprawdzić......
aktualnie ważniejszy jest Videoboard.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

24

Odp: Ram extension by Pasiu...

znany jest już koszt Videoboarda ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

25

Odp: Ram extension by Pasiu...

rozszerzenie RAM (576KB kompatybilne ze 130XE) można zrobić na videoboard, wystarczy jeden kabelek do linii EXTSEL MMU i voila.
Mam zamiar tak zrobić ... acha, SDX też chyba będzie można (jednocześnie) tam wrzucić.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-03-21 08:03:28)

pomidor