Temat: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Witam serdecznie.
Biorąc pod uwagć moje zamiłowanie do komputerów z dawnych lat, w szczególności do Amigi (prosze nie kręcić nosem) i Atari oraz fakt, że chcę stworzyć kilka projektów właśnie na te komputery, poszukuje:

-inżynierów elektroników
-elektroników z zamiłowania
-projektantów (nie wnętrz ))
-programistów

Ponieważ sprawę traktuję poważnie, zawodowo i zarobkowo, proszę o to samo ewentualnych zainteresowanych. Nie mam czasu do zmarnowania, co najwyżej pewną ilość pieniędzy, ale nie czas.
Traktujcie to jako ofertę pracy, która oprócz pieniędzy da Wam radość z tworzenia na komputer, który wszyscy kochamy.

Wymagam zapału, pomysłowości, zacićcia i zawzićcia, WIEDZY i umiejętności.
Razem uda się nam stworzyć coś z czego będziemy dumni.
Zapraszam!
Piszcie na maila.

MM: Wątek wyczyszczony, pouczam publicznie o konieczności przeczytania regulaminu przed rozpoczęciem korzystania z forum.

2

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Poniewaz pod tym samym postem w dziale Sprzet ktos zadal dosc istotne pytanie, odpowiem na nie tutaj (tam post zostal usuniety):

Kazdemu w zaleznosci od jego kwalifikacji i tego co bedzie robil zaproponuje inne warunki. Podkreslam, ze ma to byc normalna praca za wynagrodzenie, tyle, ze w domu.
Dlatego prosze o szczegoly pytac mailem po podaniu szczegolow o tym co sie potrafi, jakie sie ma wyksztalcenie, w czym sie jest dobrym. Tutaj podam tylko ogolnie:

- Praca nad od 6 do 8 projektami
- Praca w domu
- Nadzor jednej osoby - Kierownika Projektu
- Wynagrodzenie jak za etat

Pozdrawiam

3

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Szybkie pytanko na ktore mam nadzieje nie bedziesz mial  oporów odpowiedziec tutaj i nie uznasz za zabieranie Tobie, inwestorowi ;)  cennego czasu....

Project_Doti napisał/a:

- Wynagrodzenie jak za etat

oferujesz umowe o prace?

4

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Nigdy nie mialem problemu z daniem Pracownikowi Umowy o Prace. No chyba, ze nie mialem zamiaru z nim pracowa :)

5

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Ale z mowieniem wprost, bez krecenia, chyba masz.
Zrefrazuję wypowiedź: czy osoba którą 'zakwalifikujesz' do projektu dostanie Umowe o Prace (stosujac retorykę twego posta, 'czy zostanie Pracownikiem')

6

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Wiec tak, bo nie lubei lac wody.

W chwili obecnej zatrudniam 16 osob i 5 dodatkowych roznicy mi nie zrobi, szczegolnie, ze beda realizowac cos o czym dawno marzylem. Uwazam jednak, ze zaczynasz stanowczo od konca, najpierw sie sprzedaj  a potem pytaj o UoP, bo co Ci przyjdzie z wiedzy na temat tego, ze dostaniesz ja, jezeli nie wiesz czy w ogole bedziesz sie nadawal? Sa rozne formy umow - chocby o dzielo, zlecenie, cywilno-prawna i nie kazdy bedzie chcial UoP, bo jezeli jest dobrym i wzietym elektronikiem to juz ja raczej ma i nic mu nie przyjdzie z drugiej skladki na ub. rentowe i emerytalne a z dodatkowych 18 procent w kieszeni owszem (jak zapewne wiesz zdrowotnego nie da sie ominac). Natomiast umowa, jakas z w/w musi wiazac moich przyszlych Pracownikow i moja firme z prostego wzgledu - prawa autorskie do produktow wydanych przez firme. Dodam tutaj, chociaz to tez powinno byc w mailu, ze te projekty maja byc podstawa do czegos innego, bardziej globalnego niz rozszerzenia do Atari i Amig.

pozdrawiam

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

czy czlowieka ktory zlutowal sio2pc mozna nazwac elektronikiem ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

8

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Hmmmm :) Moze uscislijmy - (mial projekt i podzespoly) czy zaprojektowal (jego pomysl) i wykonal?

Jezeli pkt. 1 - jest to monter, jezeli pkt. 2 to jest to owszem elektronik projektant.

9

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Project_Doti napisał/a:

Wiec tak, bo nie lubei lac wody.

W chwili obecnej zatrudniam 16 osob i 5 dodatkowych roznicy mi nie zrobi, szczegolnie, ze beda realizowac cos o czym dawno marzylem. Uwazam jednak, ze zaczynasz stanowczo od konca, najpierw sie sprzedaj  a potem pytaj o UoP, bo co Ci przyjdzie z wiedzy na temat tego, ze dostaniesz ja, jezeli nie wiesz czy w ogole bedziesz sie nadawal?

A to mi przyjdzie ze:
a) bede wiedzial czy jestes pracodawca a nie 'pracodawca' -> ostatnie 2 miesiace zmarnowalem przez takiego jednego co kazal do siebie przyjezdzac na rozmowy, srutu-tutu, po czym (jak juz sie okazalo ze mnie chetnie zatrudni) oswiadczyl ze i tak umowa zlecenie za siedzenie 8h w biurze. Wiec teraz pytam, dla jasnosci. W Europie zachodniej takie rzeczy podaje sie w ogloszeniu, u nas niestety kultura zatrudniania ludzi bliska jest kulturze jaskiniowej. Nie jestem tez jakims szczylem, staz pracy ma 10lat, pracowalem w IT przez ostatnie 6. Wiec jak uznam ze mnie przekonales to chetnie sie 'sprzedam'

Sa rozne formy umow - chocby o dzielo, zlecenie, cywilno-prawna i nie kazdy bedzie chcial UoP, bo jezeli jest dobrym i wzietym elektronikiem to juz ja raczej ma i nic mu nie przyjdzie z drugiej skladki na ub. rentowe i emerytalne a z dodatkowych 18 procent w kieszeni owszem (jak zapewne wiesz zdrowotnego nie da sie ominac). Natomiast umowa, jakas z w/w musi wiazac moich przyszlych Pracownikow i moja firme z prostego wzgledu - prawa autorskie do produktow wydanych przez firme. Dodam tutaj, chociaz to tez powinno byc w mailu, ze te projekty maja byc podstawa do czegos innego, bardziej globalnego niz rozszerzenia do Atari i Amig.

Znam 'praktyki' zatrudniania oraz formy umow dosc dobrze, ty raczej na pewno wiesz jak 'korzystnie zatrudnic' Tego nie musisz mi tu wykladac.
Koncze, przeniose sie na priv.

10

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Yes! Elektronikiem praktykiem, bez praktyki

11

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Mylisz sie. Owszem wiem jak korzystnie zatrudnic, ale wiem tez jak zatrudnic apy czlowiek chcial dla mnie dawac z siebie wszystko. Inaczej marnowalbym pieniadze. Ja Cie nie bede ciagal na rozmowy, nic mi po nich. Ja chce wiedziec co mozesz zrobic, czy dasz rade temu co Ci przydzielimy i jak dlugo bedziesz to robil. Rozmawiac mozemy via phone i mail. Mamy w koncu 21 wiek :)) Napisz wreszcie tego maila bo wciagasz mnei jak narazie w poboczne rozmowy a ja chcialbym spotkac tutaj konkretnych i zdecydowanych ludzi zorientowanych na sukces.

12

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Project_Doti: nie używaj słów: zorientowanych na sukces, bo jeszcze ktoś (np. ja) pomyśli że zatrudniasz telemarketerów/przedstawicieli h. :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

alez wodzu, co wodz...
prosze rzeczowo, co to za projekty, poniewaz pierwszy post brzmi jak cicha propozycja sprzedazy bezposredniej.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

14

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

gRzEnIu napisał/a:

Project_Doti: nie używaj słów: zorientowanych na sukces, bo jeszcze ktoś (np. ja) pomyśli że zatrudniasz telemarketerów/przedstawicieli h. :D

Boze drogi, zaraz mi rece opadna. Czy sa tutaj ludzie chcacy zrobic cos konkretnego i chcacy zarobic czy tylko ludzie, ktorzy beda pisac teksty typu powyzej????  Jezeli sie nie jest zorientowanym na sukces w tym co sie robi, tylko odwala sie 8 godzin jak malpa za banana to potem jest w Polsce tak jak jest a jak komus sie uda to zaraz mysla, ze kombinowal. Ja w kazdym badz razie szukam ludzi ZORIENTOWANYCH NA SUKCES w tym co robia i robic lubia. Tymczasem czekam spokojnie na powazne oferty chetnych ludzi

15

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

AXE/SSG napisał/a:

alez wodzu, co wodz...
prosze rzeczowo, co to za projekty, poniewaz pierwszy post brzmi jak cicha propozycja sprzedazy bezposredniej.

No coz, ja nie szukam pracownikow do sprzedazy bezposredniej, wiec jezeli tak to odbierasz to jedynie mi przykro. Jeszcze troche i zaczne rozumiec Marka Pampucha, ktory zawsze uparcie twierdzil, ze w polskim srodowisku Amiga/Atari nic sie nie da stworzyc.
Nadzieja w tych paru osobach, ktore jednak postanowily podejsc do sprawy jak nalezy i napisaly maile.
Pozdrawiam

16

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

ciekawe co robi teraz MP...

swoja droga zycze powodzenia Project_Doti

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

17

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Dziekuje xxl. Zwykla matematyka pokazuje, ze i Atari i Amiga to komputery do ktorych wciaz potrzebne sa akcesoria a taka karta turbo razem z kontrolelem FAST ATA potrafiaca zaadresowac np. 256 mb pamieci bedzie rewelka, podobnie jak zwykle i glupie dla PC czy Maca a wciaz trudno osiagalne dla Amisi i Atari lacze USB. A to zaledwie sam poczatek. Poza tym trzeba by zrobic nowe obudowy ale koniecznie desktop bo w koncu Amiga i Atari to wszystko w klawiaturze i tak musi zostac a nie jakies tower.

Panowie, zbierzcie sie tam, po ogloszeniu na PPA (portal Amigowy) mam juz trzech konkretnych ludzi a Atari gdzie?? Nie bedzie sensownych chetnych to zatrzymam sie na samej Amisi...

Podrawiam

18

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

idealne rozszerzenie XE/XL sprowadza sie do nowej płyty na której zostana zintegrowane wszystkie aktualne rozszerzenia typu ide, aki, 65816, qmeg, sparta, stereo, covox itd.

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

19

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

:) Faktycznie byloby idealne. Z tym, ze ja zajac sie chce 1040 i Falconem a 8 bitowe zostawmy tak jak sa....

20

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Watpie abys przebil Rodolphe Czube z Czuba-Tech no ale zycze powodzenia !!!
W gruncie zeczy to chyba najlatwiej bylo by na poczatek z obudowami.

Jak juz cos wyposcisz to daj znac, moze uda sie to wypromowac w USA.

21

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

16/32 bit to na tym forum tylko dodatek (atari >8 bit w polsce niemal juz nie zyje)

odpowiedz "konkretna" moglbys uzyskac od konkretnych ludzi ktorzy cos robia/cos chca zrobic.
w wypadku ST w polskim maluczkim swiecie nie baudzo widze do tego nadajacych sie (coz - jestem krotkowzroczny),
ale gdybys zainteresowal sie rynkiem malego atari, to nie tylko jest kilka osob, ale i kilka projektow w ktore mozna by
zainwestowac celem ich finalizacji. np.:
- ukonczenie projektu f7
- nowa stacja dyskow
- videoboard
- atari w fpga
w konkretne projekty zaangarzowani sa konkretni ludzie, o ktorych dofinansowaniu moglbys pomyslec (czasem w wiekszej formie, czasem w mniejszej) ale tez watpie czy chcieliby odstapic prawa autorskie do swoich projektow jakiejkolwiek firmie...

mam jednak wrazenie ze masz normalne, zdrowe podejscie i chcialbys na tym jak najwiecej zarobic, dlatego tez szczerze napisze - nie nadajesz sie tutaj. jesli ktos cos tu robi (no moze poza przypadkiem lodarka) robi to niemal za koszt czesci...

co wiecej - z dalszej czesci wynika ze zamierzasz dofinansowac rozwoj "czegostamdokompow16bit" w sposob czysto komercyjny (skoro chcesz zatrudnic - to ty narzucasz warunki), a nie poprzez np. dotowanie. to moze niestetby byc bardzo marnie odebrane...

mikey bardzo slusznie sie czepiał - pierwsz post zawiera (wzgledem dalszych) zbyt wiele niedomowien

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

22

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Jellonek: wrong. Powinien się skontaktować z Vulgarem, który "coś" robi...

Sikor umarł...

23

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Popełniasz duży błąd drogi projekcie..

Zobacz ile osób uzytkuje tutaj małe Atari a ile duże..

-komercja komercja to mnie właśnie irytuje bawi się w to Project_Doti  ten i tu sobie sami możemy
tak krzyczał kiedyś nagły atak spawacza ale czasy się zmieniają a 8bit dalej u nas króluje!

24

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

sikor: ok - nie wiedzialem
w takim razie vulgarny kolega jest juz chyba ostatnim przedstawicielem wymierajacego w polsce gatunku ;)

AS - albo nie pisz po pijaku, albo uzywaj znakow przestankowych - ciezko nieco twojego posta zrozumiec :/

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-08-02 08:38:47)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

25

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

jellonek napisał/a:

- ukonczenie projektu f7
- nowa stacja dyskow
- videoboard
- atari w fpga

- sid
- mouse adapter (wspolrzedne myszy w 2 rejestrach) zero obciazenia proca glownego

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.