1

Temat: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

Zapraszam na projekcję klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen w kinie Iluzjon (Warszawa) + dodatkowe atrakcje (np. dla dzieci).
Co ciekawe jest to pierwsza oryginalna wersja kinowa jaką mogliśmy oglądać w kinach w latach 70. i 80.
Impreza trwa przez dwa dni: 25 maja (piątek) oraz 26 maja (sobota).

Info: http://www.gwiezdne-wojny.pl/fandom.php#8361
Strona kina: http://www.fn.org.pl/page/
Oraz info na stronie kina: http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=53&id=53


Od siebie mogę dodać, że należy szybko wykupić bilety, bo na ostatniej imprezie wszystkie miejsca były wykupione.

Pozdrawiam !

Ostatnio edytowany przez Tdc (2007-05-21 21:18:58)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

Ale bym poszedl...

3

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

<flame>
e tam... nowa preque-trylogia jest lepsza ;)
</flame>

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2007-05-21 22:22:00)

4

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

Ja tam wole epizody IV-VI. Nawet wczoraj ogladalem IV :)

5

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

laoo/ng napisał/a:

<flame> (...) </flame>

:lol:

laoo/ng napisał/a:

e tam... nowa preque-trylogia jest lepsza ;)

Zwykle pierwszą trylogię cenią ludzie w naszym wieku ;) Natomiast młodociani bardziej tę nową.
Ja preque cenię za jakość obrazu i dźwięku.

mazi napisał/a:

Ja tam wole epizody IV-VI. Nawet wczoraj ogladalem IV :)

To będą właśnie te filmy. Zapraszam do nas do Wawy ! W końcu jest to okazja aby zobaczyć w kinie :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

6

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

Nie no w kinie bylem na IV i VI. Na 4tej nawet wlasnie w Iluzjonie (tyle ze tym starym).

7

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

lewiS: a jest jakiś nowy Iluzjon ??

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

8

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

http://pl.wikipedia.org/wiki/Iluzjon_Fi … _Narodowej

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

9

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

heh... gdyby to bylo w lublinie ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

Tdc napisał/a:

Zwykle pierwszą trylogię cenią ludzie w naszym wieku ;) Natomiast młodociani bardziej tę nową.

Teraz będzie troche truizmów, ale na tym forum nie trzeba tego udowadniać. Przecież tu wszyscy cenią sprzęt martwy od kilkunastu lat i nie dlatego, że jest lepszy, a dziś już produkują tylko sam szmelc, tylko głównie z nostalgii, bo grał na atari jak był berbeciem i chce sobie wrócić do starych wspomnień. Z filmami jest podobnie. A nawet gorzej, bo np obu trylogii nie można obiektywnie porównać. Szczególnie, że nie są to dzieła "artystyczne" tylko komercyjne nastawione na zyski i wszystko opiera się na dramaturgii znanej od setek lat (celowo nie użyję wyświechtanego "archetypu" ;]). Więc główna wartość IMHO w docenianiu starej trylogii, polega na tym, że "oglądałem to jak miałen naście lat i mało nie posikałem się z wrażenia". Pierwszy film jaki na początku lat 90 widziałem z VHSa (Amerykański Ninja) też wywarł na mnie duże wrażenie ;)

11

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

laoo napisał/a:

Pierwszy film jaki na początku lat 90 widziałem z VHSa (Amerykański Ninja) też wywarł na mnie duże wrażenie

Jeszcze Akademie Policyjne się oglądało oraz Rambo.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

do dziś łezka w oku na myśl o: American Ninja, Kickboxer i nade wszystko Blood Sport ( "...pobiłeś mój rekord teraz ja pobije ciebie!...Bolo Yeung róló)

http://www.imdb.com/name/nm0001866/   ma facet "dyskografię";)

http://www.youtube.com/watch?v=_wpVAdA7Oo0 

http://tiny.pl/dzf2  my master:)

BTW. szkoda że Capcom czy inne SNK nie zrobiło swojego czasu bijatyki gdzie wybierałoby sie postacie spośród czarnych charakterów filmowych. To by były pojedynki...np taki Chong Li vs Tong Po :)))))))))

Ostatnio edytowany przez gepard (2007-05-22 14:54:02)

gep/lamers^dial

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

pamitam 100-tne kopie na VHS , kolory byly tak rozlane ze bruce lee byl black & white :) a teraz  blue ray na full hd , miodzik

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

14

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

Lizard: Aaaa...
Swoją drogą obecny Iluzjon jest tak przesiąknięty dawnominionymi latami, że powinno się dopłacać 100 zł do biletu za dodatkowe atrakcje w stylu socjalistycznym ! W końcu nie tylko ogląda się film z tamtych lat co nawet wszystko do okoła jest jakieś takie... niezmienione :P Istna maszyna czasu :) :)


laoo/ng napisał/a:

tylko głównie z nostalgii, bo grał na atari jak był berbeciem i chce sobie wrócić do starych wspomnień.

Faceci z nas a takie sentymentalne indywiduła... ;)

laoo/ng napisał/a:

Szczególnie, że nie są to dzieła "artystyczne" tylko komercyjne nastawione na zyski

No z tymi zyskami to jeśli chodzi o pierwszy film (epizod 4) to raczej miała to być kompletna klapa (tak to wszyscy np. producenci widzieli) a sam G.L. również nie wierzył i nie spodziewał się niczego choćby małego...

"oglądałem to jak miałen naście lat i mało nie posikałem się z wrażenia": No, to było coś ! Mądrze prawisz ? postawić mu piwo !

Pamiętam że jak byłem mały i oglądałem pościg na Endor to dosłownie kręciło mi się w głowie ? czegoś takiego jeszcze nie widziałem i byłem  s z c z ę ś l i w y :)

Amerykański Ninja: oj też pamiętam, pamiętam :)


dely napisał/a:

Jeszcze Akademie Policyjne się oglądało oraz Rambo.

Tam w Iluzjonie można sobie zobaczyć te wszystkie filmy ? wystarczy zebrać publiczność i to wszystko :)
Kiedyś możemy się razem wybrać na kilka takich filmów :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

15

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

laoo/ng napisał/a:
Tdc napisał/a:

Zwykle pierwszą trylogię cenią ludzie w naszym wieku ;) Natomiast młodociani bardziej tę nową.

Teraz będzie troche truizmów, ale na tym forum nie trzeba tego udowadniać. Przecież tu wszyscy cenią sprzęt martwy od kilkunastu lat i nie dlatego, że jest lepszy, a dziś już produkują tylko sam szmelc, tylko głównie z nostalgii, bo grał na atari jak był berbeciem i chce sobie wrócić do starych wspomnień. Z filmami jest podobnie. A nawet gorzej, bo np obu trylogii nie można obiektywnie porównać. Szczególnie, że nie są to dzieła "artystyczne" tylko komercyjne nastawione na zyski i wszystko opiera się na dramaturgii znanej od setek lat (celowo nie użyję wyświechtanego "archetypu" ;]). Więc główna wartość IMHO w docenianiu starej trylogii, polega na tym, że "oglądałem to jak miałen naście lat i mało nie posikałem się z wrażenia". Pierwszy film jaki na początku lat 90 widziałem z VHSa (Amerykański Ninja) też wywarł na mnie duże wrażenie ;)

1) Prequel ma o niebo wiecej infantylizmów (Jar Jar Binks itp)
2) mityczna "Moc" wytlumaczono w nim jakimis żyjątkami co zepsuło cały jej urok
3) fabuła w klasycznym SW była prosta, ale klarowna jak w dobrej bajce. W prequelu napakowano ją masą przegadanych scenek, wojen handlowych (jakie dziecko to zrozumie?) i generalnie przypomina   "Mode na sukces" a nie kino przygody.
4) Autorzy prequela zawalili motyw Przejsca Anakina na ciemną stronę. Przemiana jest sztuczna, naciagana i bez psychologicznego uzasadnienia. Nie znaczy to, że stare SW są tu akurat lepsze, ale tam nikt nie podejmował takiego trudnego tematu, wiec nie zaliczono na tym polu wtopy.

Ze starych za najlepsza uwazam czesc V. Najbardziej mroczna, najmniej Lucasa, najsłabszy wynik finansowy :D

16

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

A jednak... zaczęło się "<flame>" :D :D :D


gl.h: Mam pytanie czy "gl.h" to plik nagłówkowy G. Lucasa, który jest wczytywany u Ciebie po przebudzeniu się ? :D :D

Tak bardziej serio to trochę się znam i powiem że od razu widać w Tobie niemałego znawcę tematu.
Ze mną twoje "Posty: 26" szybko zyskają kilka zer ;)

Całkiem fajnie ująłeś to co istotne, choć niepotrzebnie tak skrupulatnie (np. ta numeracja) ja tu jestem piętnowany za takie zachowania :D ;)
""Mode na sukces" a nie kino przygody": szczera prawda...

"Autorzy prequela zawalili motyw Przejsca Anakina na ciemną stronę. Przemiana jest sztuczna, naciagana i bez psychologicznego uzasadnienia .": no tu to przeginasz ! Nie wiem o co Tobie chodzi...
Powiem tyle ja znam pewną osobę która podjęła w swoim życiu bardzo podobne decyzje co Anakin i podobnym stopniu rozbiła swoje własne życie robiąc sobie z niego totalny kataklizm ! Więc trudno jest tu coś takiego powiedzieć.

"Ze starych za najlepsza uwazam czesc V": o tak ! Tu to jesteś pure fan.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

17

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

No mnie sie ta przemiana nie podobała i już :). Mało przekonujaca była. Choc z drugiej strony moze niezbyt uwaznie ogladalem II i III czesc. Po tym co zobaczylem w I nie mogłem już tego uważnie olądać. ;) Jakby ktoś organizował pochod po dom Lucasa z pochodniami i widłami  to bym się pisał :D

Trzeba bedzie odpalic na Atari wszystko co sie wiąże ze SW. Btw, to szukajac jakiegos tutułu (gralem w to ale dawno) gwiezdnowojennego na malucha znalazłem takiego shootera 3D] firmy Atari. To było 3D!

Pure fan...Może raczej entuzjasta. Pure fanem to jestem od "Red Dwarfa" - kazdy odcinek obejrzany po 20, 30 razy. Moge sypać cytatami na każdą okazję. "Red Dwarf" to świętość.

A gl.h to przeszlosc kiedy to uwazalem, ze jedyna sluszna droga rozwoju jest jego includowanie. Az mi sie rzucilo na ksywe tutaj, co po czasie uznalem za troche głupie, ale trudno. Bede sie trzymal tej wersji.

18

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

Apropo Rambo:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … 53206.html

19

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

gl.h napisał/a:

No mnie sie ta przemiana nie podobała i już :)

Z tym dyskutować nie mam zamiaru :D
Szczególnie, że to jest bardzo powszechne przekonanie - szczególnie u znawców :)

Problem jest w tym że "bez psychologicznego uzasadnienia" - tu możesz mnie przekonywać, ale będzie bardzo trudno ;)

gl.h napisał/a:

Jakby ktoś organizował pochod po dom Lucasa z pochodniami i widłami  to bym się pisał :D

Witaj w klubie !:)
Skoro G. Lucasa spotkał los Shreka to ja chętnie zajmę pozycję Lorda Farkuada :)
Nawiasem mówiac napisałem wiele set kilobajtów o tym co G. Lucas zawalił w swoich nowych filmach...

gl.h napisał/a:

Trzeba bedzie odpalic na Atari wszystko co sie wiąże ze SW.  Btw, to szukajac jakiegos tutułu (gralem w to ale dawno) gwiezdnowojennego na malucha znalazłem takiego shootera 3D] firmy Atari. To było 3D!

Kiedyś zapraszałem na moją prelekcję o starych grach, tam właśnie mówiłem o tych grach, pokazywałemje itp. Widzę że zainteresowałaby Ciebie ta tematyka :)
Nie wiem tylko dlaczego na en.wiki nie ma mowy o małym Atari...

Co do 3D to na mnie największe wrażenie robi: Star Riders z 1979 roku oraz I Robot z 1983.
Z Gwiezdnych Wojen jest też Empire St. B. na malucha ale nie jest w 3D (było też na Atari 2600).

gl.h napisał/a:

Pure fan

W Polsce słowo "fan" ma pejoratywne znaczenie - ale nie o to mi chodziło, lecz o to że to co mówisz jest zgodne z tym co mówią najwięksi znawcy.
Co do Fana to ja nie jestem ani uprzedzony, ani nie jestem rasitą, a jak ktoś mnie nazwie fanem lub fanatykiem GW lub Atari to nie ruszy mnie to choć taki jegomość będzie u mnie spalony...

Co do "Red Dwarfa" to nie mam pojęcia co to jest...
Może jakiś link ? najlepiej do avi.

gl.h napisał/a:

A gl.h to przeszlosc(...)

Spoko ! Tak tylko sobie żartowałem ;)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

20

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

'Trylogia Thrawna' jest najciekawsza z tego co znam. Ale nie zekranizowana jak dotad (i pewnie nie bedzie).

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

21

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

wczoraj zapuscilem ssanie 8miu sezonow "red dwarf" - prawie 14G...
za jakies 6h powinienem miec :P

to jest dopiero klasyka!

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

22

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

Ok. Obejrzałem sobie dwa otwarcia Red Dwarfa na youtube i wydaje mi się, że do oglądanie tego serialu trzeba być takim samym hardkorowcem jak do namiętnego grania na konsolach typu Atari 2600. Podziwiam :)

23

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

Star Trek to jest dopiero kult...pomalućku zbieram sobie wszystkie serie (Enterprise i TNG juz mam, teraz kompletuje Voyagera i resztę) ...rulezja

gep/lamers^dial

24

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

laoo: wbrew pozorom jest sporo niezłych tytułów na 2600. I wcale nie takie złe, jak się niektórym wydaje.

Sikor umarł...

25

Odp: 30 rocznica Gwiezdnych Wojen - Kino Iluzjon Warszawa

Star Treki Rulu, ja bym do tego dorzucil jeszcze Stargate i Stargate Atlantis