1

Temat: G2k7 GamePlay compo

Proponuję w tym roku nieco urozmaicić czas spędzony na party i przeprowadzić GamePlay Compo. Postuluję wybrać kilka (np. 4) i puszczać je na bigskrinie lub wyznaczonych komputerach - gramy na punkty. Zwyciezcy mogą otrzymać jakieś upominki bądź $$$. Zrzutka dobrowolna np. do mnie lub Głównego Onanizatora Zlotu - Ryśka w jakiejś drobnej kwocie np. 2 zł.

Jeśli nie będzie odpowiedniej ilości komputerów na potrzeby konkursu to można zaanektować bigscreen na kilka godzin wg porządku gra nr. 1 - piątek 10:00-14:00, gra nr 2 - 15:00-19:00, gra nr 3 i nr 4 analogiczne godziny w sobotę.

Aha, wybieramy gry, których celem jest nastukanie największej liczby punktów, a nie "dojście jak najdalej". Uprzejmie proszę o odpowiedzi w tym topiku wg schematu (w razie potrzeby dyskusji proszę utworzyć nowy wątek):

Popieram / Nie popieram
1. Propozycja gry nr 1
2. Propozycja gry nr 2
3. Propozycja gry nr 3
4. Propozycja gry nr 4

-------------------------------

Mój głos:

Popieram
1. Missle Command
2. Planetary Defense
3. Zybex
4. Moon Patrol

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: G2k7 GamePlay compo

tekken 5/dr XD.

moonpatrol czy zybex moze byc za dlugie - oczywiscie nie pamieta sie wielu aspektow, ale zybea sie pykalo calego majac 15+ zyc, w moonpatrol sie petlilo niezle.
zapewne teraz w zybexie nie dojdzie sie do polowy, bo sie nie pamieta co kiedy i po co wylatuje (X.

z atarowskich:
- gyruss!
(idealna to klepania wynikow punktowych - szybka, dynamiczna, nie monotonna, fajna muza)
- moze ninja master? (to tez taka gra stricte do klepania punktow). moze nie tak widowiskowa ale
- moze jakis hyperolimpic letni? (ten taki inny decathlon). rowniez idealna do klepania punktow, a przy okazji bedzie wieksza wrzawa (przy %) - "haha nie skoczysz, lalala, bum o jaki pech tylko 3 metry.." itd ;)

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2007-07-18 13:58:59)

3

Odp: G2k7 GamePlay compo

Nie będzie mnie co prawda, ale system punktowy jest bez sensu :) No chyba, że w grach w których gra się bardzo krótko (patrz chodzenie pijanym kolesiem na przedostatniej Ornecie).
Lepiej zrobić turniej w grach w których jest 1 na 1, np World Karate Championship albo Gun Fight :) Archon byłby niezły, ale długo strasznie trwa.

A Zybexa przeszedłem w zeszłym tygodniu :)

: 404. Stopka not found

4

Odp: G2k7 GamePlay compo

Do turnieju 1 na 1 pasuje Megablast, Dynablaster, albo zwyczjany Pong :) ('gra o flaszke' z koceran by Fox ? ;) )
Fajny byłby RiverRaid, ale w to mozna gra c baaardzo długo, chyba że będziemy grać nie od pierwszego poziomu, lecz od pięcdziesiątego.

grzybson/SSG^NG

5

Odp: G2k7 GamePlay compo

Zybex - odpada. Ostatnio zostal skonczony na big screenie i trwalo to dluugo.

Proponuje:
Galaxian,
Dig Dug,
Super Cobra,
Missile Command

Ewentualnie jako czwarta gre mozna dac cos na pistolet (zabiore), np Barnyard Blaster czy jakos tak.

Zeby bylo sprawniej i dynamiczniej - gramy tylko na 1 zyciu.
Aha, i 10:00 w piatek to za wczesnie! Wiekszosc zainteresownaych moze nie dotrzec.

PS. A moze Centipede? Wzialbym trackballa!
Zrobiloby sie bardzo ciekawie: jedna gra na pistol, jedna na kulke, dwie na joya :)

Ostatnio edytowany przez nosty (2007-07-18 14:52:29)

6

Odp: G2k7 GamePlay compo

A może Capture the flag? To 2D, całkiem dynamiczna gierka na dwóch graczy, co prawda nie system punktowy, ale i tak fajnie by się grało :)

7

Odp: G2k7 GamePlay compo

Megablast pasuje idealnie do tej zabawy.

8

Odp: G2k7 GamePlay compo

w Dynablaster będzie można ustawić liczbę rund od 1..5, dla 1 rundy rozgrywka będzie szybka, pozatym będzie można obejrzeć dużo kolorowej grafiki Vidola :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

9

Odp: G2k7 GamePlay compo

Popieram,
jednak nie tylko gry na punkty. Zrecznosciowy jeden na jeden maja taki plus, ze w danym czasie graja 2 osoby no i jest wesolo :)

Moje propozycje:
- Hyperblast! - gra na punkty;
- Tron (Mirage) - gra jeden na jeden;
- Table Football - Jak wyzej;
- Pac-Man - wiadomo;
- One on One - wiadomo :)
i na koniec moich propozycji moze byc Popeye, fajnie sie w nim punkty klepie.

Niech zwyciezy roznorodnosc, dla kazdego cos milego. Pozatym w takie gry 1 na 1 przyjemniej sie gra na party IMO, proponowane wyzej World Karate bylo by w sam raz.

10

Odp: G2k7 GamePlay compo

sportowe to one on one lub hyperolimpic (4 naraz od raz) i w sumie spoko.
dynablaster i megablast rowniez. zreszta JO.

eru pewnie najpierw napisales trainera (j/k, wierze w Twoj Ukryty PLayer Skill, w koncu dobrze z Justa w nawalanke 3D kiedys grales , aka tez mistrz Archona, tzn. po mnie zaraz ; ooo).

a moze (troche nie atarowe, ale kazdy zna) - DSJ v2.1? ta dosowa itd. Jako drugi game compo niezalezny. mozna na raz ustawic x/xx graczy, kilka skoczni i jechane. oczywiscie zaraz pojdzie flame, ze to nieatarowa gra. dlatego mowie, jako ew. obok, bo to pojdzie szybko i bedize fun przy %.

11

Odp: G2k7 GamePlay compo

Do 1 na 1 polecam Sea Wolf II, pamiętam że fajnie się w dwie osoby pogrywało w Mario Bros ale to już tryb "cooperative". A co do Archona - dla dwóch graczy sporo lepszy moim zdaniem jest Archon II: Adept.

Aha jeszcze mi się przypomniało - kiedyś trzaskaliśmy z kolegami w "Mig Alley Ace" (taka strzelanka-symulator lotu) i był czad nieziemski :).
Tyle że trzeba byłoby na nowo rozgryźć sterowanie i o co tam chodziło, bo już dokładnie tego nie pamiętam. Można było grać w cztery samoloty (dwoma kierował gracz dwoma komputer) w dwóch drużynach. Do wyboru było kilka scenariuszy, zwykła walka myśliwska, transport , jakieś chyba misje  bombowe itp.

Ostatnio edytowany przez Urborg (2007-07-19 12:34:17)

12

Odp: G2k7 GamePlay compo

* megablast
* tekblast
* h.e.r.o.
* river "raid" (w wersji na komary)

;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: G2k7 GamePlay compo

Również uważam, że gry 1 na 1 są dużo bardziej atrakcyjne, zwłaszcza dla widowni i zostało to już wielokrotnie przetestowane na zlotach. Obowiązkowe pozycje to Megablast i Tekblast. Dynablaster jest może bardziej kolorowy ale grywalnością daleko mu do Tekblasta.
A do stukania punktów najlepszy byłby jakiś Tetris. :P

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

14

Odp: G2k7 GamePlay compo

To ja jeszcze poproszę, aby na potrzeby Compo zostały użyte wysokiej jakości joysticki na mikrostykach, dobrze wyprofilowane do ręki... ;)

Ostatnio edytowany przez grzybson (2007-07-20 12:21:40)

grzybson/SSG^NG

15

Odp: G2k7 GamePlay compo

Takie rzeczy tylko w Erze.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

16

Odp: G2k7 GamePlay compo

grzybson napisał/a:

To ja jeszcze poproszę, aby na potrzeby Compo zostały użyte wysokiej jakości joysticki na mikrostykach, dobrze wyprofilowane do ręki... ;)

Właśnie takie dwa joysticki kupiłem niedawno na allegro. Są dokładnie takie jakie byś chciał, a dodatkowo mogę Ci powiedzieć że wykonana zostały z bardzo wysokiej jakości komponentów a przewód w nich jest specjalnie ekranowany abyś nie narzekał że występują jakieś zakłócenia przez które słabiej Ci się gra. Mogę także dodać że są to produkty bardzo znanej i renomowanej firmy.

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

17

Odp: G2k7 GamePlay compo

Popieram:
1. Tapper
2. World Karate Championship
3. 180 - lotki znaczy się :)

2 i 3 to dlatego że również popieram raczej turniej w gry multiplayer, albo osobno konkurencje dla singleplayer i multiplayer.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.