Temat: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

SIO2IDE jest made by Piguła, dołożę przelotkę IDE2CF. Oferty proszę na priv.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

Powodzenia ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

Zastanawiam sie po co ta zamiana??

I jedno i drugie urzadzenie spelnia swoje funkcje z powodzeniem, a do tego do SIO2IDE mozna podpiac HDD...

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

Może koledze Mównemu chodzi o to, że w SIO2SD mamy piekny panel z guziczkami i ekranem, dzięki czmu obsługa dem całodyskowych składających się z kilku części jest łatwiejsza (czyt. np. OverMind). Nie mam wprawdzie sio2ide, ale zastanawiam się jak w tym obrócić dyskietkę, aby obejrzeć drugą część dema. Na sio2pc i sio2sd jest to łatwe, ale na sio2ide?

grzybson/SSG^NG

5

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

Na sio2ide jak się ma QMEGA 4.04 też można.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

Moze i tak, nie mam tego problemu bo wszystko, czego potrzebuje trzymam na duzych partycjach pod Sparta, w zasadzie to nawet nie mam nic dwudyskowego...
A poza tym nie mam w domu urzadzen na karty SD (ciekawostka ;) ... ops zapomnialem o PDA, ale tam karty nie wyciagam ), a na CF mam kilka :)

Ostatnio edytowany przez Pecus (2007-08-24 12:43:50)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

dely - a jak? Chodzi mi o gry dwudyskowe. Mam SIO2IDE i QMEGA 4. Jak moge zmienic dyskietke "w locie", kiedy gra prosi o wlozenie drugiej?

8

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

bardzo proste to to niestety nie jest :) ale da sie.

Przyklad:
Do napedu SIO2IDE o numerze 1 "wloz" pierwsza strone dysku, a do napedu 2 - druga.
Odpal komputer (QMEG 4.04 wlaczony) i zaladuj program.
Jesli poprosi o zmiane dyskietki wcisnij kolejno:
- Ctrl+Help (freeze)
- 03ef01 (poke $03ef,$01) (numer napedu do zamiany z D1 zmniejszony o jeden, w ten sposob mozna miec nawet 8 dyskow do zamiany)
- Enter
- Help (end freeze)

I masz fizyczna stacje 2 zamieniona z 1.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2007-08-24 20:08:30)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

grzybson-> tylko nie Mównego, dobra? ;-) Może być Adam :-) Ale masz rację chodzi właśnie o to aby móc swobodnie śmigać za pomocą guzików i wyświetlacza po katalogach na karcie i montować / odmontowywać w dowolnej chwili obrazki dyskietek.

Pecus-> Obecnie mam do SIO2IDE podpiętą przez przelotkę kartę CF zasiloną z SIO i to dla mnie lepsze rozwiązanie niż trzymanie na/pod biurkiem kolejnego zasilacza do HD. Poza tym, w laptopie mam czytnik SD a nie CF. Używam przejściówki PCMCIA2CF, ale to zajmuje mi jedyną pćimćię w laptopie.

dely-> no właśnie, jak z qmega podmontować inny .atr w tym samym 'napędzie' w SIO2IDE?

Generalnie może z zamiany się jednak wycofam i zostawię sobie to SIO2IDE z zainstalowanym jukeboxem truba do atarynki w salonie żeby odpalać gry gościom (mam takich jednych napalonych :-) a wyskrobię jeszcze kaskę i dokupię sobie SIO2SD do podstawowej atarynki na biurku.
Niemniej jednak jeśli ktoś chętny się znajdzie to jeszcze się zastanowię.

Póki co moje atarynki są gołe jak je Tramiele stworzyli, ale wkrótce zacznę je rozbudowywać i zobaczę co mi się wtedy ostatecznie przyda. Zapewne jak już będę miał SDX, to podstawowym drivem będzie IDEa z CF-ką, ale coś wygodnego do przenoszenia z .atr ów też się przyda, stąd myśl o SIO2SD.

Odbudowuję swoją kolekcję atari od zera, stąd próbuję różne rzeczy w praktyce i przypominam / uczę się od nowa wielu rzeczy.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

a może być "Małomówny"? :P

W sumie to średni pomysł dawać nazwisko jako nick, podobnie jak oczekiwać, że ktoś się skusi na wymianę SIO2SD -> SIO2IDE.

A bardziej serio: był gdzieś taki myk dla SIO2IDE podmieniający dyski D1: <-> D9: (i chyba to Pecuś miał na myśli).

dobra, bo piwo stygnie... ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

Podmiana D1 i D9 jest sprzetowo (zworka, lub przyciskiem - ja mam guzik, bo na D9 mam na stale SIO2IDE DJ i wystarcza mi reset z wcisnietym tym guzikiem by ladowac gry calodyskowe) i nie to mialem na mysli :). Chodzilo mi, co opisalem, o mapowanie dyskow pod QMEGiem, ale bez wchodzenia do menu QMEGa.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

12

Odp: Zamienię SIO2IDE na SIO2SD

miker-> nie chce mi się tłumaczyć jak to się stało :-/ że tak się tu zarejestrowałem. A uwaga do grzybsona była tylko o to "o z kreska", "ó" znaczy się i o nic więcej.
A co do sensowności mojego pytania o wymianę sprzętu, to na tym forum są setki ludzi więc po co komentować w imieniu wszystkich :P ? A może już mam chętnego? A nawet jak się nikt nie zgłosi to się nie pochlastam ;)

No to stuknijmy się tym piwkiem. Zdrówko i Long Live Atari :-)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2007-08-24 20:51:02)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.