26

Odp: SN-360 Turbo

seban: mam gdzieś w domu wiekowy programator GAL-i do ST-ka (Maxon-a) może to pomoże ? :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

27

Odp: SN-360 Turbo

"Miałeś, grzeniu, czapkę z piór..."

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

28

Odp: SN-360 Turbo

Mam pytanie odnośnie stacji SN 360. Czy z racji tego, że został w tej stacji zastosowany napęd z PC można w niej formatować dyskietki HD na format atarowski i używać jako DD i DSDD ? Wiem, że temat już gdzieś był poruszany, ale nie do końca rozwiał moje wątpliwości. Chodzi o to, że nowe(znaczy nieużywane) nośniki HD są bardziej dostępne na rynku (choćby allegro), sam mam mały zapas i chciałbym ich używać z atari. czy to możliwe ? Od dawna zastanawiam się nad kupnem SN, między innymi z tego powodu.

lubię zapach plastiku
mam za dużo komputerów

29

Odp: SN-360 Turbo

jeśli w takim celu, to ja bardziej polecam kupno stacji TOMS

inną sprawą jest to, czy ktoś ją sprzeda :P

30

Odp: SN-360 Turbo

Pomijając fakt że pytanie zadano w złym dziale :) postaram sie odpowiedziec.
Otoz, wyglada na to ze wszystko zalezy od napędu. Tzn stacja i tak nie formatuje na formaty pecetowe (przynajmniej rewizja romu którą w tym topiku porównywaliśmy z sebanem i pigula), ale jesli naped jest malo 'wrazliwy' to pozwoli sformatowac dysk HD na normalne 360k (DSDD)
Inna sprawa to taka, ze prawdopodobnie istnieja inne wersje ROMu (czego potwierdzic nie moge w zaden sposob) a wskazuja na to pozostalosci w ROMie obecnej SNki (duze fragmenty kodu nieuzywane, wygladaja jak pozostalosci z planowanych badz wycofanych ficzerów)
To tyle co moge powiedziec, konkluzja niech bedzie taka ze nalezy przyjac ze SN NIE CZYTA HD. Ale przy odrobinie szczescia (czyt odpowiedniego napędu) powinno sie udać.

31

Odp: SN-360 Turbo

BTC - toms NIE radzi sobie najlepiej z dyskietkami HD. Jedyną znaną mi stacją, która nie miewa z tym problemów jest XF551.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

32

Odp: SN-360 Turbo

Potwierdzam słowa drewnianego człowieka. Poza tym XF-ka spokojnie łyka jak pelikan wszystkie dyskietki, które moje pozostałe stacje (LDW, CA, 1050) uznają jako godne kosza.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

33

Odp: SN-360 Turbo

Ta, szczególnie dobrze wychodzi jej łykanie formatowania drugiej strony :)

34

Odp: SN-360 Turbo

Turbo gotowe:
Teaser: http://www.youtube.com/watch?v=SHJFU9YIZjQ

Jeszcze pare poprawek dla napedow 3.5 i wysylam do testow trubowi (choc on jeszcze o tym nie wie)

pozdr

35

Odp: SN-360 Turbo

może i nie wie, ale się nie może doczekać ;)

36

Odp: SN-360 Turbo

Kto chciał nowy firmware ten dostał.

temat turbo i 3.5" 720k do SN360 uwazam za zakonczony.
Zrodla modyfikacji nie zostana raczej upublicznione

A tu maly spoiler..
photo by krap

Ostatnio edytowany przez mikey (2009-12-14 21:51:13)

37

Odp: SN-360 Turbo

kontynuujac temat:

schemat stacji sn360

Ostatnio edytowany przez Candle (2010-03-03 19:20:35)

przechodze na tumiwisizm

38

Odp: SN-360 Turbo

Link nie trybi - przynajmniej u mnie... :(

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

39

Odp: SN-360 Turbo

ju

przechodze na tumiwisizm

40

Odp: SN-360 Turbo

mikey napisał/a:

Zrodla modyfikacji nie zostana raczej upublicznione

A to czemu ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

41

Odp: SN-360 Turbo

Pojawił sie schemat zrobiony przez Jer'a ;-)
http://dereatari.republika.pl/atarisch/sn360.zip

"wszystko się kiedyś kończy......."

42

Odp: SN-360 Turbo

Odkopuję ten stary temat ponieważ mam tą stację od wielu lat a dopiero dziś dowiedziałem się, że istnieje do niej Turbo. Mam w związku z tym pytanie. Czy jest tu ktoś, kto oczywiście nie za darmo byłby w stanie zaprogramować mi EPROM z tym firmware'm i wysłać pocztą?
Sam nie dysponuję programatorem niestety.
Niedawno wykopałem w piwnicy mojego rodzinnego domu masę dyskietek i obecnie staram się wszystkie zgrać do ATR. Turbo znacznie przyspieszyłoby ten żmudny proces :-)

http://www.youtube.com/watch?v=TUFKWdhNIgk

Ostatnio edytowany przez paptak (2013-08-30 09:15:11)

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

43

Odp: SN-360 Turbo

Co do ROMu, to sprawdzę. Zdaję się że go mam, programator też mam, ale nie wiem czy mam takie kości i czy mój programator je obsługuje, bo jest dość wybredny. Jeżeli masz kość do zaprogramowania do podaj dokładny symbol.
Gdybym się nie odzywał, to się przypomnij. To mi się zdarza, bo często zabieram się za więcej rzeczy niż mam na nie wszystkie czasu.

A co do samego zgrywania, to wygodniej byłoby ci ze stacją, która ma drugie gniazdo, aby nie przełączać co chwilę SIO2SD.
Znalazłem zdjęcie SN-360 w wersji (czy dorobionym DIY) drugim gniazdem:
sn-360

Tu więcej zdjęć: http://unimor.info/yyyy/sn-360/ Wie ktoś może czyje to?

Odkryłeś na flopkach coś ciekawego, czego nie ma jeszcze w sieci może?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2013-08-30 14:24:37)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

44

Odp: SN-360 Turbo

Niestety nie mam kości. A ta, która siedzi w stacji ma symbol: ST 88827S M27128AFI PGM 12,5V
A co do stacji ze zdjęć, to jednak wersji było kilka. Ja mam wersję płyty 1.0 i napęd Panasonic. Taką modyfikację, chyba potrafiłbym sobie zrobić. Mam w piwnicy uszkodzone Atari na części. Rzeczywiście pomogłoby. Myślałem już o tym.
A na dyskietkach odkryłem swoje stare programy w BASIC'u. Chyba nie ma ich jeszcze w sieci. Szukam dalej :-)

Ostatnio edytowany przez paptak (2013-08-30 14:47:43)

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

45

Odp: SN-360 Turbo

mowny wpisz unimor.info to sie dowiesz.....
moja snka jest u jera niestety nie moze jej ozywić :(

"wszystko się kiedyś kończy......."

46

Odp: SN-360 Turbo

No właśnie coś mi się tak kojarzyło :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

47

Odp: SN-360 Turbo

uicr0Bee napisał/a:

A co do samego zgrywania, to wygodniej byłoby ci ze stacją, która ma drugie gniazdo, aby nie przełączać co chwilę SIO2SD.

Ależ Wodzu, co wódz :) Ja mam SIO2SD przelotowe od Zenona i sobię chwalę ;)

Sikor umarł...

48

Odp: SN-360 Turbo

no jakkolwiek, byle podłączyć sio2sd i stacje na raz, a nie wachlować wtyczkami i psuć sobie gniazdo sio w atari.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

49

Odp: SN-360 Turbo

Rzeczywiście. Wmontowanie gniazda SIO w SIO2SD to chyba najlepszy pomysł. Że też nie wpadłem na to zanim zamontowałem z niemałym trudem moje SIO2SD w obudowie. Nie ma tam miejsca na zamontowanie gniazda. Będę musiał kupić większą :-)

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

50

Odp: SN-360 Turbo

Moja prośba o zaprogramowanie EPROMa jest już nieaktualna. Dziś uszkodziłem stację mierząc napięcia na gnieździe zasilania. Zrobiłem zwarcie. Właśnie wystawiłem ją na Allegro.
Dziękuję za dobre chęci i pozdrawiam wszystkich.

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.