26

Odp: Assembler 6502

Tylko szkoda, ze pozniej zaden z wyzej zacytowanych programow nie zadziala... ;)

27

Odp: Assembler 6502

Kurs asemblera jest też w magazynach Serious.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

28

Odp: Assembler 6502

Lizard: tak, długość bufora musi być ustawiona, na cokolwiek >= długości wypluwanej linii.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

29

Odp: Assembler 6502

No tak, zapomniałem, że dla funkcji 9-tej wyświetlany jest tekst do pierwszego EOL lub o długości w ICBUFL. To dlatego, że przestałem z tego korzystać po przejściu na własne stdio.mah i printf. :)

Co do nauki, to w Syzygy były opisywane różne przydatne procedury lub efekty z dem. Analiza cudzych kodów też potrafi być bardzo pouczająca o ile jest dobrze opisana. Inaczej traci się czas na filologię.

Ostatnio edytowany przez Lizard (2007-07-22 23:05:33)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

30

Odp: Assembler 6502

pytanie zoltodzioba, QA (emulator) nie chce wykonywac prostych programow(nic sie nie wyswietla), dopiero podczepiajac programik pod zawarty na dyskietce przykladowy programik z duszkami widac dzialanie efektow na ekranie.help

31

Odp: Assembler 6502

A przeczytales instrukcje od QA, czy jestes zbyt leniwy?

32

Odp: Assembler 6502

jasne, pisalo o przyciskach !^spacja zeby wywolac podglad, ale jakos to mi nie wchodzi,nie wiem, moze to kwestia emulatora albo konfiguracji atari.w kazdym badz razie wg. kursu w pisemku
"tajemnice atari" powinny pojawiac sie efekty na ekranie "pod spodem" a powrot do QA ma sie odbywac poprzez nacisniecie klawisza.; tymczasem nic nie wyskakuje,QA po sprawdzeniu kodu i poleceniu RUN tylko robi "mrugniecie" , jedynie po wyjsciu z QA widac w niektorych przypadkach efekt programu, np wypelniony wiersz tekstowy. Troche to utrudnia nauke assemblera, a nawet chetnie bym do tego wrocill ( pokusy wieku dorastania i zycie studenckie skutecznie odciely mnie
od programowania ;) )

33

Odp: Assembler 6502

Jak sie program skonczy to wraca grzecznie do QA. Zamiast RTS daj JMP *.

34

Odp: Assembler 6502

<zgred mode>
No pewnie, przecież wiadomo, że system operacyjny gryzie, zwłaszcza tych, co nawet tych dwóch na krzyż funkcji takiego prostego XL OS-u przez tyle lat nie są w stanie pojąć. Tekst na ekranie napisać? Panie, to za trudne, trzeba adres podać i długość, i jeszcze jeden taki długi, trudny adres pamiętać, $e45-cośtam...
</zgred>

<xxl off>
Lizard: długość dla put record trzeba podać, tj. maksylamną wielkość stringu. Oczywiście może być krótszy (kończy EOL).
</xxl>

Ostatnio edytowany przez drac030 (2008-02-27 13:10:13)

KMK
? HEX$(6670358)

35

Odp: Assembler 6502

gorgh: SHIFT+CONTROL+SPACJA.  nie wpisujesz zadnych '!^'
co do uruchamiania - zwroc uwage na adres uruchamiania ustawiane w menu 'Setup' Jak jest inny niz adres pod ktory kompilujesz to po pierwszej
instrukcji wystapi brk albo zwis (w zaleznosci od tego co bylo pod podanym adresem)

ps. jak nie odrobisz pracy domowej (przeczytac dokladnie instrukcje QA - całą!) to jest to ostatnia pomoc z mojej strony.

Ostatnio edytowany przez mikey (2008-02-27 17:49:15)

36

Odp: Assembler 6502

sie robi