26

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Szczerze mówiąc to obawiam się, że kokosów na robieniu osprzętu do Amigi i dużego Atari w Polsce się nie zrobi... a szczególnie gdy chce się np. zebrać grupę ludzi, która będzie to robić i trzeba będzie tym ludziom zapłacić. Osobiście mam jakąś tam wiedzę i doświadczenie w zakresie programowania na Falconie, mam też doświadczenie w zakresie elektroniki cyfrowej itp. ale nie podjąłbym się wejścia w taką inicjatywę, bowiem nie wróżę sukcesu takiej inicjatywie, a ponieważ mam stałą i stabilną pracę (nie jest idealna, ale w miarę pewna) musiałbym ją porzucić, żeby zająć się tym o czym napisał Project_Doti. Potem nagle by się okazało, że projekt ch.. strzelił a ja bym się obudził z ręką w nocniku :P Przypuszczam, że wiele osób ma podobne podejście, owszem fajnie jest robić to co się lubi, ale gdy człowiek ma np. w planach stabilizację życiową i założenie rodziny to niestety nie ładuje się w takie inicjatywy. Bo ryzyko jest spore, a chyba nikt nawet nie przypuszcza, że taka "inicjatywa" da mi możliwość dorobienia się, i wypłat z czterema zerami :P

Aczkolwiek, mimo wszystko - Project_Doti, życzę powodzenia ;)

27

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

xxl:
- sid? feee - jak juz by sie zajmowac fpga, to moze supersid (mieszczacy chyba z 16 sidow - dawno zagladalem i moge sie wielce mylic), albo lepiej cos podobnego założeniowo do AMY?
- mouse adapter - zajebisty pomysl (najlepiej/najprosciej USB mouse adapter) ale nie wspolrzedne, a odpowiednie delty - predkosci poruszania w rejestrach (uniezalezniasz sie od rozdzielczosci), przez co wspolrzedna obliczasz:
x= roundx(x + rejestrx)
y = roundy(y + rejestry)
gdzie odpowiednie roundx/y docinaja do maksymalnych wspolrzednych danej rozdzialki - przy stalej rozdzielczosci musialbys przemnazac przez odpowiednie wspolczynniki, np. (zakladajac ze rozdzialka myszy to 4096x4096)
dla rozdzialki XxY:
x = (rejestrx * X) >> 12
y = (rejestrx * Y) >> 12

maciekzgiwerą napisał/a:

mam stałą i stabilną pracę (nie jest idealna, ale w miarę pewna) musiałbym ją porzucić ... Potem nagle by się okazało, że projekt ch.. strzelił a ja bym się obudził z ręką w nocniku.

dokladnie o to chozi - kazdy by chcial pracujac zajmowac sie tym co kocha/co go interesuje, ale bardzo malo kto na czyms takim "wychodzi na swoje". zaryzykowac jest latwo (szczegulnie mlodej osobie), ale rezygnowac z w miare stalej posady, dla czegos czego szans istnienia sie nie baudzo widzi to czysta glupota.

jesli sie jest na bezrobotnym - ok, ale w innym przypadku - nie widze tego puki pan "projekt" nie przestanie kluczyc...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-08-02 10:16:47)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

28

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Ja się piszę. Mam (prawie) własną firmę, 10 lat doświadczenia w projektowaniu i pisaniu systemów operacyjnych. Resztą się nie będę chwalił.

Jarek Adamski
8bit - interfejsy i przeróbki dla każdego
http://8bit.yarek.pl

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Sikor napisał/a:

Jellonek: wrong. Powinien się skontaktować z Vulgarem, który "coś" robi...

O ile sie orientuje to po prostu robi rzeczy wedlug cudzych projektów (bez urazy, sam mam zamiar skorzystac z jego uslug), co z developowaniem sprzetu ma niewiele wspolnego.

Jarek: możesz sie pochwalić w temacie developowania? Jaki OS? Jaka platforma?

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2006-08-02 15:01:37)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

30

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Oj, chyba fabryką 8-bit imć  Project_Doti  nie jest zainteresowany :(  Szkoda, bo potencjał ludzisk jest, ino finanse prywatne (czytaj skromne).  Za to chętnych jest wielu, a o Flakonach mało słychu. Może indziej, za wielką wodą - jak to jest Project_Doti ?? 
Jam jest koder i w 8 liczę, więcej jest ponad moje siły. Dasz tałzen za kilo kodu? ;)

31

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Jarek Adamski napisał/a:

...Resztą się nie będę chwalił.

Właśnie apropos tej reszty ... już od służszego czasu zamierzam rozszerzyć swojego TC2048 o Twoje zabawki i mam nadzieję że w końcu to zrobię :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

32

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Witam ponownie

Panowie drodzy, czytam tak Wasze posty i sam sie dziwie - jak mozna z takim podejsciem w ogole zyc? Tego sie nie da, to sie nie oplaca, tego to bym nie robil?? Troche wiary i optymizmu! Poza tym to ja to finansuje, Wy macie pracowac, wiec chyba duzo nie ryzykujecie?

Kilka uwag:
- Nie wymagam od nikogo aby zwalnial sie ze swojej pracy, na dany projekt bedzie pewnien okreslony czas i napewno da sie pogodzic prace plus pare godzin spedzonych nad projektem
- Nie jest tak, ze male Atari w ogole mnie nie interesuje - dwa projekty, ktore wlasnie teraz beda zaczete beda tez dla nich (i dla C64 wiec jak widzicie 8 bit tez cos dostanie) - bedzie to nowa stacja (3.5 cala) i myszka optyczna
- Na polskim rynku napewno kokosow nie zrobie, ale wazne, ze zarabiam na polskim rynku czym innym tyle, ze stac mnie na takie przedsiewziecie a oczywiste jest, ze pojawimy sie na rynku niemieckim, brytyjskim, francuskim i w USA. Nie widzicie tego zdziwienia na twarzach ludzi gdy nagle zobacza w nowiutkim pudelku, nowiutkie akcesoria (chocby takie stacje dyskow) z pelna gwarancja i co najwazniejsze - nowoczesne a nie z lat 198x ? Az sie prosi kliknac KUP.
- co do odsprzedania praw autorskich - coz kazdy ma dwa wybory: zrobic cos, miec do tego prawa i z braku pieniedzy polozyc to na pulke (no ale mam prawa, jestem kozak) albo odsprzedac prawa i zbierac pieniadze dodatkowo od sprzedazy. Dla mnie wybor prosty.
Podejscie komercyjne? No a jakie mam miec? Commodore i Amiga poszla finansowo na dno, Atari rowniez, ale ja nie chce isc na dno razem z nimi. Chce zrobic cos dla ludzi i dla siebie, ktorzy uzywaja tego sprzetu nadal i maja czasem dosc uzywania 5.25 cala dyskietek, powolnych twardzieli, 5 tysiecy przystawek obok albo czekac az cos sie otworzy z ogromna predkoscia calych 50 MHz.
Czuba tech.... Przebic? Nie wiem. Owszem odwalil kawal dobrej roboty ze swoja karta. No ale cena... ilu z Was ma ta karte? Ja sam w akurat za taka karte tyle bym nie wydal. Poza tym ja nie chce robic tylko kart turbo.... Za to chce robic wszystko w tym nawet nowe obudowy z nowymi klawiaturami.
Nie uwazacie, ze warto sie tym zajac? Coz... To najwidoczniej trafilem na ludzi, ktorzy lubia tylko pisac na forum jacy to sa mocni, ale boja sie pracy, bo o ryzyku jak juz pisalem  Wy w akurat nie musicie myslec... Oj Panowie....

33

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Poza tym Panowie zglaszajcie sie a nie krytykujcie. Zrobcie cos na przekor polskiej mentalnosci - nie marudzcie tylko podwincie rekawy i do roboty!!! Czekam... Dziwi mnie, ze tylko na Atari, ludziska z PPA od razu sie ucieszyli i pozglaszali. No dawac Panowie, dawac, bo faktycznie stwierdze, ze dla Atari to nie warto i tylko Amisia bedzie sie mogla pochwalic wznowieniem produkcji osprzetu.

34

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

skoro taki jesteś dobry wujek to dogadaj się z Pasiem "odkup" f7 i zacznij je sprzedawać.

zobacz ile jest "juseruf" 8bitów a ile 16i32 bity.
Śmiem twierdzić że nie mam czegoś takiego i raczej nigdy nie było jak scena "dużych" Atari W Polsce..
Ale ty jesteś międzynarowowy...

Więc jak już zaczniesz masowo produkować f7 to ja 2 od razu qpuję ( marzenia się spełniają aby pójść do sklepu i qpić nowego Toms-a 720tkę , oraz np. F7 )...
Sądzę że jak ktoś qpuje rozszerzenia to Atari to cena jest drugoplanowa.

Pierwszym problemem jest cokolwiek qpić.
Mnie osobiście na razie nie stać na Falcona ale kiedyś sobie go sprawię i nie ważne czy za500pln czy za 2500pln.
Tak samo jest kilku użytkowników którzy polują np. na Toms 720tkę.
Zresztą na allegro potrafiła ona osiągnąć ponad 700pln.

Więc jak chcesz robić to zobacz czego potrzebują ludziki...
Nawet wewnętrze masowe kmk ide+cf też nie było by głupim rozwiązaniem.

35

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

No i niech mi teraz ktos powie co komu daje taki post powyzej i jak on wzbogaca ta tak tu opiewana Scene?? Bo ja nie wiem. Za to wiem co ja chce robic i co to da Atari i Amidze. Piszesz, ze cena jest drugoplanowa a za chwile, z enie mozesz kupic Falcona?? Srednia cena Falcona to 400 $ z pudlem i cala reszta, wiec jak nie wydasz tyle na kompa to ile bys zbieral na karte za drugie tyle???

Pytam sie raz jeszcze- czy jedyne na co tu mozna liczyc to takie wlasnie posty i same zlosliwosci podszyte niczym innym jak zwykla zawiscia??  Czy moze na jakas konstruktywnosc??

Jedno co mnie zainteresowalo w Twoim poscie to ide+cf poniewaz sam uzywam czegos takiego z Amiga, ale uwazalem, ze jest to tak samo proste w Atari a taki adapter kosztuje 40 zeta na allegro.

36

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

AS... napisał/a:

Nawet wewnętrze masowe kmk ide+cf też nie było by głupim rozwiązaniem.

Przecież masowe wewnętrzne kmk ide +cf jest od dawna... kolega chyba nie zagląda do Atariki - jest tam ładnie dodana rozpiska
gdzie można znaleźć potrzebne sygnały aby kmk/idea wrzucić do  środka !
Chociaż ze względu na masę rozszerzeń polecam dorwać obudowę zewnętrzną na dyski/napędy SCSI i w nią wrzucić sobie interfejs.
Rozwiązanie według mnie duużo ładniejsze -> patrz interfejs Pasia.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

37

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Project_Doti napisał/a:

No coz, ja nie szukam pracownikow do sprzedazy bezposredniej, wiec jezeli tak to odbierasz to jedynie mi przykro.

nie chcialem byc zlosliwy. po prostu obietnica sukcesu bez podania konkretow skojarzyla mi sie z praktyka pewnych firm w polsce.
niewazne. zycze powodzenia, zwlaszcza w projektach na 8-bit.

AS: ostro pojechales z tymi spawaczami ;)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

38

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

w malym atari jest prawie tak samo proste ;-) najtansza przejsciowka ide+cf (myide) koszci pewnie tez cos kolo 40zl a lepsza 'przejsciowka-sio2ide' i koszci ze 100zl pewnie. sa jeszcze inne lepsze ale nie o to tu chodzi teraz...


chcesz robic rozszerzenia na amige i to jest dobre - moze zainteresuj sie alternatywnymi rozwiazaniami sprzedawanymi niegdys (moze jeszcze) przez  elbox, praktycznie mieli wszystko oprocz dwuprocesorowych kart ppc (chociaz twierdzili cos innego), pci, z2, z3, obudowy, stacje, interface myszek, turbo, fast ata, itd itd... tylko te ich ceny :((((((

o ile dobrze sobie rzypominam krashan swego czasu zrobil pci na amige, moglbys go zgarnac...


-- dodane

ale jajcątka, oni jeszcze dzialaja: http://www.elbox.com/products.html

Ostatnio edytowany przez xxl (2006-08-02 21:58:24)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

39

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

No i ktos mysli podobnie jak ja w zakresie Amigi :))
Otoz jezeli chodzi o Amisie to wlasnie z czescia mam tak zamiar zrobic. Posiadam pare rozszerzen z Elboxu, chocby taka FAST ATE, karte turbo itp, i owszem mam zamiar czesc z nich sciagnac dodajac tylko pewne poprawki.
Ceny owszem mieli duuuuze.

40

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Piguła/Shpoon napisał/a:
AS... napisał/a:

Nawet wewnętrze masowe kmk ide+cf też nie było by głupim rozwiązaniem.

Przecież masowe wewnętrzne kmk ide +cf jest od dawna... kolega chyba nie zagląda do Atariki - jest tam ładnie dodana rozpiska
gdzie można znaleźć potrzebne sygnały aby kmk/idea wrzucić do  środka !
Chociaż ze względu na masę rozszerzeń polecam dorwać obudowę zewnętrzną na dyski/napędy SCSI i w nią wrzucić sobie interfejs.
Rozwiązanie według mnie duużo ładniejsze -> patrz interfejs Pasia.

Piguła ostatnio w rękach trzymałem lutownicę z 10lat temu.
Obecnie chyba tylko Lotharek może zrobić wewnętrze kmk+przejście do cf.
( Pasiu jest mocno zarobiony )

Ty widzę że sprzedajesz na allegro zewnętrze.
Jak byś miał gotowy moduł wewnętrzy to od razu qpuję....
A ja byś mi jeszcze wpakował to do Atarki to wyślę skrzynkę jakiegoś trunku %%%

Ostatnio edytowany przez AS... (2006-08-02 22:02:58)

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

tak czy tak maly na to zbyt mozna sprzedac 50-100 sztuk danego produktu potem juz rynek jest full , to takie amatorskie pykanie
na fajki przez rok bedzie i tyle

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

42

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

tutaj tak zawsze, to zgorzkniali użyszkodnicy elektroniki użytkowej, którzy nie mogą uwierzyć że Doti ich nie nabiera, gdyby brać wszystkie wypowiedzi do siebie możnaby dostać mega doła

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

43

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

50 -100 sztuk i to wszystko? No cos mi sie nie wydaje. Chyba, ze mowisz o rynku w Polsce. To moze i tak, tutaj raczej wiecej niz jakies 100 - 150 kart turbo do duzego Atari pewnie nie zejdzie. No ale nei na Polsce swiat sie konczy - dzieki Bogu. Wezmy taka stacje dyskow 3.5 cala do malego atari i c64. Uwazasz, ze 100 sztuk to maksimum sprzedazy? ja nie.... Na fajki nie potrzebuje a poza tym nie pale. poza tym, jak sie zbierze fajna ekipa i dotrzemy sie przy projektach na 8/16/32 bitowce to mam jeszcze jeden projekcik w zanadrzu. I darowac prosze sobie teraz durne komentarze w stylu "nowe Atari albo nowa Amiga". Cos jest w wypowiedzi Tebe. Nie rozumei takiej postawy. Kazdy z Was ma przynajmniej jedna Ataryne, wiekszosc pewnie kilka, inni do tego maja Amigi dodatkowo, grzebiecie w nich, pracujecie nad nimi, ale jak pojawil sie ktos kto chce to jakos ogarnac to .... Zlinczowac go najlepiej. Obiecuje, ze jak tylko beda juz fotki naszego pierwszego produktu, to umieszcze je tutaj. Wtedy moze zastanowicie sie po co bylo to durne gadanie. Pozdrawiam

44

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

AS... napisał/a:

Jadę w nocy pod prąd nieoświetloną drogą bez włączonych świateł
-przecież wszyscy wiedzą że ja tutaj jeżdżę !!!!
*Hurghada 2005.09.30

To z autopsji ???

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Project_Doti: po prostu widzielismy juz tyle szumnie zapowiadanych projektow z których nic nie wyszło ze o prostu...

Aczkolwiek: powodzenia! Carry on!

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

46

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

Monsoft napisał/a:
AS... napisał/a:

Jadę w nocy pod prąd nieoświetloną drogą bez włączonych świateł
-przecież wszyscy wiedzą że ja tutaj jeżdżę !!!!
*Hurghada 2005.09.30

To z autopsji ???

tak

47

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

projekt_doti: ja nie mam zadnej ataryny :P
nie chodzi tu o linczowanie, choc fakt - narzekac umiemy zajebiscie ;)

przylaczam sie do zyczen: powodzenia

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

48

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

AS... napisał/a:

Piguła ostatnio w rękach trzymałem lutownicę z 10lat temu.
Obecnie chyba tylko Lotharek może zrobić wewnętrze kmk+przejście do cf.
( Pasiu jest mocno zarobiony )

Ty widzę że sprzedajesz na allegro zewnętrze.
Jak byś miał gotowy moduł wewnętrzy to od razu qpuję....
A ja byś mi jeszcze wpakował to do Atarki to wyślę skrzynkę jakiegoś trunku %%%

As - Lotharek już nie rozszerza Atarek - a jeżeli zamierzasz do swojej Atarki w przyszłości zapodać jeszcze karte Electrona to odradzam wewnętrzne Idea. Przelotki IDE/CF są dostępne na Allegro sprzedaje je chociażby Gotronik (koszt około 30zł).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

49

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

sporo staniały, jak chciałem kupić w zeszłym roku sprzedawali po 60zł.
jak ktoś bardzo chce, to mogę coś tam hobbystycznie wlutować.
co prawda nie jestem guru, ale sobie zmontowałem spartę, sio2ide i teraz mam na tapecie ide'a - czekam na czas.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

50

Odp: Poszukiwani Elektronicy, Programiści, Zapaleńcy

A tam. Żeby zamontować rozszerzenia wg pasiowych, czy Zenona opisów wystarczy wiedzieć, który koniec lutownicy się nagrzewa. Z kolei każdy przewód ma dwa końce, więc żadna w tym filozofia.
Inna sprawa, że może się trafić jakiś giertychowy maturzysta... Oj...

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.