26

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Panowie, peace!!!
Regulamin, jaki podał Rysiek - dostał ode mnie. Jest to Vaskowy regulamin z minimalnymi zmianami, jaki funkcjonuje od lat.
Jak ktoś przywiezie pracę w niestandardowym formacie - może ją wystawić, ale MUSI, podkreślam, MUSI udostępnić player dla sceny (czyli - nie może on być komercyjny). To samo dotyczy grafiki.
Co do emulatora - ja mam go gdzieś. To jest Scena Atari - więc prace MUSZĄ, napiszę jeszcze raz: MUSZĄ działać na oryginalnym sprzęcie, standardowym dla SCENY Atari. Rozszeżenia są jakie są, więc tego się mamy trzymać. Wszystko.
Na koniec mam taką propozycję: może by tak stworzyć jakiś w pełni standardowy regulamin i go gdzieś opisać na przyszłość w Atariki, z zablokowaną możliwością edycji? Byłby wtedy jeden ogólnie znany regulamin dotyczący prac dla Atari na wszystkie Polskie party?

Sikor umarł...

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

I to popieram, tylko czytając to co wyżej i znając nasze " narodowe wady " będzie ciężko stworzyć jeden regulamin skoro do dzisiaj go nie stworzono. Chciałbym się mylić i gotów jestem publicznie na rynku w Głuchołazach "odszczekać" tę wątpliwość jeżeli zostane mile zaskoczony, czego i Wam życze.Proponuję wybrać 5 ludzi zaufania społecznego którzy opracują REGULAMIN .

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

28

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Epi: przecież w tym właśnie rzecz :) Nie ma sensu wymyślania długiego i szczegółowego regulaminu.
Proponuję spisać zasady, o których warto pamiętać w formie listy sugestii. Natomiast regulamin niechaj będzie maksymalnie krótki i prosty. Właściwie powinien ograniczać się do zasad głosowania.

29

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Przywozić prace - a regulamin dostosujemy na miejscu :D:D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

30

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Nie podoba mi sie ten zapis:

* Przerysowywanie cudzych dzieł jest niedopuszczalne! Musi 

to być praca oryginalna!

Na scenie c64 mieli gdzies takie haslo i patrzcie ile maja znakomitych grafik. A u nas jak zwykle same ograniczenia. Musi tak byc?!

31

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

To Scena Atari a nie 64 i my jesteśmy oryginalni ;)

Sikor umarł...

32

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Oryginalni z mala iloscia prac. Fajnie.

33

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Mazi: no problem, przywieź ze trzy grafiki i będzie git ;)

Sikor umarł...

34

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

A czy przywiezienie 3 grafik bedzie oznaczalo zmiane regulaminu? Zreszta mialem w planach przywiezienie jednej, ktora i tak nie wiem czy mialaby szanse na zaistnieniu w compo ze wzgledu na pkt. regulaminu przytoczonemu wyzej. Przez to nie mam motywacji zeby ja szybciej skonczyc :|

35

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Mazi, jak nie konwertujesz a rysujesz (pikslujesz) - przywieź. Punkt dotyczy ewidentnych konwersji - tak przyjmijmy ;)

Sikor umarł...

36

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Przywozić trzeba wszystko - i jak najwięcej :) Inaczej utoniemy w biurokracji.

37

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

dajcie se siana i skonczcie temat regulaminu. juz to przerabialismy kilkakrotnie i zawsze sie konczylo tak samo. Wiec ...przejzyjcie stare topiki forum aa i wyciagnijcie moze wreszcie jakies wnioski.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

38

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Własnie po raz kolejny mówięc więc. Zasady są znane - przywieźcie tylko prace - to konkursy odbędą się. I tyla :) - a megaskrócony regulamin "opracował" XI na Forever party - i zajebiście się sprawdził. W jednym z punktów (niewielu) - było to, że ma odpalić na kompie w takim, a takim konfigu. I nikk tego nie kwestionował :D :) - tak że proponuje zakończyć tę dywagację -

MAZI - jesli to praca autorska - nawet jesli zrobiona na grzebieniu - przywieź ją, czy może raczej wczesniej skończ - to pójdzie na kompoty. Chyba, ze to przekonwertowane zdjęcie MONA-LIZZZZZy :D -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

39

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Pinek: co do tego zdjęcia Mona Lizy to pamiętam jak Replay w Mikołowie wystawił parodię tej pracy, a jakiś napity/nawąchany typek (nie będę już palcem wskazywał który) darł mordę, że SKAN! :D

Sam ten obrazek do obejrzenia w Extrakcie - jako jeden z plików w katalogu dysku.

I Ty zostaniesz big endianem...

40

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Miker - tyle, ze z perspektywy tego - co widzialem - moge ocenic, co jest "skanem", a co nie - i zawsze przed wypowiedzeniem czegokolwiek na temat pracy - należy osobiście zamienic słów kilka z jej autorem. Nie widze problemu. Jak sobie ktos wypixkuje, czy co tam zrobi - prace na grzybie - a zrobi to sam - jego sprawa. A prace - które z natury rzeczy wyglądają na pixlowane na Atari - i tak otrzymują największą ilość punktów. Można uznać - że problem nie istnieje.

Np. - widziałem niejeden raz - autorskie prace MESS - rysowane odręcznie - ładne itd. - i czy teraz - np. przeskanowanie swojej pracy jest przestępstwem - jeśli autor np. dostarcza mi swój oryginał narysowany odręcznie na kawałku biletu komunikacji miejskiej ?? -

zbyt dużo emocji - :)

Panowie - prace - bo jak wspomniał X - będzie tak, że gadania wokoło regulaminu będzie 2 tygodnie - a prac zero :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

41

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Pogadac zawsze mozna ;)
Jak sie zapierdziela przez caly tydzien: poniedzialek 8-16; wtorek 14-22, sroda 8-16; czwartek 14-22 i piatek 8-16 to ciezko zrobic cokolwiek. A piszac o przyrysowywaniu cudzych dziel mialem na mysli wypikselowanie obrazka na atari z jakiegos albumu, zdjecia krajobrazu cokolwiek a nie tam jakies :/ skany

42

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

no - jak sobie nawet zrobisz fotke - przepixlujesz to na grzybie tak - by odpowiednio wyglądało i zrzucisz na atari - zajmie Ci to np. 2-3h - z przygotowaniem - to można powiedzieć, że wystawienie takiej pracy może być coś_niecoś problematyczne - bo z drugiej strony ktoś pixluje gfafe - nad którą siedzi dni kilka - itd. - Z drugiej strony np. uważam za słuszne dopuszczenie graf z G2F - bo wymagają pewnej wiedzy - a efekty sa najczęściej zaskakujące (czasem na nawet dla autora pracy (i może programu) :D )

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

43

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

k****, co Wy z tym grzybem!?!? Zadne konwerty do c***, tylko pixelowanie na atari. Wlasnie g2f jest, wg. tego co piszesz, do chrzanu bo pixelujesz na grzybie, prog Ci to okraja i dostosowywuje do mozliwosci atari. Prac nie ma a tu afera o regulamin, rece opadaja...

44

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

przepixlujesz to na grzybie tak - by odpowiednio wyglądało i zrzucisz na atari - zajmie Ci to np. 2-3h

Chyba jesteś ładny. Jak w 2-3h przekonwertujesz fotkie i przepikslujesz, żeby odpowiednio wyglądała to nazywasz się TeBe, albo masz mega-szybką-niezawodną rękę :P

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

45

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Dely - ręka - to sprawa ćwiczeń jej właściciela :D. ok

zostałem upoważniony do zabawiania się sprawami regulaminu. Ostatecznie - coby nie było zbyt wiele gadania - powstało coś takiego:


Skrócony regolamin kompo ? Głuchołazy

1. SPRZĘT
Konkursy bedą przeprowadzone na Atari XEGS;- przy konfiguracji:
* CPU: 65c816
* RAM: 1MB
* Atari OS ? wersja BB 01.02 ? 10 maj 1983
* SOUND: STEREO
* HDD: KMK/IDE?a
* Sparta DOS X / MyDOS 4.50T, lub z inicjalizera SD816N z partycji w formacie SPARTA

Każda praca konkursowa musi uruchomić się w podanej konfiguracji ? tryb 1MB (bez rozdzielnego dostępu Antica do ext ram), stereo, IDE/KMK. Muszą być conajmniej 3 prace, oraz dwóch autorów ? by dany konkurs się odbył. Prace autorskie ? bez wspomagania twórczością innych autorów.

2. WARUNKI OGÓLNE ? DLA INTRO/DEMO

Praca w pliku, musi posiadać możliwość zmiany używanego banku pamięci dodatkowej ? bez grzebania w kodzie pracy ? lub może realizować to dołączony zewnętrznie plik. Odwołania do dysku oczywiście poprzez ?D:?, memlo $2000, praca musi ruszyć pod MyDOS, lub Sparta X 4.X, lub spod inita (SD816.SYS) ? format dysku Sparta Dos. W czasie ładowania nie zabawiamy się obszarem FP (NewDevice). Całość opisana odpowiednim plikiem tekstowym. Prace będą ładowane z dysku twardego ? sprzęt pkt. Nr. 1

INTRO ? zależnie od dostarczonych prac ? możliwe kategorie: 256B, 1kB, 4kB, 8kB, 16kB ? oznacza to też całkowitą objętość pliku pracy

DEMO ? max 1088kB ram ? pamiętamy o konfigu ? w jakim będzie to uruchomione ? pkt. Nr. 1

3. GFX COMPO
* max 3 prace na autora
* dopuszczone wszystkie formaty, które można wyedytować na Atari 8 bit, dodatkowo dopuszczony format G2F.
* Możliwośc składania prac w postaci pliku wykonywalnego ? dla Atari ? do takowego dołączamy źródło

4. MSX COMPO
SYNTETYKI:
* max 3 prace na autora (niezależnie od COVOX)
* wszystkie formaty
* prace w postaci źródłowej, lub plików wykonywalnych ? jednakże w takim przypadku źródło też jest konieczne
* sugerowane ograniczenie czasowe ? 3 min, dłuższe prace mogą ale nie muszą zostać wyłączone przed zakończeniem (o ile takowe istnieje)

COVOX:
* max 3 prace na autora (niezależnie od SYNT)
* praca w dowolnym formacie możliwym do wyedytowania na Atari ? czyli MOD, NEO. Stosowanie innego, nowego formatu jest dopuszczalne ? pod warunkiem dostarczenia oprogramowania organizatorowi ? sprzęt jak w pkt. Nr. 1. Parametry techniczne programów ? zawarte są w ich opisach.

Istnieje możliwość negocjowania warunków regulaminu, jednak stosowanie się do podanych powyżej jest co najmniej wskazane. Propozycje zmian będą negocjowane na miejscu z organizatorem oraz wszystkimi autorami w danej konkurencji ? jeśli jednak z którymś z autorów nie można będzie się skontaktować, to regulamin nie może ulec zmianie


Wszelkie nieuregulowane powyższym regulaminem sprawy ? wymagają osobistej konsultacji z organizatorem. :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2006-07-13 10:08:47)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

46

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Amen.

47

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

Amen II. Wszelkie inne posty dot. regulaminu będą kasowane :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

48

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

A umie ktos zrobic takie fajne identyfikatory jak byly ostatnio?
Mam cholerne klopoty z zapamietaniem fizjonomii ludzi - identyfikatory znacznie ulatwiaja mi zycie ;/

49

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

A jakis RLT sie szykuje?
Wspolna podroz pociagiem wydaje mi sie sympatyczniejszym rozwiazaniem od samochodu :)
Jesli miejscem zbiorczym mialaby byc Wa-wa (Centralna) to najlepszy wydaje sie pociag do Nysy o 22:28 w czwartek.
Czas jazdy: 8:49 W Nysie jest o 07:17. Jedna przesiadka (Opole o 4 rano - 2h na odnowienie zapasow w nocnym :).
Inne rozwiązania wymagają jazdy expresem albo dziwnych godzin (ludzie spoza wa-wy mieliby klopot z dojazdem).
Chetnie sie podlacze, szczegolnie, ze z Lodzi nie mam dobrego pociagu.

50

Odp: " PARTY w Kozimgrodzie "

z tym dojazdem to jedna wielka hujnia.... ;/ ....

"wszystko się kiedyś kończy......."