26

Odp: SIO2SD lub MMC

Sikor napisał/a:

Piguła, co do słupka - nie zgodzę się z tobą. Ja mam w 130 zrobione to tak, że po odcięciu słupka (SIO2IDE + HD) mam zrobiony mały otworek z boku i skręcona na wkręt z boku obudowy, a nie od dołu.

Sikor - wiem - ale jedna rzecz -> Pokey w Atarkach znajduje się w różnych miejscach tzn. na niektórych płytach niżej (praktycznie pod klawiaturą a na niektórych wyżej - tutaj zainstalowane jest już STEREO (pokey jest wysoko) a to także blokuję pewne posunięcia. Poza tym Atarka Delyego jest egzemplarzem (jeżeli chodzi oczywiście o obudowę) wręcz kolekcjonerskim (folia na napisie) - i nie chciałbym wywalać słupka i skręcać ją jakoś z boku. Początkowo miałem ochotę wyciąć z boku w górnej obudowie otwór na gniazdo IDE (wsunąć je ładnie a po bokach przykleić np. poxyliną (od wewnątrz), przelotka byłaby wkładana z zewnątrz - niestety to rozwiązanie jest mało bezpieczne można np. wyrwać lub połamać gniazdo IDE, doszedłby także majtający się przewód z zasilaniem do przelotki... dlatego z tego rozwiązania zrezygnowałem.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

27

Odp: SIO2SD lub MMC

Piguł, ja kolekcjonerem nie jestem i wkręt z bokowca może być :P

Wymagania:

1. Ma działać
2. Ma się nie rozpaść w drodze na party

I to wszystko.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

28

Odp: SIO2SD lub MMC

Hm, a dlaczego IDEa od początku nie była zrobiona w SMD?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

29

Odp: SIO2SD lub MMC

Bo to były lata 90-te i nie było zakładów, które robiły takie rzeczy, a ręcznie to trochę ciężko? Mówię o KMK/JŻ IDE.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

30

Odp: SIO2SD lub MMC

Dely - wiem, ale pamiętaj o tym że Videoboard jest już ukończony! A miejsca za dużo wewnątrz nie ma!!! Dlatego uważam, że lepiej abyś miał już swoją Atarkę ze wszystkimi dopałkami poza IDEA (a sam interfejs dowalę nawet na jakimkolwiek party do środka)- jak będzie już w formie SMD.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

31

Odp: SIO2SD lub MMC

Dely: A ja mówię o IDEa. Nie traktuj mnie, proszę, jak dziecka neostrady. ;P

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

32

Odp: SIO2SD lub MMC

Epi - założenia pierwszej wersji IDEA były następujące - interfejs miał być zgodny z kmk (miał być unowocześniony w stosunku do swojego pierwowzoru), i lekko zminiaturyzowany (część elektroniki wskoczyła w gale) - nie wymaga on także żadnego dostrajania.
Kilka interfejsów ujrzało światło dzienne. W moim odczuciu fajnym rozwiązaniem (które zaproponował Electron) byłoby wrzucenie teraz na jedną pcb ext ramu, sparty oraz idea (wszystko w formie SMD)...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

33

Odp: SIO2SD lub MMC

O, O, O!!!

to ostatnie rozwiazanie (choc wydaje sie byc kosztowne) wyglada na cholernie ciekawe...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

34

Odp: SIO2SD lub MMC

I jeszcze RTC. Duddie miał coś takiego robić, ale nie wiem, jak w końcu.

KMK
? HEX$(6670358)

35

Odp: SIO2SD lub MMC

Casper zrobił RTC pare lat temu, nawet widziałem. Oczywiście to egzemplarz jedyny, bo Casper robi różności po to, aby móc mówić, że zrobił, a nie po to aby mieli to inni ;)

36

Odp: SIO2SD lub MMC

vasco: chodzilo o to by to wszystko Z RTC bylo na jednej plytce - najlepiej smd...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

37

Odp: SIO2SD lub MMC

SIO2SD uruchomione i działa. Polecam LCD w kolorze niebieskim, rubinowym, pomarańczowym. O D L O T ! ! ! Turbo też zapier...nicza. Na okoliczność zawieszenia się ustrojstwa dodatkowy przycisk -reset- (jako szósty klawisz) nie zaszkodzi a pomoże.

38

Odp: SIO2SD lub MMC

Zenon  - moje się nie wiesza! Tylko że ja pracuję pod Qmegiem ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

39

Odp: SIO2SD lub MMC

Raz powiesiło się przy szybkim przeszukiwaniu ATRów (zgasł wyświetlacz) a drugim razem przy kopiowaniu D2: na D1: kilku plików na raz, ale może ten drugi raz wynikał z przypadłości jaką ma Atari a moja cierpliwość nie była na tyle duża by czekać. Tak czy owak nie wszyscy będą pod Qmegiem pracować, więc kto chce, malutki -reset- może dobudować. Żyjemy w wolnym kraju (podobno). :)

40

Odp: SIO2SD lub MMC

podobno...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

41

Odp: SIO2SD lub MMC

Działa już od lat.. przepraszam ale dopiero się pozbierałem do kupy ale widzę że sio2sd ma się na łamach globalnych dobrze... i o to chodziło!


apropo poczyniłem konwersję z atarki na moxf6 draconusa jak przypasuje to ok jak nie to trudno... na sluchawkach jakoś leci inaczej chyba dałem ciała z basem pozdrawiam...
https://www.youtube.com/watch?v=xVHafOcC-kg

Ostatnio edytowany przez guma1975 (2019-12-23 23:24:16)