Temat: Exabyte Exb-8500

Przypadkiem w moje ręce wpadł taki streamer. Wygląda na sprawny. Pytanie pierwsze - bawił się ktoś tym urządzeniem kiedykolwiek ? Pytanie drugie - wyczytałem w sieci że wsadza się do niego kasety z taśmą 8mm. mnie się to kojarzy z kamvidami. Czy taka tasiemka by pasowała ???

Odp: Exabyte Exb-8500

Mnie się to kojarzy z taśmą Video. Kiedyś chyba o tym czytałem ,miałoby to arhiwizować soft z atarynki ale moge się mylić???

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: Exabyte Exb-8500

Raczej z atarynką tego na razie nie będę kojarzył, prędzej podłączę do Ultry albo SS. Po prostu jest i chciałbym sprawdzić czy działa.....

4

Odp: Exabyte Exb-8500

Taka tasma nie pasuje do streamerow. Moze zyglada jest podobny, ale niestety nie da rady.
Jak w systemie ci go widzi to popytaj jakis znajomych adminow, czy gdzies nie maja takiej tasiemki na skladzie.
O ile pamietam to max pojemnosci z kompresja dla takiej tasmy bylo 40 GB, no ale moge sie mylic

5

Odp: Exabyte Exb-8500

a ile przy tym było "strat"...

6

Odp: Exabyte Exb-8500

Właśnie się dowiedziałem że taśmy Hi8 na pewno nie działają (napęd od razu taką "wypluje"). Znalazłem też instrukcję obsługi do tego streamera. Pojemność 5GB na tasmie a 10GB z kompresją ( streamer z 1993 roku :) ). W instrukcji napisali że taśmy video mozna stosować ale nie są zalecane - na tych taśmach można zapomnieć o kompresji a i przy normalnym zapisie dane mogą znikać (tak pisze producent który zaleca tylko i wyłącznie najlepszej jakości taśmy własnej produkcji :) ).

7

Odp: Exabyte Exb-8500

chyba soniarz mocno lansowal swego czasu DAT 8mm w kamerkach, ale czy to czasem nie chodzilo o hi8... kto wie.
ktos tym jeszcze handluje

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

8

Odp: Exabyte Exb-8500

No taniocha... tylko 6 dolców za sztukę :).