26

Odp: SpartaDOS X v.4.40 - niezłe wieści z frontu

trub napisał/a:

Dzięki Jadowi wiemy także jak zmodyfikować intSDX, aby możliwe było programowanie kości flash (upgrade systemu SDX) z poziomu Atarki (opis + program flaszujący mogę podesłać wszystkim zainteresowanym).

Ja poproszę tenże opis. Mam nadzieję, że to w wersji 128 MB, czy to opis przeróbki intSDX128?

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

27

Odp: SpartaDOS X v.4.40 - niezłe wieści z frontu

to ster do filesystemu dziala najwyrazniej iscie oficjalnie;- bo ten proto Epijaka do Fata - to jakos ponoc szybciej mial smigac; w okolicy tego - co po sektorach 512 bezposrednio - ale zapewne grzebal po dysku na wlasna lapke :) - ale i tak parametry robia wrazenie - biorac pod uwage - jak wspomnialem - domniemana integracje steru dla 512 B/sect :) -

... no chyba, ze wypilem o 2 browary za duzo dzis :) - :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: SpartaDOS X v.4.40 - niezłe wieści z frontu

Sterownik do FAT-a nie musi obsługiwać trzech rozmiarów sektora (128, 256 i 512) - poza tym może jeszcze da się to trochę przyspieszyć, bez paniki.

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: SpartaDOS X v.4.40 - niezłe wieści z frontu

sun napisał/a:
trub napisał/a:

(opis + program flaszujący mogę podesłać wszystkim zainteresowanym).

Ja poproszę tenże opis. Mam nadzieję, że to w wersji 128 MB, czy to opis przeróbki intSDX128?

To może zamiast podsyłać wszystkim zainteresowanym umieście to na stronie Truba albo Pasiowej stołówki!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

30

Odp: SpartaDOS X v.4.40 - niezłe wieści z frontu

pigula: w #18 juz o to prosilem i trub potwierdzil ze "kiedys" bedzie ;) teraz juz tylko pozostaje cierpliwie czekac...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

31

Odp: SpartaDOS X v.4.40 - niezłe wieści z frontu

trubowisko właśnie się poszerzyło o opis przeróbki AtraX SDX 128.
jak coś nie jest jasne albo się nie zgadza - pisać na priv.

32

Odp: SpartaDOS X v.4.40 - niezłe wieści z frontu

to ja poprosze do testow :) -

a co do przyspieszania - Draco - moze opcjonalnie 65c816 ?? - o ile cokolwiek to moze zmienic jesli chodzi o szybkosc pracy z HDD. Opcjonalnie zaznaczam;- z zachowaniem zgodnosci z 6502

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

33

Odp: SpartaDOS X v.4.40 - niezłe wieści z frontu

Trub uzupełnij opis o taki szczegół. Przeciąć ścieżkę biegnącą od styku A4 slotu kartridża do pinu 4 układu 74138. Pin 4 przewodem połączyć z pinem 8 tegoż układu. (Od tej pory na wejście E1/ dekodera adresu na stałe doprowadzone jest zero logiczne)

34

Odp: SpartaDOS X v.4.40 - niezłe wieści z frontu

dzięki Zenon, szczegół ale ważny :)

mam nadzieję, że teraz jest lepiej

35

Odp: SpartaDOS X v.4.40 - niezłe wieści z frontu

Pin napisał/a:

a co do przyspieszania - Draco - moze opcjonalnie 65c816 ?? - o ile cokolwiek to moze zmienic jesli chodzi o szybkosc pracy z HDD. Opcjonalnie zaznaczam;- z zachowaniem zgodnosci z 6502

Na razie podstawowy problem z takimi "opcjami" to raczej skromna ilość miejsca pod ROM-em. Poza tym jak wiadomo (niektórym), na kartridżu SDX nie można umieszczać plików dłuższych niż 8192 bajty.  W tej zaś chwili SPARTA.SYS ma 8104 bajty i pozostałe miejce wolałbym wykorzystać na ulepszenia funkcjonalne, zamiast na (umownie mówiąc) "rozwijanie pętli" :) Zwłaszcza, że coś, co przy odczycie pliku wyciąga ponad 60 kilobajtów na sekundę, i tak jest najszybszym istniejącym filesystemem na Atari.

KMK
? HEX$(6670358)