1

Temat: UltraXE Update

Jak wszyscy wiemy twórca UltraXE zrobił kawał dobrej roboty, jednak parę lat minęło i emulatorek jest już lekko nieświeży...
Chciałem zgłosić wniosek do ludzi dobrej woli o update źródełek i świeżą rekompilację :)
Źródłówki są na stronie autora http://www.magelair.com/

2

Odp: UltraXE Update

Mam rozumieć, że szukasz kogoś, kto weźmie diffa robiącego UltraXE z atari800 1.2.0 i uaktualni go tak, żeby pasował do wersji 2.0.2?
Jeśli tak to powodzenia :)

IMHO atari800 jest nierozszerzalny. Nie tędy droga...

3

Odp: UltraXE Update

moze ktos "kolnakiem" upchnie diffa w zrodla plusa? :D rownie realne jak wciskanie w swierza wersje atari800.

laoo - fox "dal by rade", ale brak mu motywacji...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: UltraXE Update

Nie wiem jak, nie wiem kto, ale są ludzie, którzy modyfikowali i kompilowali źródła A800 więc z pewnością poradziliby sobie :)
Nie znam się, ale być może sprawa sprowadza się głównie do podmiany bibliotek emulacji procesora i pamięci? Niechaj ktoś, kto pracował na źródłach A800 się wypowie w tej materii.

5

Odp: UltraXE Update

jellonek:
spoko spoko. draco wypuści emulator z80 pod warpa/f7, to i motywacja się znajdzie ;) A poza tym w TODO czytamy

[...]
   - CPU upgrades (65816, etc)
[...]

więc to tylko kwestia czasu ;)

alex:

Przy odpowiednio dużej determinacji wszystko się da, tylko wymagałoby to rewolucji w źródłach. Sam procesor i pamięć byłoby pewnie nawet prosto, ale np emulacja WARPa (szybszy zegar w wysokiej pamięci) albo F7 (dodatkowe cachowanie zerowego banku) wymagałaby znajomości źródeł na poziomie 0xF'a, a nawet wspomniana linijka w TODO jest zbyt nisko, aby liczyć na szybką interwencję w kwestii WARPów :)

Uważam poprostu, ża są emulatory, w których można zrobić to szybciej i łatwiej ;)

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2007-04-05 14:56:26)

6

Odp: UltraXE Update

UltraXE od 6 lat jest i działa :) Bazuje na najlepiej poznanym przez wszystkich Atari800, dlatego zapodałem taką propozycję. Niechaj ktoś, kto pracował nad tymi źródłami się wypowie czy jest to ułatwienie, jak duże sa różnice między wersją 1.0.2, a nowszymi etc. To nie musi być od razu 2.0.2 - wystarczy update do jakiejkolwiek wyżej wersji niż 1.0.2 :) Uważam, że Dracoński Emulator Spectrumny jest najlepszym powodem, żeby się zainteresować tym tematem.

7

Odp: UltraXE Update

na UltraXE odpalałem programy dla 65816 i zachowuje się on tak jakby rejestry 16bit były 8bit, tak że mało tam działa prawdziwego 65816

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: UltraXE Update

Tebe: musiałeś coś źle napisać, bo np. dracowy emulator z80 działa, więc aż tak źle nie jest. Nie emuluje tylko szczególnych przypadków, takich jak fakt, że w trybie emulacji pewne instrukcje potrafią przekręcić na chwilę stos poza pierwszą stronę, ale reszta wydaje mi się OK.

9

Odp: UltraXE Update

odpal  XLPaint MAX-a, bo ten program sprawdzałem, próbowałem narysować linie na całej szerokości obrazu i nie udało się

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: UltraXE Update

Z XLPaint MAX-em UltraXE w ogóle mam problemy. Jak i z wersją 8 tak i 16 bitową. Linia rysuje się jakoś z boku. Niezłe. Pierwszy raz coś takiego widze :)
A800Win+ i Atari++ radzą sobie bez problemu z 8 bitową...

11

Odp: UltraXE Update

na prawdziwym 65816 XLPaint MAX oczywiście działa

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: UltraXE Update

No to mamy kolejny powód aby updateować obecną wersję UltraXE :P

13

Odp: UltraXE Update

alex: to do dziela...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: UltraXE Update

patrz: post #4

15

Odp: UltraXE Update

alex napisał/a:

Nie wiem jak, nie wiem kto, ale są ludzie, którzy modyfikowali i kompilowali źródła A800 więc z pewnością poradziliby sobie

modyfikowalem i kompilowalem zrodla atari800 dlatego tez grzecznie informuje Cie ze zabralo by to wchuj roboty, by doprowadzic toto do stanu uzywalnosci.

alex napisał/a:

Nie znam się, ale być może sprawa sprowadza się głównie do podmiany bibliotek emulacji procesora i pamięci? Niechaj ktoś, kto pracował na źródłach A800 się wypowie w tej materii.

- w zrodlach atari800 nie ma czegos takiego jak "biblioteki emulacji procesora/pamieci"
- mieszanie w atari800 w obecnej postaci wymaga poswiecenia mu tyle czasu, ze nikt wlasciwie nie chce sie za to juz wziasc
- tylko fox moglby tego dokonac, no moze jeszcze Petr Stehlik

patrzac tu i na topic obok (o emulu NESa) - przytemperuj fantazje ;)

epi-: nie, to nie jest zaprowadzanie porzadku :D to tylko zyczliwa rada ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: UltraXE Update

jellonek: sam się cudem powstrzymuję. ;>

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

17

Odp: UltraXE Update

Skoro sprawa jest aż tak trudna i wymaga niewyobrażalnej ilości czasu temat uważam za zamknięty.

18

Odp: UltraXE Update

wyobrazalnej, tyle ze krotko - NIKOMU SIE NIE CHCE!
to tak jak z mikera stalym tekstem: napisz demo - tyle ze on to przynajmniej "z jajem" robi...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: UltraXE Update

Ja bym tam juz wolał skonczonego Mr.Propera - Alex, dajesz rade? ;)