Odp: Nibbly - nowa gra

TeBe-mu i Vidolowi naleza sie brawa, a nie durne komentarze. Autor watku prosi o pomoc w testowaniu NAPISANEJ gry, a w oddzewie dostaje kopa, ze mogl napisac cos innego, ze gry logiczne sa sux, ze... itd. Przeciez nie prosil o opinie o grze, tylko konretna pomoc. Dlatego do wszystkich malkontentów: **** you. Tym bardziej, ze TeBe i Vidol znani sa ze swojego podejscia, ze nie wypuszczaja zadnej "kaszany" i gra bedzie na poziomie.

TeBe i Vidol - u mnie macie po piwie.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

27

Odp: Nibbly - nowa gra

Kaz, pojaw sie na quascie :)

28

Odp: Nibbly - nowa gra

tebe napisał/a:

Pisanie na forach o Atari nie ożywi go , ożywią go programy które napiszecie, a czytajac większość w/w wypowiedzi wychodzi na to że zamiast napisać coś łatwiej jest mleć ozorem, czy coś sensownego z tego wyniknie ?

Zupełnie się z tobą zgadzam TeBe, zapodeślij gierę, chętnie rzucę okiem.

All I hear is the sound of me falling on the ground

29

Odp: Nibbly - nowa gra

Ej ciecie. Odczepić się od bebego, akurat On robi tu najwięcej z Was.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

30

Odp: Nibbly - nowa gra

poproszę też o gierce na krzynkę i-mejl.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

31

Odp: Nibbly - nowa gra

Sikor sporo leveli przetestował, w sumie 40 zostało sprawdzonych, zostalo do sprawdzenia niecałe 60 z zakresu <41..99>

Jak tak dalej pójdzie to gra zostanie przetestowana i będzie mogła trafić do "tłoczni" :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

32

Odp: Nibbly - nowa gra

uzupelnij wypowiedz:

pieprzeni [A]! rece precz od [b]! to jedyny prawdziwy [C] ktory zrobil wiecej dla [D] niz ktorykolwiek z was!

[A] - komunisci / malkontenci
[b] - ojca dyrektora / tebego
[C] - patriota / atarowiec
[D] - polski / atari

myslalem, ze to nie onet i ze przynajmniej wsrod znajomych mozna miec odmienne zdanie i nie zostanie sie zmieszanym...

zauwazcie, ze zadna wypowiedz tzw. 'malkontentow' nie byla obrazliwa. stwierdzenie, ze nowych gier logicznych jest mnostwo a wszelkich innych nie, jest jak najbardziej prawdziwe i jezeli jest szansa, ze nastepny projekt nie bedzie klonem/portem to warto taki temat poruszyc.

w odpowiedzi zapachnialo fanatyzmem i urazona duma - nieslusznie.

przepraszam tebego, ze nie lubie odswiezanych wieloletnich pomyslow chocby nie wiem jak profesjonalnie byly wykonane. i zeby bylo jasne, krytyce nie podlega wykonanie ("chodzi ... o To jakiej jakości jest port tej gry, o To że Wy malkontenci nie zrobilibyście takiej gry w takim stylu i za 100 lat") tylko wybor tematu do realizacji. czasami krytyka mobilizuje autora do stworzenia w przyszlosci czegos niepowtarzalnego i chcialbym, zeby tak to rozumiec.

luzna mysl: az strach pomyslec ze po epoce gier logicznych na g2f nastapi era VBXE i bedziemy musieli przerabiać te wszystkie rzeczy jeszcze raz ;)

kaziu: rozwin mysl "**** you" bo nie rozumiem.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

33

Odp: Nibbly - nowa gra

Możesz mieć odmienne zdanie, podobnie jak i inni malkontenci, ale trudno pogodzić się ze zdaniem kogoś kto nic nie robi, tylko miele ozorem, AXE wybacz ale kojarzysz mi sie tylko jako "kolekcjoner" postów na tym forum no i może jeszcze z Golden AXE :). Jeśli nie podobają Ci sie gry logiczne masz szansze to zmienić.

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

34

Odp: Nibbly - nowa gra

TEBE podeslij mi gierkę na maila

35

Odp: Nibbly - nowa gra

w podobnym tonie wypowiadaly sie rowniez inne osoby i to zdecydowanie bardziej produktywne niz ja, a jakos nie slyszalem merytorycznej odpowiedzi. skoro moja opinia nie jest godna uwagi to mysle, ze przynajmniej odniesiesz sie do pozostalych.

z drugiej strony powiedz mi dla kogo tworzysz gry na atari? dla koderow, ktorzy mogliby na zasadzie "napisz se" samodzielnie stworzyc takie gierki jakich zapragna, czy dla zwyklych userow? i kolejna rzecz - czy uwazasz, ze nie grajacy koder lepiej oceni gre od gracza nie potrafiacego kodowac? moze i nie zasluzylem sie dla atari pisaniem programow ale wierz mi, ze przez 19 lat jego uzywania zeby zjadlem na grach.

totalnie luzna mysl: "z punktu, majac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki nie było... tylko aplauz i zaakceptowanie." - w sam raz zamiast "wiosna lato jesien zima" albo jako kolejna zasada regulaminu ;)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

36

Odp: Nibbly - nowa gra

Napewno trzeba pochwalić TeBe i Vidola za zapał i produktywność, ale czy jeżeli piszę, że przejadły mi się gry logiczne to jest jakiś grzech ? No chyba mam prawo mieć swoją opinię i wygłaszać ją tutaj... rozumiem, że dzisiaj każda nowa produkcja na atari to rarytas i tu chylę czoła za wkład pracy. Ale czy to oznacza, że mam pisać, że uwielbiam gry logiczne i odczuwam ich niedosyt ?

37

Odp: Nibbly - nowa gra

cos czuje ze nastepnym razem vidolini da gierke do testowania bartkowi albo irkowi, a szanowne grono bedzie ja moglo zobaczyc w kolejnym numerze abbuca...

przechodze na tumiwisizm

38

Odp: Nibbly - nowa gra

jak czytam to forum to sie zastanawiam dlaczego ciagle mi sie chce cos robic na dzatari....

39

Odp: Nibbly - nowa gra

tak jakby opinia laika miała sie liczyć

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

40

Odp: Nibbly - nowa gra

vidol: przesadzasz, w koncu wiecej bylo entuzjazmu niz krytyki.
nie chodzi o to, ze nie doceniam twojego i tebe wkladu w atari, wrecz przeciwnie, doceniam i szanuje go jeszce bardziej. szkoda tylko, ze taki potencjal jaki posiadacie idzie w kierunku ogranych i wykonanych juz wczesniej pomyslow.
sam chetnie pogralbym w cos, co nie znudzi mi sie po 15 minutach, bo przeciez logicznopodobnych produkcji z przesuwaniem klockow/kamieni mamy tyle, ze kazdemu moze sie przejesc. nawet doskonale zrealizowana gra z lepsza grafika, muzyka, ale oparta na starym pomysle nie bedzie miala takiej samej grywalnosci jak pierwowzor.
z reszta daawno temu ktos w odniesieniu do dem napisal "dosc juz shadebobow, kefren barow i wektorkow w jednej ramce" i jak wiadomo mial racje.
nie traktujcie kazdego krytycznego zdania jako zniechecenia, ale jako inspiracje i motywacje do dalszej pracy.

a wlasciwie, to tylko moje zdanie. decyzja i tak nalezy do autorow, wiec skoro powiedzialem co mysle, wsadzam morde w kubel.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

41

Odp: Nibbly - nowa gra

jak dla mnie, to po parunastu minutach testowania stwierdzam, że gra wciąga...

...więcej shadebobów i kefren barów ...

Ostatnio edytowany przez tatqoo (2006-04-18 22:09:48)

All I hear is the sound of me falling on the ground

42

Odp: Nibbly - nowa gra

nie , no jak słuchm takich wypowiedzi to faktycznie nie chce mi się już nic kodować - rozumiem że wszyscy wymagaja czegoś konkretnego ale jeśli ktoś znjadzie czas , chęci oraz to wszystko sfinalizuje to chyba nie ma w tym nic złego. Nie chcecie w to grać to nikt was nie zmusza - ale sama krytyka na pewno nie spowoduje że nagle wszyscy zaczną pisać zajebiste gierki ... bądź dema.

43

Odp: Nibbly - nowa gra

coś czuję, że jak się lamersi spod pieluch wygrzebią, to jakies video na ten temat powstanie /.../

All I hear is the sound of me falling on the ground

44

Odp: Nibbly - nowa gra

tatqoo napisał/a:

stwierdzam, że gra wciąga...
...więcej shadebobów i kefren barów ...

wychodzi, ze znowu jestem w mniejszosci :( ale w koncu mamy demokracje. kazdy moze powiedziec, co mu lezy na sercu i kazdy moze to zignorowac :)

swiety: chyba niechcacy stalem sie najbardziej opiniotworcza osoba na forum. mea culpa. :D

tatqoo napisał/a:

jakies video na ten temat powstanie

nie wywoluj geparda z lasu!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

45

Odp: Nibbly - nowa gra

Levele 1-55 są "po przejściu". Reszta: in test ;)

Sikor umarł...

46

Odp: Nibbly - nowa gra

Sikor ty naprawdę chyba masz baaaardzoooo duzo czasu :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

47

Odp: Nibbly - nowa gra

Piguła: tak, w sumie testowałem - jak do tej pory - około 3 godzinki, w tym jakieś 20-25 minut ostatnie 10 leveli, jakie przeszedłem. Na razie na emulcu (sejwy dla TeBego), potem przyjdzie czas na real Atari... ;)

Sikor umarł...

48

Odp: Nibbly - nowa gra

a moze jakas publiczna beta ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

49

Odp: Nibbly - nowa gra

Mały upgreat infa: levele 1-65 sprawdzone ;) Zaraz testuję 65-75 ;)
------------
Hmm, teraz to już są sprawdzone poziomy do 75-go włącznie... TeBe, szykuj wersję finalną - pozostało 25 do sprawdzenia ;) In test...
------------
Hmm, do 85 ;) Pozostało tylko 15-scie ;)
------------
Wczoraj skończyłem na 93-cim (92 sprawdzone) i musiałem przerwać. Pozostało 7 do sprawdzenia ;)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2006-04-20 08:23:38)

Sikor umarł...

50

Odp: Nibbly - nowa gra

Sikor dalej niz do 97 nie dojdziesz no chyba ze Tebe podeslal Ci poprawiona wersje. Ogolnie gratuluje zapalu i wytrwalosci.