Temat: Stacja do ST (albo Maca)

Mam coś takiego. Kupiłem to z MegaST - ma to podobno być stacja z interfejsem ACSI. Na obudowie jest opisane że jest to sprzęt do Maca. Poza kabelkiem ze złączem DB19 nie ma nic. Co to by mogło być ????

2

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

Jakies opisy/oznaczenia? Moze daj foty, wowczas bedzie latwiej zidentyfikowac?

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

3

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

To chyba jednak jest do Maca. Znalazłem opis złącza zewnętrznej stacji do Maców. Tam też jest złącze DB19.

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

Stacja na ACSI? Pierwsze słysze... W ST gniazdo stacji jest okrągłe a ile DB to nie pamiętam... I skoro z megą... sprawdz czy to sie da gdzies wetknąc...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

Adaś - o ile się nie mylę, to gdzieś widziałem opis takiego ustrojstwa... Trza by poszperać znowu... Ale głowy nie dam.

Sikor umarł...

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

Ale jaki jest sens robienia stacji na ACSI skoro musiała by mieć w sobie dość skomplikowany sterownik, a przez normalne złącze to tylko kwestia przejściówki bez żadnych scalaków? Do stacji ACSI jeszcze byłby potrzebny sterownik itp, no chyba że to będzie widoczne jako HDD o pojemności... 1.44MB ;) No chyba że ktoś jest tak zatwardziałym piratem i tyle przegrywa że chce podłączyć osiem stacji ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

Adam: jaki to miało sens nie wiem, ale - jak pisałem - na 99% wydaje mi się, że coś takiego widziałem w jakimś opisie. Możliwe, że z tego względu co pisałeś - dodatkowa ilość stacji - ale kto to wie?

Sikor umarł...

8

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

adam: argumentacja w stylu "po co" nie przemawia, tym bardziej do sceny (slynne "po co? - bo jest ;)" )

to po co robia stacje dyskow na usb/pcmpcia/drut kolczasty/cokolwiek - to ze jedna osoba nie widzi zastosowan nie oznacza ze takowych ktos inny nie widzi.

w tym wypadku zastosowaniem na pewno bylo uzywanie jednej stacji, jako zewnetrznej w 2 kompach. w zaleznosci gdzie podepniesz - albo pod mac-a, albo pod ataraka. chozi o to ze nie potrzebujesz kolejnej, skoro juz masz jedna uniwersalna...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

A moze chodzilo o stacje dyskietek o szybkosci twardego dysku??? :lol:

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

10

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

Hmm, to mi nasuwa pewną myśl... A nie jest to przypadkiem stacja LS120? Wtedy byłby sens na ACSCI, a sama konstrukcja pozwala w 100% używać standardowych dyskietek.

Sikor umarł...

11

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

ROTFL! Universytet Atari ;)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

12

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

sikor: calkiem sluszna uwaga... tylko to zlacze... moze jakies przerobione?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: Stacja do ST (albo Maca)

Jak wcześniej napisałem urządzonko ma tylko kabelek ze złączem DB19 i nic więcej. Urządzenia ACSI muszą mieć jeszcze jakieś gniazdo do zasilania, bo w ACSI nie ma wyprowadzonego zasilania na złącze. A w Macu jest. Z drugiej strony czemu nie stacja na ACSI np. 1,44M ? Mam u siebie stację na SCSI (stacja laptopowa + dodatkowy sterownik). Wystarczy podłączyć do kontrolera (ACSI na SCSI) i powinna działać :). A jak jest tutaj jakiś Macmaniak to chętnie mu tę stację odstąpię.