1

Temat: Catridge na malucha

Jak wygląda kwestia wyprodukowania serii powiedzmy 50/100 kartridży na atarkę? W środku nic specjalnego - 64KB pamięci zupełnie wystarczy.
Pytam poważnie, czy to jest możliwe, czy ktoś ewentualnie byłby zainteresowany, no i jakie są koszta.
Z góry dzięki.

: 404. Stopka not found

2

Odp: Catridge na malucha

podejrzewam, ze koszt samej pamieci czy to bedzie 16 czy 256 kb bedzie znikomy w porownaniu z reszta kartrydza.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Catridge na malucha

Troche mala ilosc. Sporym kosztem w tym przypadku bedzie samo rozpoczecie produkcji plytki. To stala oplata niezaleznie od ilosci sztuk. Ale o szczegolowe koszty plytki zapytaj Pugule.
Koszt obudowy to pewnie ze 3zl (na allegro ktos teraz sprzedaje za 5zl ale to troche przydrogo).
Reszta to p*.* (srubka, ppodstawka, jakis kondensator, nalepka) warte ze 2-3zl.

EDITED: Czy my mamy jakis autofiltr na bluzgi zalozony na forum? 8-O
Wygwiazdkowoalo mi slowo P_I_E_R_D_O_L_Y! No to juz jest przegiecie!

Ostatnio edytowany przez nosty (2007-08-13 07:35:35)

4

Odp: Catridge na malucha

Spory koszt rozpoczęcia produkcji płytki to jaki rząd? 500zł? 1Kzł? 5Kzł? Może Piguła się wypowie :)
A ogólnie - to czy nie jest tak, że taka płytka byłaby identyczna dla różnych kartridży, różniąc się wyłącznie ROMem? Jeśli tak, to o ile koszta stałe są wysokie, a koszta potem są niskie (znowu, nie wiadomo jak niskie), mogę rozważyć zrobienie większej ilości, i potem dzielić się z rebiatą w miarę zapotrzebowania :)
No + robocizna jeszcze pewnie. I kto by się tego podjął...

: 404. Stopka not found

5

Odp: Catridge na malucha

Np w TechnoService http://www.technoservice.com.pl jest kalkulator cen płytek prototypowych. Koszt uruchomienia produkcji wynosi 60 PLN, koszt wykonania 10 szt. płytek 60X80 mm to 312 PLN, czyli razem 372 PLN + VAT ofkorz. Przy większej ilości cena zmaleje, bo np 100 szt to już nie seria prototypowa

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: Catridge na malucha

Jestem dupa nie elektronik, więc się nie znam. Ale poszperałem, i tak (zakładam płytki dwustronne, 60x80, jak napisał jer)
- http://www.mikroprocesor.com.pl/index.phtml#kalkulator : 50 otworów (strzelam), 10 sztuk -> 105zł brutto (10.50 za sztukę), 50 -> 353 (7.06), 100 -> 606 (6.06), 200 -> 1183 (5.91), 1000 ->5795 (5.75). Więc koszt już dla 50 jest porównywalny w sumie z kosztem dla 1000. Ale nie wiem, tam są jakieś ograniczenia techniczne, nie znam się
- http://www.obwody-drukowane.eu/cenniki.php : mi wychodzi, że 1 płytka to 0.48 dm2, więc 100 to 48dm2, co daje 10zł za płytkę netto
- http://www.baranski.net.pl/nowy_kalk/kalk.html : tak jak wyżej, wychodzi mi za 10 sztuk -> 112 (1.12), 50 -> 517 (10.34), 100 -> 1029 (10.29)

Ogólnie, to ja chodzę w ciemności, potrzebuję speca który mi to wszystko objaśni :)

: 404. Stopka not found

7

Odp: Catridge na malucha

Powtarzam - napisz na priv do Piguly. On robi plytki do rozszerzen Atari prawie ze przemyslowo ostatnio.

8

Odp: Catridge na malucha

No na pewno "sam" nie robi tylko zleca jakiejs firmie.

9

Odp: Catridge na malucha

No wlasnie - zleca non stop ;)

10

Odp: Catridge na malucha

A co na tych kartach ma się znajdować? :)

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: Catridge na malucha

Eru - powiem tak pole płytki do Carta nie będą większe niż tej od sio2sd. Zatem mogę ci podać konkretne koszty dla około 70PCB (ponieważ dokumentacja będzie dla płytki dwustronnej to w zależności od firmy zapłacisz za nią od 65-90zł netto) a same płytki to kolejne 500-600zl netto.

Masz zatem obraz kosztów pcb. Oczywiście dokumentację robisz raz na 5-7 serii płytek.

Obudowa to tak jak pisał Nosti do wyrwania za jakies 3-4zl brutto.
Płytka do carta będzie uniwersalna - jeżeli zamiast eprom'u  z okienkiem użyjesz kości jednokrotnego programowania to możesz przyjąć, że zapłacisz za nią około 3-5zł. Chyba, że będziesz używał pamięci z demobilu - wówczas cena będzie niższa.

Programator do tego typu pamięci to np. Willem koszt około 200zł.

Jeżeli chcesz robić ładne naklejki to polecam jakąś drukarkę termosublimacyjną koszt 100-150zl
plus papier z folią na jakieś 300-400 naklejek 115-120zl brutto

Samą instrukcję można już drukować na zwykłym atramencie.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: Catridge na malucha

Dzięki Piguła.
Czyli na oko wychodzi mi tak do 20zł za carta, + robocizna ofkorz.
Jeszcze jedna osoba pracuje nad problemem, może da się wykoncypować coś taniej :)

: 404. Stopka not found

13

Odp: Catridge na malucha

Wydrukowanie naklejek i instrukcji lepiej zlecić drukarni, teraz jest ich wysyp i robią tanio nawet małe nakłady. Nikt by nie chciał przecież żeby po dotknięciu paluchem instrukcja się rozmazała :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Catridge na malucha

miker napisał/a:

A co na tych kartach ma się znajdować? :)

Jak to co? Naklejka! :)

: 404. Stopka not found

15

Odp: Catridge na malucha

Dely - dlatego poleciłem druk termosublimacyjny - ten możesz sobie palcem macać dowoli!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim