26

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Z tym enginem to miało być tak że albo oryginalny engine zostanie dostosowany do nowych założeń - czytaj tracker bądź napisanie od nowa enginu i trackera do niego po wcześniejszym ustaleniu założeń. Druga opcja jest bardziej realna choć wymaga ustalenia - kto , co i czego potrzebuje

27

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Yerzmyey: zgłaszaj się po sprzęt!

A odnośnie trackera do softsyntha - słucham propozycji od muzyków: kto i czego potrzebuje?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

28

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Porozmawiajcie moze najpierw z kims, kto pisal kiedys muzyke pod SoftSynthem (polecam Kube Husaka), a uslyszycie ze przerobienie go i zrobienie trackera (pozostawiajac wylacznie oryginalne procedury generowania dzwieku - a o to chyba wszystkim chodzi) spowosuje ze straci on polowe swoich mozliwosci. Wynikaja one z zalazonej przez autoroe pelnej elastycznosci w operowania "patternami", "loopami" itp. Celowo daje cudzyslow byscie nie mylili tych nazw z trackerowymi. To inna bajka i duuuzo wieksze mozliwosci... I jedyna wada (najwieksza dla tych ktorzy nie czuja muzyki widzac jej zapis - czyli nie sa profesjonalnymi muzykami) to to, ze nie slychac dzwiekow w trakcie pisania i to ze trzeba najpierw miec w glowie melodie, przeniesc ja na zapis, a potem odsluchac.

Mozliwosciami (i nie chodzi mi tylko o brzmienie) SoftSynth bije niestety na glowe wszystkie znane mi trackery - moze warto sprobowac cos napisac (a najpierw dowiedziec sie jak z instrukcji jakiejs - ja tak kiedys zrobilem), a potem krytykowac :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

29

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Nie słyszałem wcześniej o programie i jestem głęboko poruszony tym, że jest coś takiego na A8 :)

Jeśli ktoś wie więcej na temat programu i MASICA (okoliczności powstania, itp) niż można znaleźć w Atariki (Pecus?), to prosiłbym o podzielenie się informacjami (e-mail czy forum), zanim sam się do nich dogrzebię. Umieszczę info na PLUMie (nieoficjalna lista mniej lub bardziej wiekowych języków programowania zorientowanych na komponowanie). Niech ludzie się dowiedzą, że jest i taka perełka :)

30

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Nikt niczego nie krytykuje. Ale może warto zrobić program wygodniejszy, choćby nawet  o mniejszych możliwościach, żeby nie było sytuacji takiej jak z grafiką w GED. Dyskusja o tym, kto jest profesjonalnym muzykiem, a kto nie, nie jest raczej związana z tematem, ale wydaje mi się się, że nawet profesjonalny muzyk (a szczególnie on!) nie będzie zachwycony faktem, iż musi swoje pomysły wpisywać w BASICu.
Inna sprawa, że do wszystkiego można zrobić dobry interfejs (wracając do przykładu z grafiką - vide G2F). Więc może pozwólmy się wypowiedzieć muzykom, zamiast krytykować pomysł na starcie? ;)

Ostatnio edytowany przez epi (2006-04-09 12:49:22)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

epi napisał/a:

Yerzmyey: zgłaszaj się po sprzęt!

Chciałem właśnie na jakieś chlanie namówić Pinokia w sobotę i przy okazji by się to załatwiło, ale onże nie dał znaku życia. :-\ Trzeba to będzie przesunąć.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

epi napisał/a:

Nikt niczego nie krytykuje. Ale może warto zrobić program wygodniejszy, choćby o mniejszych możliwościach, żeby nie było sytuacji takiej jak z grafiką w GED. Inna sprawa, że do wszystkiego można zrobić dobry interfejs, może lepiej najpierw odrobinę pomyśleć i pokonsultować, a potem krytykować. ;)

No więc właśnie kwestia jest taka, żeby zrobić na tyle "ludzki" interface, żeby program nie leżał 'odłogiem', a żebyktoś się zań zabrał, bo brzmi to fajnie - już nawet dla samej różnicy z brzmieniem standardowym warto to zrobić - żeby pojawiło się jakieś zróżnicowanie brzmienia na compo lub muzyki startowej do gier (podczas gry byłaby muzyka normalna) lub dla muzyki do dem, do outro, gdzie dużo nie musi się dziać, a normalna muzyka byłaby wówczas do głównej części dema - zróżnicowanie jest zawsze miłe dlaucha. Jak sądzę.

Z resztą, co do różnej długości patternów, to chyba i tak można te elemenety zachować, jednocześnie poprawiając wygodę obsługi - tak mi się wydaje.

Co do kawałków z tego programu, to słyszałem tylko jeden na SAPie i było tobardzo fajne. Ale jeśli ktoś wie, gdzie znajduje się na sieci więcej utworów softsynthowych w formacie SAP, to proszę o info.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

33

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Na swoich dyskietkach znalazłem to:
http://izi-creth.w.interia.pl/zenon/for … tsynth.zip

34

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

Ale jeśli ktoś wie, gdzie znajduje się na sieci więcej utworów softsynthowych w formacie SAP, to proszę o info.

W archiwum ASMA, w podkatalogu Jakuba Husaka jest kilka, z czego polecam przede wszystkim boskie "Wodospadem Czasu" (ciekawe czy sie doczekam puszczenia tego w RADIU UXA???).

35

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

japierdole - że tak powiem. Oto jeden z kawałków z Softsynth - zgrany (niestety z emualtora) - do postaci mp3.

http://prostata.ath.cx/~pinokio/softsyn … ari_XL.mp3

Ostatnio edytowany przez Pin (2006-04-09 18:08:47)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

No nie, słuchamy własnie z Pinokiem tego kawałka z SoftSyntha "Wodospadem Czasu" i stwierdzam, że mozliwości tego edytora są po prostu skandalicznie dobre. Naprawdę Epi powinien się tym zająć. Niesamowite.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

37

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Pin napisał/a:

.... teoretycznie ktoś pod GED'em zrobił grafe (ale raczej nie do dema Zelaxu) :) -

Tita.

38

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

w jednym z numerow Moje Atari (dodatek Bajtka) byla instrukcja do SoftSyntha

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

39

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

w jednym? mi sie zdawalo ze jakis kurs (chyba kilku czesciowy) byl, ale moge sie mylic...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

40

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Część 1: Moje Atari grudzień 1990 (nr2)
Część 2 :Moje Atari styczeń/luty 1991 (nr3)
The End kursu

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

...tak czytam i czytam.. i uważam, że tracker zepsuje możliwości a na pewno wprowadzi spore ograniczenia. I bardzo chciałbym sie mylić...

42

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Mylisz się :)

* Zalezy kto go napisze
* zalezy czy go napisze
* ograniczenie obowiązku przeczytania manuala ?? ;)

a tak na serio - to faktem jest, ze to sam SOFTSYNTH w sobie ogranicza jak do tej pory swoje mozliwosci - ze tak powiem. Dlaczego ?? - Zielony;- pamietasz przecie jak sie to obsluguje ;) - ... i dlatego nie podejzewam, coby ktokolwiek z aktywnych scenerow mial cos pod tym napisac.

chyba, ze X-raz :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

43

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

zielony/waxsoft/bc napisał/a:

...tak czytam i czytam.. i uważam, że tracker zepsuje możliwości a na pewno wprowadzi spore ograniczenia. I bardzo chciałbym sie mylić...

Przecież obecnie właściwie też jest to tracker. Chodzi tylko o fajerwerki w UI. :]

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Pin, epi: tak więc mam nadzieję, że się mylę! :D Pamiętam przecież jak się "to" obsługuje... ;)

45

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Jesli nazwiemy SoftSyntha trackerem, to rownie dobrze mozemy tak nazwac kazdy inny program muzyczny.
Pokaz mi tracker w ktorym pattern moze miec DOWOLNA dlugosc, obejmowac DOWOLNA ilosc dostepnych kanalow i do tego patterny na roznych kanalach moga sie dowolnie "zazebiac" (startowac i konczyc sie niezaleznie).
Dodatkowo mozna budowac zaleznosci miedzy kanalami, a takze zrobic pattern nie przypisujac go do kanalo(w). Filtry moga dotyczyc kanalu lub patternu niezaleznie... to chyba wszystko, co pamietam :)

W kazdym razie nawet najlepsze znane mi trackery wiekszosci z tego nie umozliwiaja, bo ogranicza je koncepcja trackera.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

46

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

akurat "zazębianie" się patternów w jednej pozycji songu na zasadzie, że każdy może mieć dowolną długość - paranoja;- a nawet, jeśli by z jakiejś nieznanej przyczyny zaistniała taka koniecznośc, to i tak można to obejść na 12 tysięcy sposobów.

o co chodzi z tym: "zrobić pattern nie przypisując go do kanałów" ?? - chyba w większości jest to możliwe ?? - chyba, że mowa o programach typu Sound Tracker, czy (nie synth) ProTracker do modów - tam faktycznie jest to conieco na sztywno.

.. ogólnie w/w zależności można w ten,m czy inny sposób uzyskać pod TMC - wydaje mi się, że tracker o możliwościach edycyjnych tety/czy neo w zupełności by wystarczył. Przynajminej ktoś pod tym będzie pisał :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Fakt, faktem, ale jeśli chcecie napisać tracker by komponować w SoftSynth'cie to będzie to ekstremalnie utrudnione. Natomiast po niewnielkiej modyfikacji kodu NEO można uzyskać efekt w takiej postaci, że program ten będzie grał dźwiękami syntetycznymi o głośności założonej obwiedni dla danego syntha. Czy nie jest to prostsze?
Sposób zapisu muzyki w SoftSynth wynikał pewnie z tego, że nikt wcześniej nie napisał trakera, a wszystkie znane sposoby zapisu muzyki na komputerze polegały na zapisie na pięciolinii. A że do budowy programu użyto m.in. Basic'a, w którym jak wiadomo trudno jest sprawnie i szybko przedstawić grafikę z nutkami, zwłaszcza taką którą należy (znowu) sprawnie i szybko edytować (przez kompozytora - muzyka) użyto sposobu Basicowego.
Ja napiszę to raz jeszcze. Jeśli chcecie uzyskać dźwięki SoftSynth'a wcale niekoniecznie trzeba pisać nowy tracker - zwłaszcza, że jest kilka niezłych pod ręka które po niewielkich modyfikacjach będą grały bardzo podobnie (żeby nie napisać identycznie).

48

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

... i właśnie ze wcześniejszych rozmów z Epim wynikało, że chodzi o tracker napisany na engine NEO-Trackera, a generujący hałas na zasadzie SOFTSYNTH - czyli coś, co jeśli chodzi o format zapisu będize centralnie z nim niezgodne, w efekcje finalnym conajmniej o podobnych możliwościach. Niech Epij mature najpierw rozkmini - chyba "że za rok" :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

49

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

jesli chodzi jedynie o brzmienie - to dokladnie to o czym pisze pinek latwo da sie zrealizowac w trakerze, jesli jednak chodzi o ogolne mozliwosci softsyntha - zaden tracker tego nie odda...

no ale watek ten byl o brzmieniach, a pozostale fjuczersy zostaly wspomniane w daleszej czesci niemal juz offtopicznie ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

50

Odp: SOFTSYNTH - może ktoś napisze dwa zdania?

Przecież jak pamiętacie mój engine był już na tyle zrobiony że odgrywał mody z FC z Amigi - 4 kanały , próbki 8 bit - tablica głośności 8->4 bit w 16 krokach, przełączanie tablic z falą dźwięku - ogólnie tylko napisać tracker bądź dodać jeszcze jakieś ficzery - grało to znośnie , acha fala miała okres od 1 - 256 bajtów , długość 2n. Mogę to podesłać Epiemu żeby wrzucił to do NEO.