Temat: SIO2SD lub MMC

Witam!
Znalazłem coś takiego
http://www.atari8.info/dodajkomentarz.p … mp;lang=pl
Jest tu mowa o sio2sd, przeszukałem co sie dało lecz nic nie znalazłem (opisu projektu).
Czy jest on gdzieś dostępny? Przecież to już rok minął i cisza.
Jedynie same zdjęcia są dostępne
http://atari.dwb.pl/

Ostatnio edytowany przez guma1975 (2006-07-06 17:36:04)

2

Odp: SIO2SD lub MMC

Widać projekt przysnął, jak i wiele innych. Dobrze przynajmniej, że strona ze zdjęciami jeszcze stoi. Trzeba by autora spytać/szturchnąć. Kto ma maila?

3

Odp: SIO2SD lub MMC

autor zaprojektował w międzyczasie poduszke. Projekt opracowany w podkatalogu /poduszka/ - ;) :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: SIO2SD lub MMC

Napisałem do Vasco
http://www.atari8.info/onas.php?lang=pl
Może dostaniemy namiar na autora urządzenia.

5

Odp: SIO2SD lub MMC

Lol

6

Odp: SIO2SD lub MMC

No i jest: http://sio2sd.gucio.pl/index.html

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: SIO2SD lub MMC

Zrobiłem to coś i nawet nieźle działa. Do zaprogramowania użyłem tego
http://www.sp2swj.sp-qrp.pl/IW3HEV/VNA3 … NA_LCD.htm
Co do kwarcu to zapodałem 7.3728 MHz (7.32 jest taki ??) i działa !!
Pozdrowienia dla autora !

8

Odp: SIO2SD lub MMC

No, no. Szacunek! Jeśli potrafiłeś odtłoczyć w domu LCD, to jesteś naprawdę przeziomal. :D

Odtłaczamy LCD (dla pewności - z LCD też powinno się programować)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: SIO2SD lub MMC

Hehe nie czytałem początku, lecz tego,,, odtłoczenie jest hehe!

Program do programowania działa na 100% trzeba tylko podłączyć LPT jak poniżej i ustawić konfigurację programu.
HEHE taaaa... odtłoczenie...LCD ...

Ostatnio edytowany przez guma1975 (2007-02-19 19:57:55)

10

Odp: SIO2SD lub MMC

gdzie mozna kupic to cudo?

11

Odp: SIO2SD lub MMC

Cacko jest niesamowite... może niebawem wystawię jedną sztukę na sprzedaż w obudowie - nad którą pomału pracuje...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: SIO2SD lub MMC

A pracujesz może nad moją Atarką? :P </offtopic>

Do KMK/JŻ taki wyświetlacz i zmienianie dysków przyciskiem fajnie byłoby dorobić.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: SIO2SD lub MMC

dely napisał/a:

Do KMK/JŻ taki wyświetlacz i zmienianie dysków przyciskiem fajnie byłoby dorobić.

Ale to by chyba wymagało dobudowania do interfejsu oddzielnego komputera - tak jak to jest w SIO2IDE itd., gdzie jest procesor Atmela, przeznaczona dla niego pamięć i tym podobne. KMK/JŻ IDE nie jest, jak wiadomo, oddzielnym komputerem, a "tylko" host adapterem obsługiwanym w całości przez procesor atarki. Nie bardzo więc ten "wyświetlacz" i przyciski widzę, szczerze mówiąc.

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: SIO2SD lub MMC

Nie takie rzeczy ze szwagrem w wojsku draco ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: SIO2SD lub MMC

dely napisał/a:

A pracujesz może nad moją Atarką? :P </offtopic>

Do KMK/JŻ taki wyświetlacz i zmienianie dysków przyciskiem fajnie byłoby dorobić.

Tak przerobiłem spartę do nowszej wersji!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: SIO2SD lub MMC

Montaż gotowy. Uruchomienie lada moment........

http://picasaweb.google.pl/izipower/Sio … 7397557602

17

Odp: SIO2SD lub MMC

Tak przerobiłem spartę do nowszej wersji!

A można się jej spodziewać jeszcze w tej dziesięciolatce? ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: SIO2SD lub MMC

Dely - obiecuję, że zaraz po przeprowadzce się za nią ostro wezmę... w tej chwili jestem ostro zagoniony sprawami papierkowymi... a do zrobienia zostala tylko jedna (najgorsza rzecz) zamocowanie wewnątrz przelotki CF-IDE - ale chyba znalazłem na to ładne rozwiązanie
(zamocowane na uniwersalnej płytce gniazdo ide z boku Atarki-> http://tme.pl/katalog_pics/6/3/d/63d80a … 40kg_t.jpg

a do niego będziesz sobie zapodawał przelotkę z kartą!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: SIO2SD lub MMC

A kiedy przeprowadzka? ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: SIO2SD lub MMC

jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli to najpóźniej w ciągu 7 dni będę miał klucze :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

21

Odp: SIO2SD lub MMC

Spoko, to czekam i nie popędzam, półtora roku czekam to mnie nic już nie zbawi ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: SIO2SD lub MMC

Godzina 18.05 ruszyło za drugim podejściem.... Pomyliłem kabelki DATA IN, DATA OUT :) we wtyczce. Wyświetlacz jest bezbłędny. Autor pomysłu ma +. Pora poznać niuanse tego czegoś....Posiedzę pewnie do północy.

23

Odp: SIO2SD lub MMC

dely napisał/a:

Spoko, to czekam i nie popędzam, półtora roku czekam to mnie nic już nie zbawi ;)

Dely nie da rady zmieścić tego wszystkiego we wnętrzu compa - aktualnie jest zrobione:

a) stereo
b) 4 osy
c) najnowsza wewnętrzna sparta 128KB
d) 1MB by Pasiu

brakuje oczywiście nieszczęsnego IDEA w środku - ze względu na jego wymiary jest tylko jedno miejsca w którym można zamontować płytkę z interfejsem (w każdej innej lokalizacji zawadza bowiem ona o klawiaturę)
- a to  jedno miejsce uniemożliwia wrzucenie do środka przelotki IDE-CF (tylna ścianka jest w przełącznikach ale zgodnie z zaleceniami nie dźwigienkowymi a ze wzlędu na budowę górnej części obudowy Atarki nie można jej zamocować z prawej strony (gdyż znajduję się tam słupek z otworem na wkręt)
Modyfikacja słupka lewego lub prawego spowoduje, że obudowa nie będzie dobrze skręcona!!!!


Moja propozycja to abyś wstrzymał się z tym idea (komputer w takim stanie mogę wysłać już w poniedziałek paczką priorytetową - aktualnie szukam osoby która przerobi mi płytkę IDEA do wersji SMD (co powinno ją zmniejszyć przynajmniej o połowe).

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2007-03-02 02:14:14)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

24

Odp: SIO2SD lub MMC

Piguła, co do słupka - nie zgodzę się z tobą. Ja mam w 130 zrobione to tak, że po odcięciu słupka (SIO2IDE + HD) mam zrobiony mały otworek z boku i skręcona na wkręt z boku obudowy, a nie od dołu. Całość jest sztywna i jest o.k., a przy zastosowaniu wkręta z płaskim łebkiem - nawet zbytnio nie rzuca się w oczy.

Sikor umarł...

25

Odp: SIO2SD lub MMC

Hmz0r, ja też u kogoś widziałem atarkę bez słupka i było OK. Ale skoro tak mówisz to spoko.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.