1

Temat: Spy vs Spy (Komiks)

Kiedyś już wątkowałem w tej kwestii, bo swego czasu wpadły mi w ręce skany angielskojęzyczne, choć tu język obcy nie jest potrzebny:). Dziś natomiast na sieci p2p dla osłolubnych można zaciągnąć 4 pierwsze numery komiksu Spy vs Spy po polsku(nazwa polska: Agent kontra szpieg (sic!).Krótkie info dla nie kumatych:

"Spy vs Spy - Agent kontra Szpieg
Oto kolejny komiks bezdymkowy, choć powstały w latach 60/70 XX wieku nadal bawi czytelnków. Oto potęga prostoty i międzynarodowego poczucia humoru.
Antonio Prohias to sławny kubański artysta, którego paski przeciwko reżimowi Castro ukazywały się w takich publikacjach jak Bohemia (duże czasopismo w języku hiszpańskim), dziennik Prensa Libre (Wolna Prasa), El Mundo i tygodnik Oveja Negra (Czarna Owca). Sześć razy dostał nagrodę "Juan Gualberto Gomez" (odpowiednik "Ruben'a" nadawanego przez amerykańskie Towarzystwo Twórców Cartoon'u). 1 maja 1960, trzy dni przed zlikwidowaniem przez ludzi Castro ostatniej pozostałej wolnej kubańskiej gazety, nie mając grosza przy duszy Prohias uciekł do Nowego Jorku. Tam, przyszedł prosto do MAD. Wśród rzeczy jakie pokazał był ten urokliwy planszowo - odcinkowy komiks o przyjaznej rywalizacji między człowiekiem w czerni i człowiekiem w bieli, obaj zrobią wszystko by się przechytrzyć.
W pierwszym numerze znajdują się także przykłady prac tworzonych przez Prohiasa na Kubie, nim został zmuszony do ucieczki.
Komiks wzbudzi na pewno łezkę nostalgii u fanów 8-bitowców."

tech info:
Scenariusz:    Antonio Prohias
Rysunki:    Antonio Prohias
Jakość skanów:    1. 1000x1210px 2-4.1210x1580px, czarno-biały
Język:    nieistotny
Format:    CBR
Opis:    Wydawca

sumy:

ed2k://|file|Agent.kontra.Szpieg.01.POLiSH.Comic.eBook.(osloskop.net).cbr|15311699|5BB3C30F05C570F26AEFEA6170A0F82E|/

ed2k://|file|Agent.kontra.Szpieg.02.POLiSH.Comic.eBook..(osloskop.net).cbr|29285336|48EAADB9F81F81B1A1A37B65FD19B194|/

ed2k://|file|Agent.kontra.Szpieg.03.POLiSH.Comic.eBook..(osloskop.net).cbr|31072556|06CB6B800ABDCB6135AD019CF73372A1|/

ed2k://|file|Agent.kontra.Szpieg.04.POLiSH.Comic.eBook..(osloskop.net).cbr|29732613|73CCD1D55DEE327BDA6907B69D1E80C7|/

PS. teraz jasne jest że gry były na podstawie komiksu a nie odwrotnie, o co bardzo upierał się pewien scenowiec  XXXX na zlocie XXXX...

gep/lamers^dial

2

Odp: Spy vs Spy (Komiks)

I jakbys popatrzyl w tym watku co juz kiedys watkowales, to bys zobaczyl, ze umiescilem tam juz linka do strony osloskopu : )

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

3

Odp: Spy vs Spy (Komiks)

To teraz może by tak jeszcze linki do torrentów lub RS.COM, bo "muł" nie wszystkich chce tak doskonale działać... ;>

4

Odp: Spy vs Spy (Komiks)

gdybym popatrzył to tak, ale siedziałem w nocy i na koło z onomastyki zakuwałem, stąd ten zamęt...
w każdym razie zrobie upload na pigwę, ale czy ktoś to ściągnie to trzeba by zapytać Perkele'go:)

Ostatnio edytowany przez gepard (2007-04-14 13:55:48)

gep/lamers^dial

5

Odp: Spy vs Spy (Komiks)

OK, dzieki uprzejmosci GruBshego juz to mam u siebie. :) 
Gdyby wystapilo zapotrzebowanie spoleczne (hehe), moge wrzucic omawiany stuff na Rapida ... :)