Temat: Podwójna stacja do "malucha"!

Zobaczcie to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=8662022 z opisu wynika, że to stacja do malucha! Miał ktoś z was kontakt z czymś takim??

2

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

Oczywiście, że tak, bo to moje dzieło. :) Jeszcze jedna taka została mi w kolekcji. Nie było ich dużo - może ze 20szt.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

A jakie sa parametry tego cuda? Tzn 180/strone *4 czy np. uznawane to jest za jeden naped 720 itd. :) Predkosc?

4

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

Atari widzi ją w postaci dwóch niezależnych stacji SD/ED/DD/DSDD. Pedkość standardowa 19200kbaud lub przyspieszona - 70kbaud albo 82kbaud - do wyboru. Systemy szybkiej transmisji: UltraSpeed, TopDrive i Synchromesh. Możliwe programowanie przeplotu przy formatowaniu.

Prędkość obrotowa: 360rpm
Kontroler: WD 1770 lub WD1772

Coś jeszcze?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

5

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

8O

6

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

chyba zachorowałem .... kcem jom mieć !

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

No, to Ci zostały jeszcze 23 godziny na wyzdrowienie. :D

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

8

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

Skoro mamy konstruktora tego cuda to może rozpocząć produkcję ale np z flopkiem 3,5  :D

9

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

A w jakim celu? O napędy trudno. Do dyskietek 3,5" wielokrotnie się zraziłem. Są bardzo zawodne. Lepiej już gromadzić i przenosić dane na twardym dysku.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

10

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

taka stacyjka zdalaby sie jak gralem w ultime 4... nie trzeba by dyskow przekladac... :)

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

11

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

O jakie napędy trudno -3,5" ????
W jakim celu - byłby fajny bajer -o stacje do atarki ciężko i dyskietki 5,25 mało dostępne
A twardy to zupełnie inna bajka..................... :D

pozdrawiam

12

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

niom - znajdz naped 3,5 720k teraz. Nie jest to takie trywialne.
Bo chyba nie myslales o napedzie 1,44 ;-) ?

13

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

A czy jest jakiś problem aby stacja 1,44 pracowała jako 720 -oprócz blokady czujnika gęstości ????

14

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

Trzy egzemplarze jakie posiadam - Epson, Samsung i NEC - nie chca dzialac
z flopkami 720k.

15

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

Ja mam w swoim grzybie flopa ktory bezproblemowo nagrywa 720k. Wiem bo nagrywalem dyski dla STefana, ktore on spoko czytal

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

Również mój flopek nagrywa wszystko ( do ST też)

Wystarczy wrzucić mu dyskietkę DD lub w HD zakleić jeden otworek (ten od gęstości)

Nie wiem dlaczego jakiś flop od pc nie mógłby tego zrobić

pozdrawiam

a tak na marginesie - ciągle się biorę za przęlożenie atarki do Tower
klawiatura jest (AKI) , twardy jest (SIO2IDE) ale brak porządnego flopka dlatego pytam o tą stację

17

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

niom - znajdz naped 3,5 720k teraz. Nie jest to takie trywialne.
Bo chyba nie myslales o napedzie 1,44 ;-) ?

Hmm, a dlaczego nie mozna wykorzystac napedu 1,44 MB??? Przeciez skoro aby uzyc 720 KB i tak trzeba uzyc Sparty lub MyDosa, to przeciez mozna sformatowac pod systemami te 1,44 MB

18

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

no dobra - przyznaje sie - moja ignorancja. Da sie. Jestem niedouczony.

19

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

A tak z ciekawości

Ile było by chętnych na taką stację -może dało by się przekonać kogoś mądrego żeby coś takiego skonstruował
Jest co prawda Karin Maxi ale.................
1.Nie widziałem nigdy rysunku płytki -a robienie na pająka albo projektowanie płytki na podstawie schematu ideowego to nie dla mnie
2.Trzeba za bardzo grzebać w bebechach -podłączenie pod złącze carta i expansion
A jakby tak ktoś opracował taką małą fajną płytkę (jak SIO2IDE)
z jednej strony złącze do flopka a z drugiej SIO (wiem ,wiem zaraz będzie że
SIO za wolne itd itd) ale jakby była taka stacja to pewnie standard by się przyjął
Jeżeli konstukcja była by prosta (i tania) to zrobić sobie np 2 flopki 3,5 cala, podpiąć twardziela i mamy spoko wypasiony sprzęt

pozdrawiam

20

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

Trzy egzemplarze jakie posiadam - Epson, Samsung i NEC - nie chca dzialac
z flopkami 720k.

a masz jeszcze takie dyskieki ??? 720KB ??? bo ja musiałem zaklejać jednej otworek i wtedy każdy z moich trzech flopków formaci je na 720KB aż miło ;))) (i równiez wykorzystwałem to przy emulkach ST - chodzi bez zarzutu - napędy TEAC !!!)

ps. sam chętnie bym się pisał na stacyjke 2*3.5 cala tylko jedno ale konstrukacja musi mieć na płytce możliwość zainstalowania 2 gniazd SIO !!!!! abym mógl sobie wpiąć jeszcze sio2pc i tomsa 720 do malucha ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

21

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

O pierwszy chętny na stacyjkę

Pojawiają się pierwsze wymagania
1. 2x gniazda SIO (gniazda SIO cięzko dostępne -może jakieś DB25)
2.na dyskietki 1,44
3.tanio !!!

Kto następny ???/
:D


A kto to cudo zbuduje ????? :D

22

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

To stary projekt i już definitywnie zamknięty. Nie mam czasu na kombinowanie. Nie wiem nawet, czy odnalazłbym do niej program źródłowy.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

23

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

ZTCW to Jurek Sobola potrafi zrobic interfejs karin maxi (chociazby z tego powodu ze pracowal w Karinie). Nalezy po prostu namowic go aby zbudowal za odpowiednim wynagrodzeniem kilka interfejsikow :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

O pierwszy chętny na stacyjkę

Pojawiają się pierwsze wymagania
1. 2x gniazda SIO (gniazda SIO cięzko dostępne -może jakieś DB25)
2.na dyskietki 1,44

ja gniazd SIO mam chyba z 10 ... wiec jak by nie patrzeć na 5 egzemplarzy jak znalazł :)))

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

25

Odp: Podwójna stacja do "malucha"!

Ja tam mogę mieć stację pojedynczą, chociaż podwójną też nie pogardzę :D  Wszystko zależy od ceny! BTW: Też by mi się przydały dwa gniazda SIO na 1050 i SIO2PC. Jedno gniazdo wolne mam ;)