Temat: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Za nic nie mogę sobie z czymś poradzić, dlatego zwracam się do Was o pomoc...

Chodzi mi o konwersję plików *.RTF do zwykłego *.TXT z zachowaniem formatowania tekstu.
Słyszałem że jest jakiś program, ale nie znalazłem... Potrzebuję tego do mag'a na Falcon'a,
sprawa jest dosyć pilna... Ostatecznie będę bawił się "justując" wszystko ręcznie, ale raczej
średnio mi się to uśmiecha z uwagi na ilość artków...

pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

W takim Wordzie masz kilka eksportow do ASCII, z formatowaniem i bez. Poeksperymentuj.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Adam, masz na myśli Word Office'a czy Word Plus'a bo się pogubiłem...

Pod Word'em na klamota nie udało mi się tego zrobić. Owszem, zapisuje jako zwykły tekst, ale formatowanie bierze w d**ę. Na samą myśl, że czeka mnie teraz ręczne 'justowanie' chce mi się wyć ;) Ale może ktoś spotkał się z podobnym problemem i mi pomoże? Stawiam browarka na najbliższej bibie.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

4

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Papyrus na Flaszkę, Microsyf Word na grzyba - ale z formatowaniem to może być kicha w sumie...

Sikor umarł...

5

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Ale mi chodzi WŁAŚNIE o zachowanie formatowania... bo z ich przegladaniem nie ma problemu.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

6

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

a jak w ASCII TXT robi sie formatowanie?

chodzi ci o "spacje i konce linii" ?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

7

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

jak nagrywam pod Wordem plik w *.RTF jako ASCII TXT to tekst się wyświetla, ale jest rozjechany na 4 d*py świata... czeka mnie chyba trochę roboty. tak, chodzi mi o spacje i końce linii (80 znaków w linii tak a'propos).

Może inkaust lub QED?

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2006-04-07 11:47:29)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Jezeli chodzi ci o justowanie spacjami (2-3 pod rzad np.), to nie bardzo wiem na jakiej podstwie mialoby sie to stworzyc. Przeciez w rtfie nie masz kilku spacji obok, tylko tekst i pewnie jakies znaczniki, ze akapit justowany...

Jedyne co moge zaproponowac, to jest w wordzie cos takiego jak zapis jako txt ze znakami konca linii. Masz podzielony tekst na linie. Nawet i bez tego, skonczy sie pewnie na napisaniu krotkiego programiku w basicu.

9

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

grey: jak chcesz to podeslij tego RTFa, to sprobuje na moim magicznymMacu.

A tak poza tym to skoro w RTFie masz wszystko wyjustowane z akapitami nawet albo jesli nawet z jakmis fajerwerkami to zamiana na TXT powinna byc trywialnie prosta, jedyne co to  na tak skonwertowanym tekscie robisz "dzielenie" (wstawienie konca linii)  ktoryms z edytorow na Atari !? :D tak moze QED, LUNA, EVEREST... czy jakis TEMPUS, albo jakis konwerter (zebym to pamietal jakas nazwe) ale bylo tego troche. Podejrzewam ze PAPYRUS sobie tez poradzi.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

10

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

ok dzięki wszystkim :)

moonie też polecił mi QED'a, zaraz ściągam i podłubię..

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

11

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Ja bym zrobił "kopiuj" w dowolnym edytorze obsługującym RTF i "wklej" w dowolnym edytorze tekstu nie obsługującym RTF.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

12

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Ja tak robiłem, kolego Foxie :) Zanim tutaj puściłem posta to stanąłem prawie na ch*ju aby coś wykombinować (z wczytywaniem RTF'a, zapisywaniem jako HTML (!) i kopiowaniem do notatnika.. to samo). Ale dziękuję za wszelkie rady :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

13

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

skrypcik wstawiajacy spacje pomiedzy wyrazami az szerokosc linii osiagnie 80 kolumn jest... khem.. banalny? (moze mały kontest?: kto napisze najkrotszego i najfajniejszego? ;) )

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2006-04-07 16:52:45)

14

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

a w czym piszemy? bo jak w perlu to fox juz wygral :)

15

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Grey juz wie. Niesmiertelny, niezastapiony INKAUST daje rade! Swoja droga zaje&^ edytor!!! Nawet jak na obecne czasy.

16

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Huurrrraaaaa no to mamy już przynajmniej jedną rzecz do jakiej nadaje sie Falcon...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

17

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

mikey napisał/a:

a w czym piszemy?

może w Brainfucku?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

18

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

To moze by w formie relacji przejscia jednotasmowej maszyny Turinga. Bedzie ciekawiej.

19

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Fox napisał/a:
mikey napisał/a:

a w czym piszemy?

może w Brainfucku?

A może w whitespaces?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

20

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

a moze w vim'ie? jako makro kozystajace z wartosci zmiennej tw? ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Fox napisał/a:
mikey napisał/a:

a w czym piszemy?

może w Brainfucku?

OT: a nie wiem Foxiu czy wiesz, ale Stalker ostatnio w jakimś kompo BF startuje :)

A co do tematu, to ja takie rzeczy robię z latexa tak, że najpierw tex2html, a potem html2txt i działa piknie.

: 404. Stopka not found

22

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

Pigula: tak naprawdę Falcon to się tylko nadaje do oglądania starych demek i słuchania MP2/3 a do INKAUST-a styknie nawet Atari eSTe (je je je) :P

23

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

najprostrze rozwiazania okazuja sie najlepszymi... niemal dokladnie to co zaproponowal eru zalatwia sprawe - dowolnym programem tego .rtf-a zapisz jako .html, po czym przy pomocy
  links -dump
generujesz sobie ladnie sformatowanego teksciaka...

co wiecej - jesli beda jakies tabelki - w ladnych ascii zostana wyswietlone ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

24

Odp: arf... Hilfe! RTF - TXT?

laoo/ng napisał/a:

To moze by w formie relacji przejscia jednotasmowej maszyny Turinga. Bedzie ciekawiej.

To by było zbyt proste. Obstaję przy BF, ewentualnie web service w l33t.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE