1

Temat: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

Pytanie mego ucznia: ile można dostać za:
- podłączenie neostrady
- siec wewnetrzna - serwer linux
- konf. Samby
- backup danych

Firma jest mała: 10 kompów

Jak te sprawy wygladaja dzisiaj ?

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

30 zł

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

gRzEnIu: pracujesz za jedzenie? ;)

4

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

w dobrej knajpie nie zjesz dobrze za 30zl

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

wszystko razem czy kazde z osobna ? ;>

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

xxl: mi wystarcza mleczny bar (R) ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

30zł???? dobre!!! Sam dojazd do klienta to nie mniej niż 50zł

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

gRzEnIu: bez jaj !
Mój uczeń chce się dowiedzieć bo ma jakąś propozycję (a potrzebuje kasy).

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

9

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

Tdc napisał/a:

Pytanie mego ucznia: ile można dostać za:
1 podłączenie neostrady
2 siec wewnetrzna - serwer linux
3 konf. Samby
4 backup danych

Firma jest mała: 10 kompów

Jak te sprawy wygladaja dzisiaj ?

1. Zależy od klienta, średnio 50-200zł
2. Serwer - nie wiem, za każdy punkt dostępowy zazwyczaj 20-50zł (zależy od tego, jak kłaść kable), czyli od 200 do 500zł
3 - ten punkt pokrywa w 100% konfiguracja serwera na linuxie, nie można ich w tym momencie rozdzielać!!!
4 - nie wiem
Za cały pakiet: 5-25% zniżki dla klienta
Ceny netto, z Warszawy, w małych firmach. Do tego dochodzi ewentualnie: wiercenie (jak w kilku pokojach), konfiguracja kompów, gdy klienci niekumaci - około 50-80zł za godzinę pracy.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2006-11-21 20:38:01)

Sikor umarł...

10

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

Sikor: dzięki :)
To mu zapewne naświetli temat - dzięx :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

11

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

No Problemo ;)

Sikor umarł...

12

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

50 zł za godzinę :-) ile wyjdzie tyle płaci

13

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

alex: 60 zł/h - niech zarobi chłopak ! ;P

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

14

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

No wiecie co, ceny zeszly na psy. Jak sie tym bawilem to bralem 500 - 1000 netto za sama konfigurajce linuxa.

15

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

No to zalezy co na nim instalujesz. Jesli server to za instalacje servera min 300 zl + za kazdy dodatkowy service.
Ja w NYC mam ceny negocjowalne ja robie cos wiekszego, ale np. za pelna reinstalke winxp+SP+patche to $120 (dla polaka), dla amerykanina to $40-50/h + dojazd. Dla firm jest inaczej, umawiamy sie co do ceny, jesli przedtem wiem dokladnie co jest do zrobienia. Ostatnio byla konfiguracja routera linksys (jakis taki z wyzszej polki, bo kles zaplacil za niego pond $400), zalozenie domeny, mala poprawka w win2003 server i ms exchange calosc ok 3h - $800

Wogole to trzeba "wysadowac" klienta, bo jak dasz za wysoka cene to pojdzie gdzie indziej. Czasami warto zejsc troche z ceny, co by zatrzymac klienta przy sobie. Ja mam wielu klientow ktorzy wracaja do mnie. Niektorcyh nawet nie pamietam. Duzo osob mnie poleca innym tak wiec przystepna cena + dobrze wykonana usluga procentuje. No zle nie mozna robic cos za 30zl, nie te czasy.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2006-11-22 05:32:18)

16

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

30 zł / godzinę - miałem na myśli studenciaka co chce dorobić do stypendium, generalnie 50 zł - standard za "roboczogodzinę", bez żadnych wodotrysków, dojazdów, etc. .

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-11-22 06:54:21)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

17

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

Dla komercyjnej firmy stawka 50 zł / godzina jest jaknajbardziej uzasadnionia. Aczkolwiek, jeżeli wiemy, że owa firma będzie nam częściej podobne fuchy zlecać, zawsze możemy nieco opuścić ostateczną stawkę, bo kury, która znosi złote jajka nie należy dusić, lecz dać jej warunki, żeby dalej je znosiła ;)
Osobiście często do tego typu spraw podchodzę bardziej indywidualnie,

np. gdy  w rachubę wchodzi częściowy barter w ramach zapłaty np. ja komuś skonfiguruję sieć, a ktoś mi w zamian odmaluje mieszkanie etc (osobiście akurat takiej sytuacji nie miałem, podany przypadek miał posłużyć jedynie lepszemu zobrazowaniu sytuacji :lol:)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2006-11-22 07:38:25)

18

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

bori napisał/a:

No wiecie co, ceny zeszly na psy. Jak sie tym bawilem to bralem 500 - 1000 netto za sama konfigurajce linuxa.

Bo takie właśnie studenciaki psują rynek. Sprawe ułatwia też sam linux którego teraz może zainstalować i skonfigurować w podstawowe usługi byle szympans. Niestety.
Ciekawe czy taki student umiałby zainstalować Linuxa z flopek, i skonfigurować token-ring :) No ale cóż, takie czasy.

19

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

mikey napisał/a:

Ciekawe czy taki student umiałby zainstalować Linuxa z flopek, i skonfigurować token-ring :) No ale cóż, takie czasy.

Wrzuciłby ogłoszenie na jakieś forum w stylu: "jak zainstalować linuksa z dyskietek. tylko szybko, bo mi się spieszy" i zawsze znajdzie się jakiś baran, który go we wszystkim wyręczy. Pytanie tylko, czy znajdzie się w dzisiejszych czasach taka fucha z dyskietkami i token-ringiem. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

20

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

150/h - standardowa stawka za roboczogodzine dla firm
50-60/h - to stawka dla prywatnych odbiorcow

generalnie jest tak jak pisze mikey - sam kiedys psulem rynek...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

:) - to jest tak, jak "studencikowe" strony WWW za 100zł - pojebańcy. Później i tak klient żałuje - bo dostaje przeważnie gniota, płacąc gdzieś indziej po raz kolejny ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

mikey: nie tylko studenciaki ale i "dorobkowicze" psują rynek ;-) Tanio, szybko... Linux w 2 godziny :D Kurcze, płakać mi się chce. Wiele lat przesiedziałem przy "linuxach" po to aby zgłębić tajniki a dziś odpowiedź na najbardziej wysublimowane pytanie można otrzymać po 5 mintuach na newsach. To mnie przytłacza i zniechęca do dalszego (niedo)rozwoju.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

23

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

spokojnie. już niedługo do obrotu wejdą giertychowi amntestiowicze i umiejętność używania google będzie w cenie ;)

24

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

Laoo, o ile wcześniej Google nie zostanie zbanowane w Polsce za szerzenie szkodliwych treści. ;)

Grzeniu, nie panikuj. Gdyby tak było, to wszystkie tematy na forach linuksowych kończyłyby się po drugim poscie z linkiem do właściwego "newsa".

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

25

Odp: Doradzcie mi ile płacą za instlowanie netu

Lizard: spox, generalnie nakreśliłem tendencję.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...