26

Odp: Kompilacja kernela MiNT-a

Ciekawe ile by było roboty ze zrobioeniem z minta prawdziwego kernela. Teraz Mint podpiera się hdriverem, vdi, i miller wie czym jeszcze. Domyślam się, że to nie służy stabilności.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

27

Odp: Kompilacja kernela MiNT-a

Dokładnie zewnętrzny jest hddriver, VDI i część XBIOS-u. Chyba nie wpływa to ujemnie na stabilność.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-05-13 10:58:39)

KMK
? HEX$(6670358)

28

Odp: Kompilacja kernela MiNT-a

Ale tak czy inaczej zaburza moją software-ową estetyke :) Ciekawe ile by czasu zajęło napisanie blockdevice-a.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: Kompilacja kernela MiNT-a

obsluge od strony harwaru IDE to w sumie mam... to nie jest specjalnie trudne, brakuje tylko obslugi SCSI i blockdevice api bo go wogole nie ma :(

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

30

Odp: Kompilacja kernela MiNT-a

ja sobie marze, żeby wziąść kernel bsd, obciąć srogo i na tym stawiać api tosa, aes i vdi.
tylko ja nie jestem całe apple :/

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

31

Odp: Kompilacja kernela MiNT-a

sqward: już był taki pomysł, osis się to nazywało. Poległo śmiercią naturalną.

Co do block device, Frankowi Naumannowi implementacja tego wg jego pomysłu zajmuje już piąty czy szósty rok.

KMK
? HEX$(6670358)

32

Odp: Kompilacja kernela MiNT-a

drac030 napisał/a:

Mój wypieszczony setup diabli wzięli, kiedy mi się dysk w notebooku posypał

Zgłoś się do tych gości od ?Naszości? oni ostatnio u diabła byli :-P

Nawiasem mówiąc na tych czerwonych gości z rogami i widłami jest prosty sposób zwie się: backup :-)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P