1

Temat: Szukam: Schematy simm 1mb, 2xPokey

1. Szukam schematów montażowych do rozszerzeń ze strony Pasia:
- 1mb simm
- stereo
2. Pytanie dotyczące opisu:

Jeśli jesteś jednak ambitny, to gdy masz płytę 'jednobitową' musisz wylutować 8 układów znajdyjących po lewej stronie płyty, bliżej jej środka...

- Czy wylutować też kondensatory znajdujące się obok pamięci?
- Czy zalutować otwory po wylutowaniu pamięci?
3. Mam uszkodzoną płytę do atari, chciałbym sprawdzić czy układ Pokey jest sprawny. Czy można to zrobić za pomocą multimetru? Jeśli tak, to jak?
3. Czy atari będzie działało z wylutowaną głowicą telewizyjną?
Z góry dziękuję.

2

Odp: Szukam: Schematy simm 1mb, 2xPokey

2. Nie trzeba wylutowywać kondensatorów, są to tzw. kondensatory blokujące zasilanie i mogą sobie zostać. Otworów też nie trzeba zalutowywać - o ile mi wiadomo, ścieżki nie dochodzą do pamięci z obu stron płyty.
3. Multimetrem Pokeya nie sprawdzisz, można sobie co najwyżej pooglądać przebiegi na jego nóżkach na oscyloskopie. Jeżeli Pokey się nie grzeje (co by świadczyło o uszkodzeniu), to lepszym testem będzie odpalenie jakejś gry, albo dema.
4. Tak, Atari będzie działało po wyjęciu głowicy telewizyjnej.

3

Odp: Szukam: Schematy simm 1mb, 2xPokey

5eba napisał/a:

...Czy atari będzie działało z wylutowaną głowicą telewizyjną?...
.

Będzie ale z małymi wyjątkami - w XE  nie będzie całkowitego sygnału VIDEO - obraz będzie tylko na wyjściach chrominancji i luminancji (luminancja do monitora mono, albo obydwa do kolorowego z wejściem SVIDEO).

A po schematy zajrzyj tutaj -> http://hardware.atari8.info/

Ostatnio edytowany przez Sukkor_benoth (2006-09-30 20:04:22)

4

Odp: Szukam: Schematy simm 1mb, 2xPokey

Dzięki za odpowiedzi.
@Sukkor_benoth - znam tą stronkę, nawet się do niej wyżej odwołuję, tyle że tam schematów montażowych nie ma. Wiem, że można je przerobić na montażowe, ale łatwo się rąbnąć, a ja nie chce nic uszkodzić.

5

Odp: Szukam: Schematy simm 1mb, 2xPokey

5eba napisał/a:

3. Czy atari będzie działało z wylutowaną głowicą telewizyjną?

Yop, opis jest w ktoryms z Serious'ów bodajze...

5eba napisał/a:

-stereo

barymag ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2006-10-01 07:20:37)

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Szukam: Schematy simm 1mb, 2xPokey

do stereo to ja nie wiem czy wogole jest sens robic schemat monazowy (mowie tu o najprostrzej wersji)