Temat: Ryszard M. - przestrzegam !

P. Ryszard M. znany forumowiczom jako Ryszard Mauersberg (na Allegro: RYSIEK-M) kupił ode mnie stację dysków CA 2001 na aukcji Allegro (http://www.allegro.pl/item129849706_ca_ … _bcm_.html). Wyraźnie w aukcji zaznaczyłem, że sprzedaję ją jako uszkodzoną bez możliwości zwrotu. Napisałem także, że stacja podobno ma wbudowany TOMS. Użyłem słowa podobno ponieważ poprzedni właściciel (http://www.allegro.pl/item128640526_128640526.html) twierdził że stacja ma  TOMS Turbo wbudowane, a mnie natomiast do końca nie udało sie tego stwierdzić pomimo podjętych prób (nie mam technicznych możliwości zaglądnięcia do epromu stacji). Pożyczyłem więc stację dysków z TOMS Turbo (teraz już jest moja własnością) i zaglądając do środka zacząłem powierzchownie porównywać wnętrza obydwu napędów, wątek tutaj http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=4475 i w tym miejscu http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=4476. Niestety nie udało mi się zmusić stacji którą nabyłem na Allegro do pracy w TOMS Turbo. Wystawiłem ją na Allegro od 1 zł z opisem PODOBNO ma wbudowany TOMS. Wylicytował ją szanowny p. Ryszard M. nie pytając o szczegóły (np. co onacza opis: podobno ma wbudowany TOMS Turbo Drive ale przy uruchomieniu z podniesioną dźwignią nie zgłasza się TURBO.) zalicytował i wygrał przedmiot
Teraz nazywa mnie oszustem. Zaproponowałem zwrot kosztów zakupu wraz z kosztem za przesyłkę pomimo faktu, powtarzam, że sprzęt sprzedałem jako uszkodzony i bez możliwości zwrotu. Nie będe zdradzał treści korespondencji e-mail ze strony tego osobnika, bo jestem nią zażenowany. Nalegałem kilka razy aby zwrócić pieniążki .. nic to, facet tylko potrafi ubliżać.

Przestrzegam was przed podobnymi osobnikami zwłaszcza jeśli chcecie sprzedać sprzęt niesprawny wyraźnie to zaznaczając (!)  a kupujący oczekuje nie wiadomo czego.


Ps. Aby uniknąc negatywa ze strony człowieka od którego kupiłem tę stację wystawiłem komentarz pozytywny. Wystawiłem "pozytywa" tylko dlatego, iż odzyskałem praktycznie całą kwotę po sprzedaży tego przedmiotu na części. Facet nie chciał rozmawiać o zwrocie pieniązków. Natmiast p. Ryszard M. żąda ode mnie 100% sprawności niesprawnego sprzętu .......

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-11-04 18:41:10)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Grzeniu ...jestem z tobą ;] ...
Ryśkowi mówie...nara ;] !

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Teraz facet dapisał w e-mail, że zgadza się na wymianę z tym że to ja mam mu pierwszy wpłacić pieniądze ! Nic z tego, to ja oczekuję od niego napędu po czym natychmiast wpłacam na jego konto pieniądze ! Mam was za świadków ! Acha... zarządałem komentarz pozytywny, bo ja spełniłem warunki licytacji !

Dodałem: Zmieniam zdanie. Nie zwrócę pieniążków za stację dysków bo niby dlaczego ! Oczekuję "pozytywa" w komentarzach !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-11-04 20:20:15)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Widocznie niektórzy nie czytają co w aukcji i licytują na pałę.

5

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

i po co te kwasy? nie lepiej sobie na privie zalatwic? Rzygać mi sie chce jak czytam takie jęki (sluszne czy niesluszne naprawde nie ma to znaczenia)
Żenuła!

6

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Moze RM poczul sie tak pewnie, bo juz jedno party zorganizowal... ;-)

7

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

mikey: masz 100% rację, ale mnie już ręcę opadają ... ... ... w dodatku cały kraj tonie w łajnie. Płacz i rozpacz. Mam dość cwaniactwa. Jak nie rozdmuchasz sprawy publicznie to nic nie załatwisz :/

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-11-04 19:30:06)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Nie wiem dlaczego masz zwracać pieniądze, skoro z Twojej strony wszystko było tak, jak w opisie aukcji... ;) RM widocznie "Rick Dangerous" - nie tylko w avatarze :D

9

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Jacques: Chyba chciałem być "dobrym wujkiem".

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-11-04 20:05:26)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

zenada. zalatwcie to miedzy soba. o 50 zl sie klocicie ?? smieszne

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

lotharek: Dobrze, że nie sprzedałem uszkodzonego Audi A6 za grube pieniądze bo by mnie teraz mafia ścigała, za to że sprzedałem uszkodzone auto :D

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-11-04 20:16:58)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

12

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

gRzEnIu napisał/a:

w dodatku cały kraj tonie w łajnie. Płacz i rozpacz

... i za dużo telewizora ;) Rozumiem wkurzenie, ale ochłoń trochę.

KMK
? HEX$(6670358)

13

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Heh... Ponadto miałem kiedyś na Allegro następującą przygodę. Kobieta wylicytowała u mnie tory od kolejki Piko TT. Podobno miał to być prezent dla synka. Po kilku dniach od wysłania przedmiotu dostaję informację, że te tory nie pasują do kolejki którą bawi się jej zrozpaczony synek. Klientka zarządała zwrotu pieniędzy, tj. kwoty w wysokości 6 zł :) Pieniędzy nie zwróciłem bo czekam na zwrot przedmiotu ... prawie dwa lata :D Co mam poradzić na to że kobieta kupiła tory a jej kolejka to nie TT-ka ?! Reasumując, najpierw czytamy opis potem licytujemy !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-11-04 20:35:11)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

14

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Popelniles  blad. Trzeba bylo olac goscia i pod zadnym pozorem nie wystawiac pozytywnego komentarza!. No coz dzeki za info u mnie koles wpada na czarna liste.

15

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Grzeniu  :):):) -

PIKO ma szerszy rozstaw torów, niz TT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):) - wiec cos - co nazywasz Piko TT NIE istnieje :D

od najmniejszego - 3 rozstawy torow dla trzech roznych std:
* H0
* TT
* PIKO

;);) :)_

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Pin: Chodzi mi o tabor firmy PIKO w skali TT. Kobieta miała N-kę :D:D:D:D. Zapomiałeś też o Z-tce :)

Pomyliłeś się, bo kolejność jest taka (od największego) H0, TT, N, Z.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-11-04 22:23:48)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

17

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

bori napisał/a:

Popelniles  blad. Trzeba bylo olac goscia i pod zadnym pozorem nie wystawiac pozytywnego komentarza!. No coz dzeki za info u mnie koles wpada na czarna liste.

O kim mówisz ? Ja komentarz wystawiłem tylko temu od którego kupiłem, on mi też wystawił.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-11-04 22:27:30)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

18

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Swego czasu po przeprowadzce robiłem selekcje rupieci.
Wsrod stosu różnych niepotrzebnych gratów były rzeczy, które wystawiłem na allegro z myślą, że a nuż komuś sie przydadzą ( ich wartość była znikoma, po prostu było zal wychrzanić)
Więcej nie zrobie już tego NIGDY, raczej wywale na śmieci.

Otóż wśrod gratów był uszkodzony dysk MAXTOR, najprawdopodobniej walnięte były talerze a elektronika OK ale pewny nie byłem.
Ponieważ w maxtorze wymiana elektroniki to 30 s. pomyślałem, że szkoda wywalać, ktoś sobie poeksperymentuje, wymieni elektrone, może jakiś dysk uratuje - szkoda tak w kontener od razu...

Wystawiłem go z dokładnym opisem  zaznaczeniem, ze jest USZKODZONY, jakie były objawy po pdłaczeniu, BCM oczywiście...


Koleś wylicytował za 2,25, podał adres a ja dysk wysłałem zapakowawszy go jak "nówke" (folia-bąbelki, gazety, kartonik)

Myślałem, ze po sprawie a tu po dwóch dniach przychodzi poczta na skrzynke, że dysk jest WALNIĘTY i wszystko przez złe pakowanie i jutro mi negatywa wystawi...
Łapy mi opadły ale mu odpisałem nieźle wkuty, ze oddam mu te jego "poniesione koszty" (9,75 z wysyłką) a dysk może sobie zostawić a o komentarz nie dbam.
I tak zrobiłem, z mocym postanowieniem ze już nigdy "dobrym wujkiem" nie będę.
A gośc sie zamknął.

Potem jak prześledziłem transakcje faceta to wyszło, ze kupował różne rzeczy uszkodzone a nastepnie po zakupie zbijał cene szantażując negatywami.


Po całej historii pozostał niesmak.
I przeświadczenie, że lepiej wywalić do śmieci niz oddać za symboliczne pare groszy.

Trzeba cholernie  uważać.
A już najgorsze co może być to sprzedaż uszkdzonych uzywek.
Albo trafisz na kombinatora albo na człeka, który sie "łudzi" .

Ostatnio edytowany przez szary331 (2006-11-04 23:00:44)

ogólnie to k...a jesień idzie!

19

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

ale zaraz, nie ma na takich bata? przeciez alegro chyba moze usunac komenatrze od larwuw takich?

--
= krap.pl =

20

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

ja mialem taką sytuacje tylko raz.... sprzedawałem karte graficzna z roczna gwarancją.... gdy gościu ja dostal stwierdził ze wiatraczek nie działa..... w co nie uwierzylem....zaczal straszyc negatywem....napisalem mu ze ma gwarancej....nic to nie dalo...wplacilem mu pare groszy i sie przymknal....postawil pozytywa...ja mu nic...

"wszystko się kiedyś kończy......."

21

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Komentarz może i nie ale z perspektywy czasu jak na patrze to dochodze  do wniosku, ze niepotrzebnie "uniosłem sie honorem" i nie należało kanalii odpuszczać.

ogólnie to k...a jesień idzie!

22

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

allegro nie ingeruje w tresci komentarzy i nie zmieniaja ich. moj xegs wylicytowal jakis c***, ktory po 2 tygodniach mi powiedzial ze mam sp****.... Dalem mu negatywa, on mi  w rewanzu tez. Napisalem do Allegro a oni mnie cienkim zurem olali. ....Zlamasy i tyle

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

23

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

BTC napisał/a:

Tak jest w teorii. Zmienia, zmienia. Trochę działam na allegro i jeśli w komentarzu napiszesz coś niecenzuralnego to allegro w to miejsce wstawia coś takiego :

[wymoderowano]
lub
[wymoderowano treści wulgarne]

BTC:
Nie o taką ingerencję chodzi.
Co innego korekta wulgaryzmów a co innego kasacja nierzetelnych komentarzy a o takową Lotharkowi chodziło jak mniemam...

Allegro to masówka i obsługa ma gdzieś czy masz 99,0% pozytywów czy 100%.
Bylebyś zmieścił sie w ich "szablonie".

ogólnie to k...a jesień idzie!

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

Przepraszam  wszystkich którzy tak chętnie mnie ocnili , ale byłem na imieninach i nie śledziłem tego co się działo. Jutro napewno odpowiem na zarzuty.
                      RM

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

25

Odp: Ryszard M. - przestrzegam !

lotharek napisał/a:

allegro nie ingeruje w tresci komentarzy i nie zmieniaja ich. moj xegs wylicytowal jakis c***, ktory po 2 tygodniach mi powiedzial ze mam sp****.... Dalem mu negatywa, on mi  w rewanzu tez. Napisalem do Allegro a oni mnie cienkim zurem olali. ....Zlamasy i tyle

Całkiem normalne...
Allegro p*.**.* normalnego użytkownika i nie cofa komentarzy!