1

Temat: Autostart w DOS II+/D

Może ktoś wie jak zrobić, żeby DOS II+/D po załadowaniu coś uruchomił?
Chcę, żeby po załadowaniu wyświetlił się jakiś tekst, i po prostu  bym zrobił skrypt robiący coś a'la "TYP INFO.TXT", ale nie wiem jak to odpalić automagicznie

: 404. Stopka not found

2

Odp: Autostart w DOS II+/D

Ehhh eru: http://atariki.krap.pl/index.php/DOS_II … _.286.1.29

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Autostart w DOS II+/D

fakt. fstyd.
dzięki! :)

: 404. Stopka not found

4

Odp: Autostart w DOS II+/D

No, przez wielkie F

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Autostart w DOS II+/D

ok, ale tego nie ma w atariki
Czy jest możliwe zrobienie batcha odpalanego przez JOB, tak żeby po odpaleniu nie było procedury inicjacji DOSu?
Bo mi zamazuje to co wyświetlam.
Ofkorz, mogę użyć '!' (czekanie na klawisz) ale wolałbym żeby było eleganciej :)

: 404. Stopka not found

6

Odp: Autostart w DOS II+/D

Mozesz zrobic JOB @nazwa.bat i w tym pliku wsadowym miec kolejne rozkazy (albo nie zrozumialem o co Ci chodzi :) ).
AAaaa juz zrozumialem mo i nie pamietam czy winietka DOSu pojawia sie przed czy po wykonaniu takiego BATa.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: Autostart w DOS II+/D

No właśnie winietka się pojawia po.. ale to drobiazg, przebolejem :)

: 404. Stopka not found

8

Odp: Autostart w DOS II+/D

Szczerze ? Nigdy nie cierpiałem tego DOS-a ;)

9

Odp: Autostart w DOS II+/D

A ja wprost na odwrot, dlatego na Atariki jako jeden z pierwszych zaczalem opisywac tego DOS'a. :)
To byl i jest system prosty, szybki, latwo przenosny a mechanizm plikow wsadowych jasny i wystarczajacy (jak dla mnie).

DOS II+ to byl chyba podstawowy, najbardziej rozpowszechniony system na (polskiej) scenie maloatarowskiej z lat 90. XX w.

10

Odp: Autostart w DOS II+/D

Owszem, w dobie pamięci RAM 64-192kB i stacji dysków z gęstościami Single/Medium/Double był nawet praktyczny...

11

Odp: Autostart w DOS II+/D

No właśnie, nie każdy ma takie ultra-wypasione atarki - ja dos ii+ uwielbiałem :)

DraaaacoN!!!!!!!!!!!!! Kopę laaaaaaaaaaaaat!

: 404. Stopka not found

12

Odp: Autostart w DOS II+/D

dos ii+, sdx, mydos możecie zostawić, reszte dos-ów możecie skasować

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

13

Odp: Autostart w DOS II+/D

Zgadzam się z tebem w dwóch trzecich ;)

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: Autostart w DOS II+/D

skasować sdx? ;)

15

Odp: Autostart w DOS II+/D

Co to za DOS, co nie obsługuje podkatalogów ? To bardziej rozbudowany boot-loader/inicjalizer z handlerem, a nie DOS :lol:

16

Odp: Autostart w DOS II+/D

Jak to nie obsługuje? Na własne oczy widziałem jak Vasco chodził po katalogach za pomocą tego DOSu ;)
Poza tym ja go bardzo lubie. Do crossdevelopki jest jak najbardziej wystarczający.

17

Odp: Autostart w DOS II+/D

do crossdeveloperki to ja uzywam atr-ow z chaos loaderem. pozwala mi to uzywac nisko pamieci (co czasami sie przydaje) - memlo jest na $0a00 ustawione.
dosa to ja nie uzywalem od dlugiego czasu.

18

Odp: Autostart w DOS II+/D

laoo dobrze gada, zalozyc katalogu chyba sie nie da, ale chodzi miedzy podkatalogami jak najbardziej sie da. DOS II+d jest spox! ;)

19

Odp: Autostart w DOS II+/D

Powiem więcej! Nic nawet nie stoi na przeszkodzie żeby napisać sobie programik do tworzenia katalogów! Przecież to żaden problem grzebnąć w sektorze ;)

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2007-11-18 23:49:08)

20

Odp: Autostart w DOS II+/D

Ta. A jak spróbujesz odczytać dyskietkę dosa II+ gdzie indziej to dostajesz 164 File Mismatch. Dziękuję, postoję. W dodatku przez niego zapominacie, że plik uruchamialny powinien mieć blok init lub run.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: Autostart w DOS II+/D

Eeee z tym zapominaniem o INIT/RUN to przesadzasz. Zanim powstal ten DOS definicja pliku binarnego mowila, ze jesli nie ma zadnego z tych blokow to program uruchamia sie od adresu poczatkowego pierwszego zaladowanego bloku danych. Wiele starych gier tak mialo, i ledwie kilka tylko loaderow tej zasady nie stosowalo (i umarly one smiercia naturalna albowiem nikomu nie chcialo sie gier dopasowywac....)... No i nigdy nie mialem bledu 164 a uzywalem tylko tego DOSa a potem SpartyX.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

22

Odp: Autostart w DOS II+/D

Nie "ledwie kilka tylko loaderow", ale choćby chyba najbardziej zaawansowany plikowy klon ataridosa, jak MyDOS.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

23

Odp: Autostart w DOS II+/D

Eru: O ile pamietam "!" w BAT powodowal zatrzymanie do nacisniecia klawisza. Wiecej w Syzygy :P

Epi & Pecus: Co do init/run, to jest bodaj nawet tak, ze nawet jesli tylko init(y) wystepuje/a to run powinien nastapic od pierwszego zaladowanego bloku.

24

Odp: Autostart w DOS II+/D

Co do init/run to standardem jest DOS 2.5, a on w przypadku braku segmentu run po prostu wraca do DUP.SYS-a. Tak samo MyDOS. Dopiero DOS XL i SpartaDOS robią inaczej.

DOS II+/D to straszny prymityw, w dodatku ma ten swój radosny błąd z kasowaniem wielu plików jedną komendą. Litości, to umie zrobić bezbłędnie nawet DOS 1.0 (że o DOS 2.5 nie wspomnę) ;)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2007-11-20 16:01:51)

KMK
? HEX$(6670358)

25

Odp: Autostart w DOS II+/D

Wymieniles 1 z 2 bledow tego dosa - drugi to zly format medium (kompatybilny z MyDosem).