Temat: Kucaj do miecza

Jaka jest semantyka zwrotu "kucaj do miecza"? Atariki tego nie precyzuje.

Chodzi o to, że jak ktoś zrobi coś fajnego, to do miecza ma kucać ta osoba? a może wszyscy inni? Czy może chodzi o jeszcze coś innego? ;)

2

Odp: Kucaj do miecza

^_^

Odp: Kucaj do miecza

Jestem pod wrażeniem odpowiedzi ?

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: Kucaj do miecza

Źródłem (w naszym środowisku) jest, o ile się nie mylę, Gepard. O ile się wypowie, to może się dowiemy czy to twórczość własna czy .... aaaa... własna, no juz wiem po co Gepard czyta te książki o Krzyżakach ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Kucaj do miecza

Laoo: to jest mniej wiecej odpowiednik 'bow before the king' :) w wersji amigowcow, i raczej nie jest autorstwa geparda. (choc moge sie mylic)

Ostatnio edytowany przez mikey (2007-09-20 17:52:35)

6

Odp: Kucaj do miecza

inna wersja klękaj do berła itp

@Ryszard - Laoo wie, dlaczego tutaj rzucilem emotikona; Twoja rowniez nie byla na temat.

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2007-09-20 18:18:05)

7

Odp: Kucaj do miecza

Wciąż tylko nie wiem w jakim dokłądnie kontekscie można tego używać. Jak napiszę demo zabijące scene, to wszyscy będą mi kucać do miecza, czy ja będe do niego kucał?

Hm... w sumie 'bow before the king' to fajny materiał na tytuł dema ;)

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2007-09-20 19:09:46)

8

Odp: Kucaj do miecza

Inni maja kucac, ale miecz nie jest Twoj, jest blizej nieokreslonym obiektem o ksztalcie podluznym ;)

9

Odp: Kucaj do miecza

Szczerze mówiąc, bodajże na ostatnim Quaście ktoś wygenerował hasło "kucaj do sworda" - (nie pamiętam kto i w jakich okolicznościach, stan wymuszonej niepamięci u mnie, jak i zapewne u autora także) :lol:

10

Odp: Kucaj do miecza

Ej, a czy to nie było pewnej QuaST'owej nocki, kiedy to na bigscreenie Swordów poleciał film hmm... "przyrodniczy" i tam nie padły owe słowa (bo jakoś dziwnie następnego dnia rozpleniło się to powiedzonko)? :P

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: Kucaj do miecza

ech no co,
ktoś poprosił o film przyrodniczy i dj.Zając odpalił :)

*i chyba Pinek nawet dostarczył taki film już nie pamiętam, a później ktoś się darł kucaj do sworda czy jakoś tak...

12

Odp: Kucaj do miecza

dementuje: nie jestem autorem, li tylko propagatorem; niemniej przywlokłem za to inszą wersje powyższej sentencji która to brzmi: WOSKUJ BERŁO GIERMKU...( wersja z radyja maryja: WOSKUJ BERŁO GIEREMKU);):P

gep/lamers^dial

Odp: Kucaj do miecza

Przyznaje że nie wiedziałem o co chodzi z tym " kucaniem " i dlatego byłem troche zawiedziony pierwszą odpowiedzią. Ale napewno nie chciałem nikogo urazić .

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

14

Odp: Kucaj do miecza

z czego pamiętam - "kucaj do SWORDA" wygenerowałem jako pierwszy. Chyba zobaczyłem As'a :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info